poster

Cirque du Soleil: Vzdálené světy 3D (divadelní záznam)

 • USA

  Cirque du Soleil: Worlds Away

 • Slovensko

  Cirque du Soleil: Vzdialené svety

 • Velká Británie

  Cirque du Soleil: Worlds Away

Dokumentární / Hudební / Rodinný / Fantasy

USA, 2012, 91 min

Režie:

Andrew Adamson

Kamera:

Brett Turnbull
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Ta jednoduchá love story, která se táhne celým filmem je vlastně zhola zbytečná, jen nás provází výběrem nejlepších čísel z několika představení Cirque du Soleil. A to jsou samozřejmě příklady mistrovské akrobacie, choreografie i dalších vyspělých technologií. A když se nakonec Erica Linz jako Mia konečně setká se svým vzdušným akrobatem, je z toho parádní vzdušný duet na závěr. Něco mezi akrobacií a baletem. Škoda, že to u nás nešlo do kin...(11.7.2018)

 • Estrellita
  *****

  Vizuální orgie! Další ze snímků, u kterých jsem se málem počurala blahem. Kdybych to viděla ve 3D, nebylo by to "málem"... a vidět Sluneční cirkus naživo - to bych tím blahem asi rovnou umřela. Skvělá hudba, neuvěřitelné fyzické výkony, nádherné kostýmy a to poetické pojetí - dokonalost sama! Nikdy se mi nestalo, že bych bulela u filmu bez děje... až teď. Paráda!(12.6.2013)

 • playboxguest
  ***

  Vyrazí si takhle dívčina trochu neplánovaně do cirkusu, kde se v cuku letu (doslova) zakouká do akrobata, jenže co se nestane, mladíka z jejího pohledu tak zamrazí, že se neudrží a po strmém pádu se propadne kdo ví kam, načež se dívka ve snaze o jeho záchranu propadne za ním. Ocitne se ve světě, v němž se naprosto všechno vyjadřuje akrobacií a při výpravě za skokanem svých snů nestačí zírat, v jakých podobách se na ní všechen ten pohyb vyvalí. Moje první zkušenost s Cirque de Soleil, musím říct, že samotný tanec mi sedí víc, než jeho akrobatická obdoba, takže mi zdejší čísla zas tak neučarovala (vyjímky se každopádně našly). Udělat je v divadelnější formě alá Pina Bausch, asi budu okouzlenější. Vzdálené světy jsou ale rozhodně audiovizuální bomba, kde je vidět, že se lpělo na každém detailu, aby obraz při jakémkoli zmáčknutí pauzy vypadal jako umělecké dílo. Do toho parádní hudba, do níž se z druhé poloviny přimíchají Beatles, a hodně. Nejlepší je na celém filmu ale právě to v názvu zmíněné 3D: ***** které je tentokrát fakt slušně promakané a já minimálně první půl hodinu měla obavy, že až film skončí, budu muset vytřít všechnu tu vodu, co mi ti zmetci vycákali z televize. Prostor je cítit celou stopáž, vymakanější 3D zachycující neustálý pohyb mělo snad jen Let's Dance 3D.(22.9.2013)

 • sochoking
  *****

  Magický svet cirkusu, aký ho nepoznáme. Nadupaná choreografia, namakané performance všetkých artistov, úchvatné kostýmy a zmysly zbavujúca muzika vytvorili zážitok, z ktorého som sa skoro p*sral! Jednoducho fantázia, až ma kríže a šlachy boleli! Som zvedavý drahí priatelia, čo na to poviete vy... P.S. Hlavný atlét Aerialist mal neuveriteľný účes... :-)(6.3.2013)

 • easaque
  ****

  -4* s náladou na něco příjemného, estetického a u čeho můžu vypnout mozek jsem si vybral v televizi záznam z představení Slunečního cirkusu. Toto slavné seskupení si udržuje po celou dobu vysokou úroveň, kde skloubí výborné akrobatické umělce do lehkého příběhu a zaobalí emotivní hudbou. V rámci svého žánru neznám na choreografii lepší a ani tohle mě nezklamalo - 3D mě nezajímalo a to si třeba užiju, až si někdy našetřím na jejich živé vystoupení ;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: X /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.12.2017)

 • - Natáčelo se 37 dnů během tří období, a to od října do listopadu v roce 2010 v Las Vegas, v prosinci 2011 na Novém Zélandu a v únoru 2011 opět v Las Vegas. (Neffy)

 • - Hudbu k filmu vytvořil hlavně Benot Jutrais, původní skladatel "Cirque du Soleil". Na závěrečném aktu spolupracoval Stephen Barton, který již dříve s Adamsonem spolupracoval na filmech Shrek 2 (2004), Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005) a Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008). (Neffy)

 • - Na 3D natáčení se podílel James Cameron s firmou CAMERON | PACE Group. Cameron zároveň byl i výkonným producentem. (Neffy)