Četník a mimozemšťané

• Francie Le Gendarme et les extra-terrestres (více)

Útočníci z vesmíru udělali velkou chybu, když přistáli v Saint Tropez. Cestu jim zkříží Louis de Funès a jeho suita... Zpočátku nikdo nevěřil jednomu z četníků ze Saint Tropez, že viděl létající talíř. Nevěří mu ani jeho kolegové, ani nadřízení. Když na mimozemšťany natrefí i strážmistr Cruchot a nijak se s tím netají, situace se chopí tisk, televize a reklamní agenti. Ze Saint Tropez se stává, k nevůli radních i politiků, cirkus na kolečkách, který se točí kolem uniforem, které reprezentují vážnost a důstojnost státu. O tom, jak jsou mimozemšťané nebezpeční, musí Cruchot přesvědčovat své nadřízené velmi dlouho a důrazně. Vetřelci z vesmíru, kteří chtějí kolonizovat Zemi, vytvoří totiž vždy dvojníky živých lidí, ale ve skutečnosti jsou jen plechoví. Stačí jediným bodnutím čehokoliv ostrého zjistit, zda jde o plech, nebo o skutečného člověka… (Česká televize)

Shit

Nejgorší ze věech dílů, ale i tak natolik kvalitní, že sem se bavil skoro po celou dobu, ale musim uznat, že už to neni ono. Sice Louis de Funes stále naprosto dokonalej a jeho přeblek za jeptišku je prostě boží, ale ostatni uz tolik nestihaj, výmena některych herců tomu rozhodně neprospěla. Ale jak už jsem řikal, i přes to všechno to má spousstu skvělejch zábavnejch scén, který tenhle film dělaj nadprůměrným ()

Pohrobek

Skoro se mi nechce věřit, že tohle natočil stejný režisér jako prvního a o ostatních četníků. Mimozemské oživení je sice oživení, ale toho, aby vyvolalo obvyklou lavinu gagů, smíchu a jedinečných zápletek, se nedočkáme. Na druhou stranu se ale naštěstí vyhneme obvyklých trapností nepovedených komedií. Takže: pro ortodoxní milovníky Louise De Funèse stále slušná porce zábavy. ()

Djkoma

Můj určitě nejoblíbenější díl četníka i díky mé lásce k sci-fi. Snažím se udržet jedno oko přivřené a těch 5* tu nechat, přestože z dnešního pohledu pro mě žádný díl ze Saint Tropez není na takto vysoké hodnocení. Těžko se však vzdávám vzpomínek na mých necelých 10let a sledování stále dokolečka geniálního de Funese v dabingu, který nikdo nikdy nepřekoná. ()

B!shop

Tak tohle je zrejme nejslabsi dil cetniku. Jednak tu chybi dva ze ctyr cetniku a misto nich jsou nejaky novy a docela divny a navic je film spis do sci-fi nez komedie. Par vtipu se tu sice najde, ale ty vychazej se zmatkovani Funese. Taky se tu najde par trikovejch scen, ktery ale pusobi spis smesne. A misto Josephy je tu nejaka jina zenska. Proste takovej zbytecnej dil, ale hodne slaby 4* dam. ()

• Během natáčení jedné ze scén zabilo auto diváka. Příčinnou byla patrně technická závada. Scéna byla z filmu vystřižena. (chleba24)
  • Když Chruchot (Louis de Funès) přenáší sklenici s olejem, záběr od záběru se liší výška hladiny oleje a také jeho barva. (frolish01)