Miroslav Donutil ve Spirále (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1997, 86 min

Miroslav Donutil ve Spirále*****Druh pořadu: televizní vysoká škola vypravěčsko-pábitelská*****Zúčastnění: M. Donutil, E. Urbanová, I. Korený, R. Lukavský, P. Malásek a T. Podařilová*****Upotřebení: vhodné jako zvuková kulisa, například při jízdě autem*****Klady: distingované vzpomínky pana Lukavského na své kolegy z činohry Národního divadla*****Zápory: hudební pokusy hostitele, doprovázené „právě jste svědky svého životního zážitku“ pohledem*****Celkové hodnocení: lepší tři nebo horší čtyři hvězdičky(4.7.2012)

• kingik

Nevtipné a nabubřelé. Sláva mu stoupla do hlavy. Historky jsou stejně upravené, aby byly pokud možno co nejvtipnější. Nechápu, jak u toho lidového vyprávění může někdo řvát smíchy. Stejný problém jsem měl už s Menšíkem a jeho vyprávěním, ale on byl osobnost a tou Donutil nikdy nebyl a nebude. Navíc působí tak dlouho v Praze, ale moravský dialekt stále ještě neodboural. Hosté byli příšerní. Distingovaný Lukavský se do takového pořadu vůbec nehodí a opravdu to nikdy nebyl bavič. Baletka Podařilová se dala opíchat, ale vzhledem k tomu, že už asi dneska vypadá zvětrale jako tenhle celý pořad, tak to zkoušet nebudu. Stáří pořadu je znát. Zkrátka Donutil je nesympatický i kdyby se přetrhnul. Mé hodnocení: 20%(19.6.2013)

Velmi slušivá zábava z doby, kdy Mirek Donutil měl za sebou úspěšný start své vypravěčské kariéry, nebyl okoukaný a jeho vyprávění každý druhý miloval. Navíc si pozval do svého pořadu zajímavé hosty v čele s úžasným Radovanem Lukavským. Další hosté byli operní sólistka Eva Urbanová, taneční primabalerína Tereza Podařilová, hudebníci Petr Maláske a Ivan Korený. Dále mezi diváky šlo zahlédnou Josefa Vinkláře a Jiřího Kodeta.(30.6.2013)

Miroslav mě Donutil ke zdravému smíchu spolu s velkými herci doby minulé, tehdy ještě s nimi naživo. Už tenkrát si tento vynikající komik a vypravěč s největšími z nich v ničem nezadal a dnes, když je většina z poválečných pánů Pešků, Sováků, Menšíků, Kemrů, Vinklářů, Kopeckých, Kodetů aj. (množné číslo znamená nespočet nezapomenutelných hereckých rolí a bezkonkurenčních výkonů), je jim důstojným pokračovatelem. Oni jsou sice víceméně dávno po smrti, ale jistě si dál spolu hrají, smějí a dělají naschvály v jejich hereckém nebi. Zaslouženě. Klobouk dolů Mistři kumštýři.☺(19.6.2013)

Můj nejoblíbenější pořad s Miroslavem Donutilem v dobách, kdy měl ještě originální koule a nepřebývalo mu cca 50 kg podkožního tuku - podobně jako u mého dalšího srdečního pořadu "Silvestry Vl.Menšíka" se směju od začátku do titulků, tohle prostě nemá jedinou chybku..............moje hodnocení = 10 z 10.(2.1.2015)