Moji přátelé II. volně navazuje na první díl filmu Moji přátelé. Pětice, později čtveřice, neúnavných temperamentních recesistů, kteří nikdy neberou nic vážně a i přes bolestné události, které se v jejich životě udály (např. smrt jednoho z nich, žalostná chudoba nebo také problémy v lásce) se dokáží zasmát na svůj účet, na účet svých přátel a hlavně na účet úplně cizích lidí (např. narovnání šikmé věži v Pise nebo fotografování choulostivých partií na fotoaparáty zahraničních turistek). Berou život jako jedno velké dobrodružství a snaží si ho užít za každou cenu. Až do poslední chvíle. (Zoiberg)

wray

hlavna chyba tohto filmu je ze som ho nevidel ked som mal o 20 rokov menej :/ nie je to zle, a je to taka klasika z 80tych rokov, talianska komedia so vsetkym co k tomu patri, len - v dnesnej dobe mi ten humor pripadal skor trapny, miestami nasilu. proste doba sa meni a doba tohto filmu je uz za nami. napriek tomu - nebolo to uplne zle, miestami som sa dobre pobavil a pre vsetkych ktori su starsi ako tento film - oplati sa z nostalgie pozriet. ()

japekli

Film mýho mládí. Další důkaz, když chlapi nechtěj, pak nestárnou. Strašně dlouho jsem byl přesvědčenej, že taková bude moje dospělost i důchod. ()

Saxos

I po několikátém kouknutí s odstupem několika let se s chutí zasměju. Filmu samozřejmě hodně pomáhá suprový český dabing. Viděl jsem i s originál znění s cz titulky, ale není to ono. Scéna v pěvecké soutěži nebo čtení deníku jsou nezapomenutelné. V jedné roli se zde objeví i Pina Fantozziová - krásná a milovaná žena účetního Uga. ()

Stoupa07

Asi nejlepší ze série Moji přátelé. Ne vše září, například nemusím podpírání věže v Pise, ale na druhé straně bych měl být chytrý jako jelen a ne jako liška...nebo naopak neměl? 8-) ()

bergus

No, a to je zase další film, kterému nemůžu dát méně než pět hvězd. Už jsem ho neviděl léta, VHS jsem měl, půjčil, ale nevím komu. Jenže film si naštěstí pamatuji. Philippe Noiret a Ugo Tognazzi jako hrabě Machetti, mě tenkrát dostali. Scénky z tohoto filmu nezapomenu do smrti a to už od úvodních záběrů. A hlášky typu "není snadný starat se o dítě vadný", či zápis v diáři hraběte " vrátit Peruzzimu 100.000 lir jen jak je budu mít", nebo "buď vychytralý jako jelen" apod. mě berou i dnes. Jen jsem to dlouho neviděl (asi tak deset let), ale věřím, že mých pět hvězdiček si to zaslouží i po budoucím znovu shlédnutí. ()

cyglos

Kéž by se našlo i v dnešní době více takových recesistů. Pro mne to byl v 8Otých létech naprostý reflektor na konci tunelu. Je zvláštní, že se dnes dělí lidi na dva tábory: ti co viděli Miji přátelé a ti co ne. Ti co viděli jen na sebe mrknou a není co dodávat. Ti co neviděli, tak těm nemá cenu něco popisovat. To se musí vidět. ()

lobotomos

Asi jedina dvojka, ktera je lepsi, nez jednicka. Skvele herecke vykony, zadne hluche misto a vtipky tak skvele, ze jsem se i ja, feministka bez smyslu pro humor, smala, az se za bricho popadala. Jednoznacne muj nejoblibenejsi film sveho druhu a pet hvezd. ()

710.cz

Tou formou filmu poskládanýho z gagů je to spíš takovej vypiplanější Kameňák, ale narozdíl od něj jsou Přátelé 2 nápaditější a míň otravní. ()