Nový bůh (S05E13) (epizoda)

• Kanada

A New God

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2018, 44 min

• Trevor

Trochu chýbajú Alfredovi súrodenci (boli štyria) a oklieštenie deja vo Wessexe je celkovo tentokrát na škodu, pretože by dávalo podstatne lepšiu možnosť naplniť 20 epizód tejto série, ako takýmito časťami, ktoré neriešia nič. Nech by bola a aj v skutočnosti bola moc Ivara Bezkostného akákoľvek, určite by Vikingovia jeho vyhlásenie sa za Boha neakceptovali najmä v kontexte v akej je ich viera zobrazená práve v tomto seriály. A "nečakané" objavenie sa Magnusa, ďalšieho z množstva Ragnarových synov by síce mohlo byť prísľubom zaujímavej dejovej línie, avšak po skúsenostiach zo sériou tomu príliš veľké nádaje nedávam.(17.5.2019)

Tvůrci se to snaží trochu zamotat a tak přidávají další a další postavy a snaží se roztočit kolotoč intrik a příběh plný zrady, zášti a nepředvídatelnosti. Nevím, jestli je to úplně dobře, protože králem tohoto je pro mě pořád GoT a tito trochu pozměnění Vikingové trochu pokulhávají. Na druhou stranu si ani teď nejsem jistý, kdo bude slibovaná oběť bohům, nebo na jaké straně je ten nový jarl, a to je dobře. Nicméně pořád věřím, že mají Vikingové na víc a kvalita ještě trochu vzroste.(13.12.2018)

• Frajer42

Musím nad touto epizodou projevit mírné zklamání. Předchozí díl diváctvo docela navnadil a tento navázal v nesmírně ukecaném tempu s naprostým minimem akce a nějakých zajímavostí. Chybělo i více intrik. Tak nějak se kecalo jen o hovnech, což není mým šálkem kávy a ostatně nemám na poslouchání píčovin ani moc času. Lepší dva kousky, kousal jsem se nudou.(16.12.2018)

• jakkobCZ

Pro běžného konzumenta přiblblé televizní zábavy je to samozřejmě orgasmická slast, avšak prachbídnou kvalitu této série snad už ani nejde fakticky zpochybnit. Ještě asi okolo třicáté minuty dílu jsem si namlouval, že to vlastně není tak úplně špatné, že bych se nemusel zase nasrat a mohl jít dokonce třeba spát s klidem v duši a u toho si ještě vyhonit. Ale z toho, co přišlo pak, se mi varlata zatáhla zpátky do břicha. Je až podivuhodné, jaký talent mají zperníkovaní scénáristé v odpalování postav do sraček a prznění všeho, co ještě není na seriálu tak úplně dojebáno. Trpěl jsem více a více, až jsem konečně uzřel projížděl titulky na konci dílu a v ten moment zažil neuvěřitelnou euforickou katarzi, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Dobádal jsem se k tomu, že Prostřeno vlastně není tak úplně špatný pořad a zvraty v Ordinaci v růžové zahradě jsou mnohem latentnější než v tomto majstrštyku. A v tom je ten problém. Vikingové totiž vykrádají co se dá, dokonce i sami sebe, až nakonec zbyde jakýsi vágní recyklát všeho možného. Ale bavil jsem se dobře <3(14.12.2018)

• Necrotongue

V předchozím komentáři jsem napsal, že díl mohl být mnohem horší, a teď mám pocit, jako bych tím zlomil nějakou pečeť, a už je to tu. Jedna věc se tvůrcům seriálu nedá upřít- postava Ivara se neustále vyvíjí. Jakým způsobem, to už je věc jiná. A jakoby toho nebylo dost, děj se opět vrátil mezi Flokiho kolonisty, kteří mě fakt nezajímali, nezajímají a zajímat nebudou. K dění v Anglii se ani nemá cenu vracet, takže dva kousky jsou tak akorát.(30.3.2019)