Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tommymu (Joe Cole) zmlátia dievča, ktoré je v piatom mesiaci tehotenstva. V nemocnici potratí, a tak obaja prídu o všetko. Zrúti sa im celý svet. Tommy sa snaží získať informácie o tom, v ktorom nápravnom zariadení sú útočníci zadržiavaní. Po tom, čo úmyselne napadne zopár policajtov a je dopravený do toho istého väzenia ako dotyční útočníci, môže sa jeho príbeh pomsty začať... (sochoking)

(více)

Recenze (30)

TomX2 

všechny recenze uživatele

Film je trochu prehnaný, neverím alebo aspoň neviem o tom, že to v britských väzniciach funguje takto brutálne a že tam je takýto systém. No zápletka je zaujímavá, podobných je veľa (napr. prvý čo ma napadne je Zlí hoši so S. Peanom) no tento je natočený veľmi výborne a aj keď je v niečom prehnaný, pôsobi celkom realisticky. Bol by to (nad)priemerný väzeňský film nebyť veľmi dobrého hereckého obsadenia. Na päť hviezd to asi nie je, ale jednu tam tak nenápadne pridám. edit (16.12.2018): Mením hodnotenie... ()

Sao Saoi 

všechny recenze uživatele

Skôr by som tento film zaradil medzi štýlové, než akčné drama... Chlapcom, čo tak páli v jednej situácii, vôbec nedôjde v inej, že sú v ohrození. Pár chýb mal aj scenár, ale ako celok tomuto filmu niet toho veľa, čo vytknúť. A kto si chce vypočuť f*cking english s londýnskym akcentom, nech sa páči. Prekvapivo skóre: 71% ()

Reklama

Facerr 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli byl urputnější děj táhnoucí se, jako 40ti letá prostitutka po šichtě, nebo "drsňáckej" výraz hlavního hrdiny. Anglická brutalita pěstních úderů sice nechyběla, ale musím říct, že právě to pro mě velkým lákadlem ani není. Hudební vsuvky a zpomalený záběry, který měli celýmo obrazu dodat asi větší grády, mi přišly patetičtější než Husákův projev. Nakonec se přiznávám, že ty jsem docela často i přetáčel, abych si pak oddech, že už je konec a zalitoval hodiny a půl ztracenýho času. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Kurník tož to byly ksichty. Pana Englishe Franka potkat v lese tak z nejvyššího stromu mne měsíc nesundají. Ale i jinak to celý zbytek herců zvládl s nádhernou bravurou. Vadily mi vsunuté songy, nemám tuto hudbu rád a vadily mi zbytečné scény s ženskou, jako vždy. Naštěstí jich nebylo zase tak moc. Má to vcelku i napětí, které vede až k brutus závěru. --- ***a půl!!! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Hutný britský thriller, na který se nebude každému dobře dívat. Ač se tváří nesmírně vážně, je prošpikovaný hned několika úsměvnými momenty, které v jedenadvacátém století prostě už, troufám si tvrdit, nemají co dělat. Samozřejmě netuším, jak to vypadá v nápravných zařízeních na britských ostrovech, ale obávám se, že zrovna v tak civilizované zemi určitě nefunguje vězeňský systém, který nikdo neřeší. A co třeba Tommyho přítelkyni/aprobační úřednici – tu policie nevyslýchala? Myšlenka a hlavní motiv jsou tak známé hned od začátku, do toho se nahází pár pěstních soubojů, brblání o těžkém údělu, hudebních vsuvek, zpomalovaček i solidních kamerových nápadů. Špatné to není, lepší to být mohlo – a mělo!! ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama