Offender

Thriller

Velká Británie, 2012, 97 min

Hodně syrový pohled do nitra britskýho lágru. Co na tom, že prvotní zápletka i vlastní závěr je směskou klišé, co na tom, že hlavní záporáci choděj jak namrdaný kačeři a English Frank si zaslouží Zlatou Malinu. Co mě na filmu samotným naprosto oddělalo, je ta syrová a surová atmosféra podpořená řadou skvělých kamerových nápadů.(10.3.2013)

Já tedy nevím jak to chodí v britských nápravných zařízeních, ale té explicity v násilí tam bylo až moc. Nosná myšlenka pomsty byla jasná od začátku a kolem toho se celou dobu jen řezalo. Jediná útěšná věc je, že ten slizkej Bob to taky schytal, že ty nabušený týpky vybrali opravdu dobře a občas to proložili pěkným songem. A kdo by to řekl do Joea Coleho, že Tommyho zahraje tak věrohodně pomstychtivě.(1.11.2015)

• grizly007

Mám tyhle filmy rád ale tohle bohužel bylo dost směšný. Nejvíc crazy je ta rádoby drsná chůze hlavních mamrdů. Houpaj se jak naprcaný kačeři u čehož maj výraz v obličeji jak když sežrali citron. Fakt totálně přehnaný a díky tomu je film spíš komedie. English Frank by zasloužil plyšovýho lva za antiherectví :)(27.1.2013)

Hutný britský thriller, na který se nebude každému dobře dívat. Ač se tváří nesmírně vážně, je prošpikovaný hned několika úsměvnými momenty, které v jedenadvacátém století prostě už, troufám si tvrdit, nemají co dělat. Samozřejmě netuším, jak to vypadá v nápravných zařízeních na britských ostrovech, ale obávám se, že zrovna v tak civilizované zemi určitě nefunguje vězeňský systém, který nikdo neřeší. A co třeba Tommyho přítelkyni/aprobační úřednici – tu policie nevyslýchala? Myšlenka a hlavní motiv jsou tak známé hned od začátku, do toho se nahází pár pěstních soubojů, brblání o těžkém údělu, hudebních vsuvek, zpomalovaček i solidních kamerových nápadů. Špatné to není, lepší to být mohlo – a mělo!!(2.9.2013)

• Facerr

Nevím jestli byl urputnější děj táhnoucí se, jako 40ti letá prostitutka po šichtě, nebo "drsňáckej" výraz hlavního hrdiny. Anglická brutalita pěstních úderů sice nechyběla, ale musím říct, že právě to pro mě velkým lákadlem ani není. Hudební vsuvky a zpomalený záběry, který měli celýmo obrazu dodat asi větší grády, mi přišly patetičtější než Husákův projev. Nakonec se přiznávám, že ty jsem docela často i přetáčel, abych si pak oddech, že už je konec a zalitoval hodiny a půl ztracenýho času.(9.8.2013)