Tominni

Cruchot se tentokrát pouští do boje dokonce s mimozemšťany. Ale jak je poznat, když na sebe umí brát podobu lidí? Také už trošku slabší pokračování četníků, ale i zde nás dokáží pobavit ()

Pitryx

Pro mne jako milovníka sci-fi samozřejmě nejlepší díl. O efektech se nemá smysl rozepisovat, nebyly primární a to musí stačit. Já tohle tak jak tak považuji za jeden z nejlepších filmů celé série. ()

Anglicankaaa

Tohle je už trochu bláznivější díl Četnické série, ale i přesto se mi dost líbí. Trochu mě mrzí, že to nenatočili na kinofilm, nebo aspoň, že to tak nevysílali. Všechna čest hercům, hlavně Michelu Galabruovi, který má úžasnou mimiku. Štábního Gerbera stvárnil skvěle. Také vždycky s nadšením čekám na scénu, kdy se Cruchot (Louis de Funès) snaží štábnímu Gerberovi dokázat, že je byl navštívit falešný plukovník, akorát že teď už to ten pravý je. ;) I hudba se mi také moc líbí. Po dnešním sledování mi znělka pořád hraje v hlavě. 😄 Ale za mě je úplně nejlepší, když všichni četníci jsou v létajícím talíři a zpívají Ave Maria 😂 ()

Marg

Stále se na to dá koukat a je to slušná zábava. Za totality jsme z těchhle filmů byli přímo nadšeni. ()

Milivoj

Léta plynou, Cruchot nám trochu zestárnul a jeho skvadra se v tichosti obměnila. Styl zůstává, ale už to tak nějak není ono - ovšem legrace to je, to zase jo. Bavil jsem se tak za čtyři hvězdičky. ()

rafix

Tento díl byl je jeden z nejlepších dílů ze všech. Má to nejlepěší grády. Louis de Funés má dobré gagy a hlášky jako vždy. Dobré scény, námět a hlavně dobrý dabing. Celý film je skvělý. ()

smrtubohem

Já nevím. Vždycky jsem se u Četníků bavil stejně dobře, ať to byl první nebo šestý díl. Klesající tendence pětky a šestky je znát, ale né tak moc, abych nehodnotil celou sérii jako výbornou. Dějově trošičku slabší, ale příjemná změna a nádech sci-fi nezaškodí. Efekty s mimozemšťany mi na svojí dobu připadají hodně zdařilé(teda aspoň v rámci rozpočtu), přestože dnes se tomu asi kdekdo vysměje. Nejvíc ze všeho mi vadí absence staré party (Fougasse a dalších). Kdyby to udrželi v původní sestavě, asi by bylo hodnocení o dost vejš ;) ()

rolly

tak tento diel o žandároch zo St. Tropez ma toho času dostal... Boj žandárov s bandou mimozemšťanou, ktorí sa chcú zúčtovať ľudstvu vykreslený vo vtipných situáciách proste nemá chybu ()

MIchael90

Prvních 30 minut naprostá katastrofa a ve srovnání se VŠEMI předchozími 4 díly (které byly všechny perfektní) naprostý propadák koledující si max. o jednu hvězdičku a to ještě z velké nostalgie! Další minuty se ovšem začali překvapivě obracet k lepšímu, viz. perfektních 10 minut filmu v klášteře, kde jsou to opět Ti extra zábavní četníci jako kdysi! Chybu nemá zejména sborový zpěv, kde Vám dá Funés opět pořádně zabrat :) Když ale píšu četníci, myslím tím vždy jen Louise de Funèse a Michela Galabrua, kteří hrají opět jako páni herci. Ostatní četníci totiž hrajou velmi slabě, leč se možná snaží, nestačí to.. Další z postav, které potěší, je bezesporu "matka představená" místního kláštera a právě v moment, kdy se ona objeví na plátně dostává tenhle četnický díl impuls, kterého se plus mínus drží až do konce, který je daleko daleko lepší než ona první půl hodina. Celkově se tedy rozhodně nejedná o žádný propadák, stále je to velmi příjemná komedie s dvěma skvělými herci a několika opravdu pořádně vtipnými scénami. Celkově bych hodnotil na 50%, ale jelikož 2,5 hvězdičky dát nemůžu a Funése mám velmi rád, dávám 3/5. ()

martins

Ano nejslabší film z celé série. Jako by tento film vznikl na posílení stagnující Funésovy kariéry. Bohužel 9 let se na četnících muselo nutně projevit, navíc námět zrovna o mimozemšťanech, kdy ve světě vládli Hvězdné války se neukázalo jako správným řešením. Navíc chybí postavy Merlota a především Fugase, také manželky Crucheta a Gerbera mají nové tváře, zvláště Maria Mauban místo Claude Gensac je naprosto šílená. Jediná scéna, která stojí za to, je zníčení restaurace. Navíc mi přišlo divné, že četníci, kteří nedokážou vymyslet ani jediný nápad, jsou perfektně informování o postavení hvězd na obloze....A korunu tomu všemu nasazuje dvd verze, kde chybějí určité pasáže. ()

kubilov

Nejdůležitějšími dvěma fakty o pátém Čeníkovi je to, že se Cruchot musí vypořádat s mimozemšťany a také to, že účast na filmu odmítla většina stálých herců a hereček ve vedlejších rolích, proto z hlavního obsazení zůstali pouze nikým nenahraditelný Louis de Funès a s ním i Michel Galabru. K těmto dvěma faktům se pak tedy váže i kvalita tohoto dílu, která je srovnatelná s nepříliš vyvedeným, ale stále velmi kvalitním Četníkem v New Yorku. ()

Gig

Sice jsem se pobavil a snad nejlepší scéna z četníků pro mě zůstane boucháním na hlavy a vyjádření kondolence. Ale četníci pro mě skončili odchodem Fugase a původního týmu. Jó hold někdo vidí hospůdky, jiný mimozemšťany :). Ale je to báječná komedie. ()

Stanmi

Strážmistr Cruchot (Louis de Funès) už měl dost problémů s nudisty, zloději obrazů, četníky, malými kluky, městem New York i se svou dcerou Nicole a manželkou Joséfou, ale nyní bude mít co do činění s návštěvníky z vesmíru… V druhé polovině sedmdesátých let zažíval sci-fi žánr obrovský rozmach, což se promítlo také do scénáře v pořadí pátého snímku o četnících ze Saint-Tropez. Je pravda, že na první pohled vypadá celý nápad s mimozemšťany celkem absurdně, vzhledem k tomu, že příběhy četníků se doposud zákládaly na reálných základech, ale kupodivu přidání sci-fi prvků filmu jenom prospělo. Cruchotovo pátrání po mimozemšťanech je plné vtipných hlášek, převleků, honiček a záměn, takže v kombinaci s chytlavou hudbou Raymonda Lefevrea je zde o zábavu opravdu postaráno. Oproti předchozímu Četníku ve výslužbě došlo k několika personálním změnám, takže místo Christiana Marina a Jeana Lefebvrea nastoupily na četnickou stanici Jean-Pierre Rambal a Maurice Risch (který v kombinaci s dabingem Jiřího Brudera v úvodu filmu prostě válí), změny v obsazení se dočkala také paní Cruchotová, kterou místo Claude Gensac ztvárnila Maria Mauban. Na původních četnících v čele s Louisem de Funès už jdou poznat léta (přece jenom od předchozího dílu uběhlo děvet let), ale třeba samotný Louis je zde stále stejně živelný a hádavý jako v předchozích dílech. Snímek Četník a mimozemšťané tak sice nepatří mezi to nejlepší, co může četnická série nabídnout, ale díky své zábavnosti jej řádím mezi ty povedenější příhody strážmistra Cruchota. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 2/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()