poster

Chuť peněz (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Donui mat

 • Jižní Korea

  돈의 맛

 • angličtina

  The Taste of Money

Drama / Erotický / Thriller

Jižní Korea, 2012, 115 min

Režie:

Sang-soo Lim

Scénář:

Sang-soo Lim

Kamera:

Woo-hyung Kim

Hudba:

Hong-jib Kim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(28.5.2012)

 • ZkuKol
  ****

  Úpadek miliardářů made in South Korea. Sang-Soo si dává záležet na jednotlivých scénách, které vždy spojují dojem reklamy na luxusní nábytek/život a divadelního jeviště. Celý film působí jak adaptace divadelní hry, málo herců na scéně, tvrdé rámování, přepjaté herectví, explicitní vyjadřování. Asiati vždy flinkali obsazování neasijských postav a i zde jde o nejslabší článek. Jinak jde o zajímavé téma, ne vždy hned srozumitelně podané - v divadle by mu slušelo víc... 70%(17.3.2013)

 • kikuka
  *

  Tak to sa mi uz dlho nestalo, ze by korejsky film bol tym najslabsim bodom vecerneho vyberu. A nebolo to ani az tak, ze vtipne, bolo to jednoducho na zaplakanie. Pripominalo mi to jeden low budget cinsky, cast Darcyho Pacqueta bol naozaj nestastny, aj ked s ohladom na pohyb ostatnych hercov, mozno to cele nie je vina jeho ne-herectva, ale levi podiel maju na tom ujovia za kamerou. Prepchate vsemoznymi "tabu" korejskeho filmu, takze mam pocit, ze cele to vyzera ako vydareny zamer, ktory nie je vydareny. Aj ked, ak to mysleli ako jump up lahsieho porna....... uhm, jedine.....(2.12.2012)

 • pushover
  ****

  Velmi milé překvapení FEBIO festu. Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem s nadhledem a vtipem natočenou gangstersko-rodinnou ságu s minimem postav a skvělým řemeslným provedením. Lehce to kazí jen nepřesvědčivá postava amerického klienta.(21.3.2013)

 • - V rámci 65. ročníku filmového festivalu v Cannes obdržel snímek vůbec nejnižší hodnocení z celkových 22 promítaných snímků ucházejících se tak o prestižní ocenění Zlatá palma. Ještě před zahájením závěrečné ceremonie festivalu režisér Im Sang-soo prohlásil, že neúspěch je jeho vlastní tragédií, neboť, jak sám prohlásil, si dovolil natočit ryze korejský snímek, jemuž zahraniční diváci nemohou porozumět. (Conspi)

 • - Natáčení snímku odstartovalo 26. 10. 2011 a skončilo 22. 1. 2013. Filmařský štáb natáčel na území Jižní Koreje a jihoasijského ostrovního státu Filipín. (Conspi)