Četník a mimozemšťané

The Troops & Aliens

The Troops & Aliens

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1979, 92 min

Tento titul je v poradí piatym voľným pokračovaním komediálnej filmovej ságy o malej policajnej posádke zo slnečného juhofrancúzskeho prímorského mesta Saint Tropez. Tento krát sa cholerický strážmajster Cruchot a jeho podarení podriadení musia vysporiadať s inváziou mimozemšťanov. Je to ich najdivokejšie dobrodružstvo. Ja osobne mám túto časť najradšej z celej série. Páči sa mi ten naivný sci-fi námet. Je to zábavné. "Le Gendarme et les extra-terrestres" ***(30.9.2015)

• Pierre

Tenhleten četník už je něco jiného, je tam vidět velká snaha zalíbit se míň naročnému půbliku a vlastně to celé zmodernizovat. A proto zde mají četnící trampoty s mimozenšťany!!! Ach bože, mimozenšťany?? A vy si zastesknete po dobách kdy Cruchot nádherně peskoval své kolegy a řešil trable s dcerou. Bohužel žádného lidského příběhu se nedočkáte. Pár vtipných momentů zde je (porucha auta,Cruchot převlečený za sestřičku) a koukat se na to rozhodně dá. Bohúžel atmostféru prvních dílů už vůbec nepocítíte a celé je to takové trapné.(22.3.2016)

Celý tenhle díl je naprosto šílený, ale já ho mám rád. Jsou v něm zase legendární scény a hlášky. Příběh trochu skřípe a občas se objeví nějaká trapnost, ale vždyť je to jen komedie. P.S. V prvních čtyřech dílech byli Chruchotovi a Gerberovi podřízení takové plnohodnotné postavy (např. Fougasse), v posledních dvou dílech je toto pozměněné mužstvo jen nudným křovím, Funés a Galabru to celé táhnou sami.(30.12.2006)

"Teď, když jsme sami, říkejte mi poručíku!" "Rozkaz, pane kapitáne!" Četníka a mimozemšťany jsem viděl jako první snímek z šestidílné série Četníka, ještě jako dítě, o prázdninách v letním kině, proto nostalgická vzpomínka. Nicméně ani za ta léta neztratil film nic ze svého kouzla ani vtipu. Za příklad rozpustilá scéna, kdy de Funes převlečený za jeptišku jede na kole a k tomu se line melodie písně, kterou zpíval s řeholními sestrami v klášteře :-)(26.1.2012)

• Lacike

Tento diel som mal v detstve najradšej, lebo tam sú mimozemšťania a sci-fi som mal vždy rád. Ale dnes už mi to pripadá strašne slabé. Celý dej spočíva v neustálych zámenách ústrednej party s mimozemšťanmi, ktorí vedia zmeniť podobu a okopírovať kohokoľvek. Lenže nejedná sa o nejaké prepracované epizódky, ale len o to najprimitívnejšie čo pravdepodobne tvorcov napadlo 5 minút pred natočením scény. Minimálne tak jednoducho to pôsobí. Funes už dosť zostarol a ani to gúľanie očami mu už tak nejde. Najviac zamrzí absencia niektorých pôvodných hercov. Či už Lefebre, ktorého aspoň nahradili snažiacim sa tučkom, alebo Claude Gensac v úlohe Funesovej ženy. Tá ma tak malý priestor, že ani tak nevadí, že ju preobsadili nejakou nevýraznou herečkou. Celkovo to je taký nudný diel v ktorom ma rozosmiala len scéna v ktorej si do rytmu žandári búchajú po svojich dutých hlavách a samozrejme najdutejšiu hlavu má Funes. To sa vydarilo, ale ako celok je to slabota. 4/10.(10.12.2020)

• Michel Galabru

• - Louis de Funes (Cruchot) o filmu prohlásil: „Pokračování bylo napsáno příliš rychle a natočeno ještě rychleji." A to přestože se sám podílel na scénáří a do fiilmu dost mluvil. (Pierre)

• - Mimozemšťané jsou zde charakterizováni jako roboti s kovovou kostrou, lidsky vypadajícím obalem a schopností měnit podobu a hlas. O pět let později se objevil podobný typ robota (T-800) ve filmu Terminátor (1984). (Jan.Kanak)

• - Claude Gensac se nemohla v tomto filmu vrátit do role Joséfy, protože v té době hrála v divadle. (henrycruel)