Reklama

Reklama

97% vlastněno

  • Velká Británie 97% Owned
všechny plakáty
Trailer
Velká Británie, 2012, 90 min

Režie:

Michael Oswald

VOD (1)

Obsahy(1)

Dokumentární film odhalující proč jsou peníze kořenem současné sociální a ekonomické krize. Obsahuje rozhovory a komentáře ekonomů, účastníků kampaně a bývalých bankéřů a ukazuje, že privatizovaný peněžní systém založený na dluhu dává bankám moc vytvářet peníze, utvářet ekonomiku, vyvolávat krize a nadměrně zvyšovat ceny nemovitostí. Během 60 minut pomocí faktů vysvětluje, že moc vytvářet peníze představuje díl skládanky, který ekonomové při předpovídání krize opomíjeli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

Dragoni 

všechny recenze uživatele

O peněžním systému, jeho historii, tvorbě peněz a mnoha dalších s ním spojených záležitostí do kterých obyčejný smrtelník nevidí. Ve třech hlavních bodech a jejich podbodech jsou rozvedeny otázky a jejich následné odpovědi, ohledně fungování peněžního systému založeného na dluhu, ekonomiky i samotných bank. 80 % ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

V obehu sú 3% financií. Zvyšných 97% tvoria fiktívne elektronické peniaze (platba bankomatkou, prevody, hypotéky a pod.), ktoré boli a sú vytvorené súkromnými bankami. Som presvedčený, že keby tento dokument odvysielali v hlavnom večernom čase, naraz súbežne vo všetkých TV, veľmi veľa ľudí by nasledovný deň nakráčalo do Tatry, VÚBčky či Primy a povyberalo svoje úspory. Za 60 minút je toho zrozumiteľnou formou vysvetlené viac než dosť. Je len na divákovi ako s daným informáciami naloží. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Shlédl jsem podobný novější dokument již nevím název, který byl o něco lepší. Zadlužování nemůže pokračovat donekonečna a fotbalovou terminologií jsme již někde ve druhém poločase než bude konec hry. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Základní přínos tohohle dokumentu je obrovský, protože přináší informace o úplných základech prohnilosti bankovního systému, který se točí v křivce neustále se navracejících krizí. Problém mám jen s dvěma věcmi. Ta menší se týká navrhovaného řešení: mám pochybnost, jestli participativně demokratická ekonomika může fungovat, protože masa lidí se většinou rozhoduje špatně, ačkoli je to nakonec na jejich úkor, a je snadno manipulovatelná (viz současný nárůst obliby populistických stran). Druhá výtka se týká formátu. To, co je tam řečeno, by vystačilo na hutné patnáctiminutové video na youtube (kde by to mělo patrně i větší impact). Hodinová stopáž je v tomhle případě neúměrná. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Vedel by som si predstaviť dokument, ktorý by prvú hodinu analyzoval problém, pomenoval ho a v druhej hodine by sa ponúkali riešenia, no z viacerých pohľadov, pretože toto dielo dalo len jednoduché úpravné riešenia v rámci kapitalizmu. Navyše prišlo až po trilógii Peniaze ako dlh, ktorá je síce únavnejšia, vyžaduje si viac sústredenosti a pozornosti, nie je tak atraktívna, no je lepšie rozpracovaná a investigatívnejšia. Riešenia ponúkajú aj rôzni zástancovia participatívnych demokratických ekonomík, rôzni anarchisti, či zástancovia zdrojovej ekonomiky, kde dokonca počítajú s odstránením úlohy peňazí, ktoré sú okrem iného dosť veľkým pokušením ohľadom chamtivosti. No som rád aj za takéto dielo, kvôli informovanosti, pre niekoho to môže byť lepšia voľba. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Doporučuji se podívat všem, kdo si pořád myslí, že jejich peníze jsou skutečné a že světová ekonomika se neřítí do háje. Touto problematikou se zaobírá i jedna část Zeitgeist. ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

V podstate o tom už viem pár rokov, ale mrzí ma, že to vie len máličko ľudí, čo ináč aj spomínajú v dokumente. Keď som o tom ako sa tvoria peniaze niekomu hovoril, alebo že keď si berie pôžičku od banky, tak banka vlastne tie peniaze vytvorí len do systému, tak si o mne všetci mysleli, že som praštený. Pravda je taká, že v tomto smere sú ľudia analfabeti. ()

GMVajgl 

všechny recenze uživatele

Je mi líto všech hodin věnovaných nekonečným seriálům a bezduchým filmům, zatímco se svět kolem mě rozpadal a hnil - přesně ve stylu mému "Everything is fine". Tenhle dokument mi zas doplnil trochu víc kontextu o finančním systému - a situaci, ve které zrovna jsme. Ke shlédnutí na youtube. ()

Reklama

Reklama