Synové slavného Ragnara Lothbroka přemýšlí, kam povedou další jejich kroky. Bjorn již dříve nastínil, že jeho snem je probádat dálné Středozemní moře. Na jeho cestě ho doplní i Halfdan Černý, který je znaven ambicemi svého staršího bratra. Král Harald má v plánu se vrátit do Kattegatu, kde hodlá Lagerthě předat dobré zprávy z Anglie. Ubbe, Hvitserk a Ivar se společně domluví, že další jejich cíl bude slavné město York. Tam by zbudovali i pevnost, která by sloužila jako předsunutá základna pro další výpravy. Mezitím se Anglosasové vzpamatovávají z trpké porážky. Králem je po smrti Ecberta Aethelwulf, který se v současné době modlí za život svého těžce nemocného syna Alfreda. Otěže do rukou bere i nebojácný biskup Heahmund, jenž plánuje odvetu proti barbarským pohanům ze severu. (TV Prima)

r007

No jak to slušně napsat, přemýšlím, jaká slova použít, ale nějak mi to připadá vcelku o ničem. Tušila jsem, jak to dopadne už ve chvíli, kdy nechali umřít Ragnara. Snažili se sice násilím rozehrát děj na příběhu jeho synů, ale jaksi to není ono...jKdo sledoval příběhy Vikingů kvůli jejich stylu života a zabíjení, asi si přijde na své. Ale kdo hledá i zajímavý příběh nebo něco, co vás nemilosrdně vtáhne do děje navzdory tomu všemu násilí co se tam děje, tak ať si ušetří čas, není o co stát. Myslím, že další díl by byl jen ztráta času. Škoda, že se do toho blábolu nechala přemluvit Lagherta, mohla si zachovat důstojnou vzpomínku a zemřít třeba hned v prvním dílu, vzpomínala bych na ni ráda , ale bohužel se tak nestalo a rozšířila tak řady těch, kdo se na tomto uměle natahovaném dílu podílejí. Sláva Ragnarovi ! ()

Achmed

Celkem povedený rozjezd série. Divákovi je dáno ochutnat to, na co je u Vikingů zvyklí a na co se těšil. Onen nudný rozjezd série se tu pokusili přebít epickým úvodem, avšak rodinná sága rodiny Lothbrok začíná již v prvních dílech lézt na nervy, i když se dala čekat. ()

Raiser1 odpad!

Tak a je to tady, mnou dlouho očekávaná výplň času alá levnější, béčková verze GOT stylu. Ale AU!! Z něčeho, co kdysi býval celkem zajímavý seriál, který mě opravdu bavil, se vyklubal totální mega otřes! To jsem myslel, že snad ani nejde něco čím dál tím úspěšnějšího zprznit jak malou holku, tím nejhorším způsobem. Totálně bez alespoň záblesku naděje v nepozvracení se z těch nejubožejších hereckých výkonů plných neuvěřitelného přehrávání a imrvére šklebení se jako by byl každej K*rva king!! Děj? Hledal jsem ho celou dobu a bez výsledku, autor asi zkopíroval obludárium typu Sex ve městě, přeměnil postavy a při večerní honidbě nad svoji vychytralostí nechtěně přeházel stránky tak, že vzniklo toto "dílo". Nová postava černoprdelník Heahmund? Uaaaa, měl jsem chuť proskočit monitorem a ten děsně důležitej ksicht bez špetky hereckého umu vymáchat a utopit v blitkách, který pode mnou na konci seriálu zbyly. Tragikomedie největšího kalibru, když už seriál nemáte kam posunout, udělejte z něj jednoduchou, klasicky Americkou břečku plnou rádoby důležitých postav. Je to stejný, jako by mi ráno místo oblíbenýho rohlíku začali servírovat hovno a vůbec nedokázali pochopit proč mi příjde, že to nějak není ono. ()

Still_I

Nechápu, že po čtyřech sériích se opakuje to stejné pořád dokola: Vikingové napadnou město, jehož obranu přeskočí do pár minut. Angličané jsou vždycky úplně všichni jako tupý ovce v kostele, kde se odehrají jatka. Nakonec "děsně zábavné" prodlužované mučení hlavního kněze.... Seriously? Nic lepšího už vás nenapadá? ()