Četník a mimozemšťané

The Troops & Aliens

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1979, 92 min

• pakobylka

Četník ... myslím, že měl zůstat v výslužbě - když už tam jednou byl. Jenomže nezůstal - a v tom je právě ta potíž. Co si budeme nalhávat: NENÍ ve formě. Potácí se od scény ke scéně, marně hledá tu pravou četnickou tvář - a jeho problémy s vlastní identitou rozhodně nezpůsobili mimozemšťané. Příběhu nijak nepomáhá částečná obměna osazenstva četnické stanice ani přeobsazení poměrně klíčových rolí manželek neohrožených strážců zákona. Celá ta záležitost s nenadálou návštěvou z vesmíru je zkrátka víc než problematická - bylo by lepší, kdyby jí četníci a vůbec všichni obyvatelé Saint Tropez zůstali ušetřeni.(5.5.2014)

Hned v první scéně (mimochodem, na pláž Perros-Guirec je to 800 km!) :) je zklamáním, že Claude Gensac tu byla nahrazena Marií Mauban. Potom je divné, že Gerberovi se jmenují Antoine a Simone (v první části byli Jerome a Cecilie). Nicméně řada vtipů s mimozemšťany je skvělá („šéfe už jsou tu“ „...to jste byl vy“ „...to jsem byl já šéfe“) ...a scéna v pyžamu se šroubovákem v pozadí pana štábního nemá konkurenci! „Ten váš manžel, to není on. Váš pan manžel není váš pan manžel...On si na tom pochutná, váš pan manžel...! ......ach moji četníci, Simono!“ :-))(8.10.2003)

Proti četníkům ze Saint Tropez stojí identičtí četníci ze Saint Tropez. Jedna z těchto skupin jsou praví popletové uplatňující zákon a ta druhá doputovala z dalekého vesmíru do nepříliš dobře vybraného místa na zemi. Rozeznat je pohledem je nemožné, pouze úder do hlavy zní v jednom případě přirozeně dutě a ve druhém má dutost kovový přízvuk.(29.11.2008)

Celý tenhle díl je naprosto šílený, ale já ho mám rád. Jsou v něm zase legendární scény a hlášky. Příběh trochu skřípe a občas se objeví nějaká trapnost, ale vždyť je to jen komedie. P.S. V prvních čtyřech dílech byli Chruchotovi a Gerberovi podřízení takové plnohodnotné postavy (např. Fougasse), v posledních dvou dílech je toto pozměněné mužstvo jen nudným křovím, Funés a Galabru to celé táhnou sami.(30.12.2006)

Četnictvo v Saint Tropéz má nového nepřítele. Tentokráte to nejsou jen obyčejní lupiči, či dokonce nudisté, ale návštěvníci z jiného vesmíru. Ti mají schopnost brát na sebe podobu kohokoliv jiného, včetně samotného ministra. Jedinou možností jak je možné je poznat je, že místo vína pijí olej a když se jim zaklepe na tělo, tak kovově duní ... Toto byl asi nejvysílanější díl z celé série četníků, a proto mám k němu zvláštní vztah. Když si člověk pustí všechny díly pěkně postupně, tak musí uznat kvalitativní sestup (zejména co se týče hereckého obsazení - kromě Luis de Funese a Michela Galabru jsou všichni herci vyměněni, což hlavně v četnickém sboru je nejmarkantnější - zlatej Fugas). Na druhou stranu příběh má nápad (s nějakou velkou logikou si tvůrci hlavu nelámou, ale proč taky) a spousta hlášek i dneska docela pobaví (vždycky mne dostane scéna, kdy Gerber s manželkou dorazí do restaurace, která _už není_). Z nostalgie 4*..(23.6.2011)