Četník a mimozemšťané

• francouzský

Le gendarme et les extra-terrestres

• slovenský

Žandár a mimozemšťania

The Troops & Aliens

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1979, 92 min

Sice přicházejí v míru, ale zvolené místo průzkumu jim přinese jen neklid a korozi.. Fatální střetnutí nepříliš vyspělé mimozemské civilizace s jednotkou retardovaných francouzských četníků je postaveno na situačním humoru, záměnách a teatrálních výstupech. Fougasse Lefebvre byl napučený, tak si musíme nostalgicky vystačit s plechovým zvukem bouchání do zad, zlověstným hudebním sci-fi motivem, Cruchotovými ksichty a zeleným, silou vůle dohromady držícím Citroënem Méhari. Dá si někdo dvě deci Elfu..?(13.8.2018)

Celá série četníka je podle mýho vkusu vyrovnaná zábava a až po tenhle úžasně ulítlej díl jí beru jako pětihvězdičkovej celek, kterej mi vždycky zaručeně zvedne náladu na nejvyšší level... prostě vedle Sedmý roty další srdcovková série ze země brambor, zapečenejch s godhajem a sejrem:) Každopádně Mimozemšťani maj navíc bezvadně NAŠLÁPLEJ soundtrack, zdaleka nejnabušenější ze všech částí ságy! To by neocenil leda hluchej, vždycky si vzpomenu na "Když chlapy pláčou" od Wohnoutů.(27.11.2011)

Hned v první scéně (mimochodem, na pláž Perros-Guirec je to 800 km!) :) je zklamáním, že Claude Gensac tu byla nahrazena Marií Mauban. Potom je divné, že Gerberovi se jmenují Antoine a Simone (v první části byli Jerome a Cecilie). Nicméně řada vtipů s mimozemšťany je skvělá („šéfe už jsou tu“ „...to jste byl vy“ „...to jsem byl já šéfe“) ...a scéna v pyžamu se šroubovákem v pozadí pana štábního nemá konkurenci! „Ten váš manžel, to není on. Váš pan manžel není váš pan manžel...On si na tom pochutná, váš pan manžel...! ......ach moji četníci, Simono!“ :-))(8.10.2003)

• lekr

Nehorázná šílenost. Nová Funesova parta mi prostě nesedla!! Místy jsem se sice bavil ale ten konce je něco tak nehorázně blbýho!! Když jsem viděl první díl nikdy ale opravdu nikdy mě nenapadlo že někdy vznikne něco takovýho!! Pravda je že to teda mohlo být horší ale opravdu žádná sláva. Kdžy se podívám na tohle a na první díl chce se mi brečet!!(3.11.2009)

Už to není úplně ono. Ukazuje se, že Jean Lefébvre a Christian Marin byli důležitější, než se může zdát. Maurice Rish tam ještě jakž takž zapadá, ale Jean-Pierre Rambal je opravdu trapný. A Maria Mauban Claude Gensac taky nenahradí. Vše tedy zachraňují Michel Galabru a nemocný Louis de Funés. A daří se jim to s proměnlivým úspěchem.(16.4.2007)

• - Četnické auto je Citroën Méhari z roku 1978, auto Joséphy (Maria Mauban) je Oldsmobile Delta 88 z roku 1970 a auto matky představené je Citroën 2CV 6 z roku 1970. Požární auto je Berliet 770 KB a auto Monsiňora je Mercedes-Benz 230.6 Lang [W114] z roku 1974. (otliksamuel)

• - Ve scéně, kde Cruchot (Louis de Funes) rozebírá motor auta, vyzdvihne nad kapotu 4-válcový, vodou chlazený motor. Vůz Citroën Méhari má však ve skutečnosti 2-válcový, vzduchem chlazený motor. (otliksamuel)

• - Pří jízdě Cruchota (Louis de Funès) s Gerberem (Michel Galabru) před zjevením létajícího talíře je zpětné vnitřní zrcátko orientováno na špatnou stranu, tedy na stranu spolujezdce. (otliksamuel)