poster

Cirque du Soleil: Vzdálené světy 3D (divadelní záznam)

 • USA

  Cirque du Soleil: Worlds Away

 • Slovensko

  Cirque du Soleil: Vzdialené svety

 • Velká Británie

  Cirque du Soleil: Worlds Away

Dokumentární / Hudební / Rodinný / Fantasy

USA, 2012, 91 min

Režie:

Andrew Adamson

Kamera:

Brett Turnbull

Producenti:

James Cameron

Střih:

Dirk Westervelt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • plechulka
  ****

  Jako u většiny filmů se záznamem výkonů Cirque du Soleil jsem měla chvíle pocitů čisté estetické poezie - pár minut, vteřin(?), kdy do sebe všechno skvěle zapadne - hudba, choreografie, kostýmy - a jen jsem zírala a užívala si to... a zbytek jsou "jen" vynikající cirkusové výkony... Ale kvůli těm nepředvídatelným okamžikům se vždy ráda na jejich filmy podivám.(4.4.2014)

 • playboxguest
  ***

  Vyrazí si takhle dívčina trochu neplánovaně do cirkusu, kde se v cuku letu (doslova) zakouká do akrobata, jenže co se nestane, mladíka z jejího pohledu tak zamrazí, že se neudrží a po strmém pádu se propadne kdo ví kam, načež se dívka ve snaze o jeho záchranu propadne za ním. Ocitne se ve světě, v němž se naprosto všechno vyjadřuje akrobacií a při výpravě za skokanem svých snů nestačí zírat, v jakých podobách se na ní všechen ten pohyb vyvalí. Moje první zkušenost s Cirque de Soleil, musím říct, že samotný tanec mi sedí víc, než jeho akrobatická obdoba, takže mi zdejší čísla zas tak neučarovala (vyjímky se každopádně našly). Udělat je v divadelnější formě alá Pina Bausch, asi budu okouzlenější. Vzdálené světy jsou ale rozhodně audiovizuální bomba, kde je vidět, že se lpělo na každém detailu, aby obraz při jakémkoli zmáčknutí pauzy vypadal jako umělecké dílo. Do toho parádní hudba, do níž se z druhé poloviny přimíchají Beatles, a hodně. Nejlepší je na celém filmu ale právě to v názvu zmíněné 3D: ***** které je tentokrát fakt slušně promakané a já minimálně první půl hodinu měla obavy, že až film skončí, budu muset vytřít všechnu tu vodu, co mi ti zmetci vycákali z televize. Prostor je cítit celou stopáž, vymakanější 3D zachycující neustálý pohyb mělo snad jen Let's Dance 3D.(22.9.2013)

 • kaylin
  ***

  Těžko můžu něco vytknout scéně, ta je nápaditá, skvěle využívá kostýmy, mechanismy i akrobacii, ale problém je tentokrát v hudbě. První poloviny, asi trochu delší polovina filmu, disponuje hudbou etnickou, až chorální, a pak najednou bum! The Beatles. Tohle bylo nečekané a trochu nemístné. Vůbec se to k tomu nehodilo. Miluji písně Beatles, ale tady jsou použity trochu zbytečně. Předpokládám, že se jedná o odkaz na show "Beatles LOVE", kterou má Cirque také ve svém repertoáru, ale tady to s první polovinou prostě působí rušivě. Doufám však, že s "Beatles LOVE" se Cirque opět podívá i k nám, když už jsme tu měli Michaela Jacksona. Největší vinu na neúspěchu filmu však nadále dle mého nese režisér, který prostě nezvládl svou práci a nechal se opájet akrobatickými kousky, aniž by do nich přidal i něco svého, něco navíc.(19.11.2013)

 • FFilipCZ
  ***

  Hodnocení jednotlivých uživatelů lze jednoduše rozdělit na dva tábory. Tábor č.1 jsou ti, kteří se s Cirque du Soleil setkali poprvé a to prostřednictvím právě tohoto vystoupení. Ti z toho budou nadšení a budou dávat 4-5* - a ani se jim nedivím. Skvělá artistická čísla, obohacená krásnými záběry a skvěle vykresleným prostředím, kterému pomohl James Cameron. Avšak Tábor č.2 (mezi který se řadím i já) bude velice zklamán. Jedná se o ty uživatele, kteří už mají zhlédnuta předešlá živá vystoupení, kde jsou artistická čísla delší, tají se při nich dech, více si je užijete. Vše je doplněno perfektně sedící živou hudbou, přidána jsou neskutečně vtipná klaunská čísla a především slyšíte odezvu od publika (potlesk) - to mi tady asi chybělo nejvíc + fakt, že polovinu vystoupení ve Worlds Away jsem již viděl v předešlých snímcích, takže pro mne zde vázla i originalita a překvapení. Sečteno podtrženo: Cením si snahu vytvořit jiný formát, něco zajímavého, odlišného, ale pro mne zklamání. Čekal jsem, že mi to vyrazí dech, budu odzbrojen, ale byl jsem spíše zklamán tím zvláštním paskvilem a v podstatě shrnutím předešlých vystoupení zabaleném v novém grafickém kabátku.(29.4.2013)

 • Šakal
  ****

  „Come and dream with me“ pronáší k divákům ve Scorseseho Hugovi B. Kingsley coby G. Méliés a přesně tato „kouzelná formulka“ pasuje i na toto snové fantaskní představení Cirque du Soleil. Přičemž pokud se vám toho podaří dosáhnout, máte (z poloviny) vyhráno. Je veřejným tajemstvím, že hranice mezi kýčem a uměním je tenká, ale když se i mně samotnému podařilo mé cynické JÁ (alespoň po dobu jednadevadesáti min) nechat za dveřmi a ponořit do světa fantazie a iluzí, neměli byste s tím mít větší problém i vy. Nic na tom nemění ani fakt (právě naopak), že samotný příběh je prostinký jako sám život, tj; o lidské touze, hledání, lásce... P.S. kvalitní nápadité 3D tomu dává další (netušený) rozměr. To doslova. Aby také ne, když za kamerou stál vizionář J. Cameron.(4.7.2013)

 • - Film obsahuje sedm aktů představení Cirque du Soleil, které hráli v Las Vegas v roce 2011. Jedná se o "O", "Kà", "Mystère", "Viva Elvis", "Criss Angel Believe", "Zumanity" a "The Beatles Love". (Neffy)

 • - Hudbu k filmu vytvořil hlavně Benot Jutrais, původní skladatel "Cirque du Soleil". Na závěrečném aktu spolupracoval Stephen Barton, který již dříve s Adamsonem spolupracoval na filmech Shrek 2 (2004), Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005) a Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008). (Neffy)

 • - Andrew Adamson inspiraci čerpal z klasik jako je Fantazie (1940) z dílny Walta Disneye, Alenka v říši divů (1951) od Lewise Carolla, Čajkovského "Labutí jezero" či jeho vlastní osobní zkušenosti ze sledování pojízdného cirkusu v Mexiku v roce 2000. (Neffy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace