Vo štvorici po Slovensku (TV pořad)

Vo štvorici po Slovensku vlakom

Dobrodružný / Komedie

Slovensko, 2012, 12x45 min

Čo môže vzniknúť spojením štyroch najzábavnejších hercov/komikov na Slovensku a nápadu na prezentovanie Slovenska v tom lepšom svetle ? Tak určite niečo k*rva zaujímavé. Prvá časť bola, povedzme si to úprimne, to najzábavnejšie čo sa na Slovensku vyprodukovalo za posledných pár rokov. Prvoradým cieľom je samozrejme prezentovať našu malebnú krajinku, a ukázať tie naše divy .... avšak to najzaujímavejšie pre mňa bola tá interakcia medzi štvoricou protagonistov, a následne vytvorenými párikmi. Títo páni ponúkli skvelú zábavu, a dokázali okoreniť projekt ktorí by bez ich účinkovania v ňom nemal sebemenšiu šancu na úspech v akejkoľvek televízii. Obzvlášť duo Kemka - Jakab bude v neskorších fázach ťažko prekonateľné, akoukoľvek inou kombináciou, ale pri tomto tvrdení sa rád nechám pomýliť. U toho všetkého pobavenia sa človek aj niečo dozvie a to aj o miestach o ktorých ani nemal potuchu že sa na Slovensku nachádzajú (alebo som jediný ?). Jediné čo mi trošku vadí že mám problém sa orientovať v tom ich celom putovaní, ale to je asi moja chyba. Vo štvorici po Slovensku je jeden z mála zaujímavých slovenských televíznych projektov, len to dotiahnuť do úspešného konca .... [po niekoľkých dieloch] Humor sa kamsi vytráca, a tie zásahy tvorcov pôsobia neskutočne rušivo. Prečo ich nemôžu nechať kráčať a objavovať krásy slovenska bez toho aby tam dávali kadejaké pi*oviny ktoré celý tento formát kazia. Mám pocit že čím to dlhšie trvá tým sa to horší a aj chalaňi začínajú byť pekne otravným, zdravím hlavne Kemku a Miezgu ... Som zvedavý ako to celé dopadne, ale bojí sa že nie moc dobre ...(17.6.2012)

• MM_Ramone

"Vo štvorici po Slovensku" - Zábavný cestopis slovenských hercov, ktorí objavujú krásy a tajomstvá svojej vlasti. To by celkom šlo. Lenže... to by musel tým našim krásnym Slovenskom putovať niekto úplne iný ako toto quarteto blbečkov z trapnej "Partičky". Lukáš Latinák nestojí za veľa, ale toho aspoň ešte ako tak znesiem. Zato zvyšnú trojicu Miezga, Klemka a Jakab nemôžem ani len cítiť. O ich hereckých kvalitách som vždy silne pochyboval, nikdy sa mi nepáčil ich humor a po zhliadnutí niekoľkých dielov tejto relácie sa mi sprotivili aj ako ľudia. Odpad!(19.8.2012)

• monikka87

Keď som sa dozvedela, že sa má tento projekt realizovať, tešila som sa, veď čo by sa dalo na tom pokaziť? Ukázalo sa, že mimo Partičky je humor tejto štvorice trápny (Latinák bol najnormálnejší, Kemka mi vyslovene liezol na nervy), tie silené scény boli na škodu veci. Niekedy to vyzeralo skôr ako inzercia na hotely, wellness atď. Neprofesionálny prístup - geografické názvy nesprávne napísané, popisy jednotlivých bodov pozostávali zo zopár viet z Wikipedie. Fajn boli krásne zábery z vtáčej perspektívy... v tom čase sa tuším šla aj Tour de France a bolo to porovnateľné. No a našlo sa aj dosť zaujímavostí, o ktorých som netušila, že na Slovensku máme. Celkovo ale sklamanie.(21.9.2012)

Zase až tak trapný se mi tento slovenský televizní pořad nezdá. Po všech těch ubohých reality show se na tohle dá alespoň dívat. Čtveřice „dobrodruhů“ herců občas plní zajímavé úkoly, to že se u toho chovají jak idioti to už je věc druhá. Navíc se divák může alespoň podívat na několik zajímavých míst u našich sousedů.(18.8.2015)

Jako Češka se na to možná budu dívat jiným pohledem, než Slováci, což je i jeden z důvodů, proč hodnotím tento pořad velice pozitivně. Čtveřice aktérů objevuje krásy Slovenska a tím, nám neznalcům těchto krajin, pomáhá poznávat významná slovenská města a jejich tradice. Vše je protknuto partičkovským humorem, což já, jako velká fanynka Partičky, nemůžu ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Pokud se tedy chcete příjemně odreagovat, pokochat slovenskou kulturou a k tomu všemu se i zasmát, určitě doporučuji ;)(8.7.2012)

• - K najčastejšie objednávaným jedlám hercov a filmového štábu patril vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou omáčkou. Producent Dano Dangl zvládol na jedno posedenie dokonca trojitú porciu. (rogger)

• - Seriál vyšiel na 420,000 eur bez DPH. (Danny88)

• - Filmové štáby, ktoré sprevádzali hercov v televíznej zábavno-cestovateľskej šou Vo štvorici po Slovensku, precestovali spolu 11 tisíc kilometrov. (rogger)