Faro

Masky:

Tuija Valén

Kostýmy:

Nina Sandström

Čekala jsem úplně něco jiného, ale úplně. Protože se severskými filmy zkušenosti mám, nepřekvapila mě tahle sychravá atmosféra, přesto Faro nudil a nezachránil to ani dojemný vztah mezi dcerou a otcem. Horší průměr.(8.5.2015)

Krásné, melancholicky laděné, dobrodružné drama otce a dcery bojujících o společnou budoucnost a současně čelících vlastní minulosti. Film, ve kterém je kladen důraz na přirozenost rodinných pout a právu bránit je před nepříznivými společenskými pravidly. Faro sice dokáže oslovit, ale chybí větší hloubka a rozsáhlejší rozpracování příběhu. Nejvyšším kreditem filmu je však naprosto mistrná práce s kompozicí obrazu v prostředí překrásných exteriérů švédské přírody, schopnost vyjádřit pouhým obrazem city, což si nejednou říkalo o čtvrtou hvězdičku.(31.1.2015)

Škoda, že sa režisérovi nepodarilo zachytiť "atmosféru osamotenia" rovnako podmanivo ako vo Flickan. Príroda je tu krásna a rozhovory švédsky stručné, ale celý čas sa nestalo nič prekvapivé, alebo aspoň čosi, čo by ma emocionálne zasiahlo.(19.1.2015)

Docela silné a melancholické drama v kulisách krásné severské přírody. Muž prchá před zákonem do odlehlých končin v hlubokém lese, doprovází jej jeho dospívající dcera. Film se částečně věnuje vztahu mezi nimi a postupnému odkrývání minulosti, částečně vykresluje těžkosti jejich života v divočině a při obstarávání obživy. Krásnými a táhlými záběry na lesy, louky, jezera, skály, potůčky, vítr, déšť, mraky, chomáčky mlhy atd. se rozhodně nešetří:) Pozornosti jistě neunikne ani mollově laděný hudební doprovod. Slabší čtyři hvězdičky.(18.1.2015)

Otec, dcérka a nekonečné severské lesy. Škoda, že rámec príbehu nezahŕňa aj to čo bolo pred samotným útekom do divočiny, a tak sa o tom dozvedáme až zo strohých rozhovorov počas putovania lesmi. Atmosféra bola síce silná a vypätá, ale často film pôsobil takým jednotvárnym dojmom. Viac dialógov by vôbec nezaškodilo, a ani rozšírenie toho dejového rámca.(19.1.2015)