Baldur (S05E18) (epizoda)

 • Kanada

  Baldur

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2019, 44 min

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Kamera:

Suzie Lavelle

Hudba:

Trevor Morris

Scénografie:

Mark Geraghty
(další profese)
 • Frajer42
  ***

  Spoilery! Další z řady těch méně vydařených dílů. Flokiho bezvýznamná dějová linka se vyvinula úplně do prdele a potvrdila, že byla jen naprosto zbytečnou vatou, která ke všemu nikoho ani trošku nebavila. Celkově se díl nesl v dosti halucinogenním duchu. Blouznilo se hodně a na všech frontách. Jak zde v komentářích někdo správně zmínil, vše nasvědčuje tomu, že se bude v posledním díle hodně umírat. Bohužel název příštího dílu nasvědčuje tomu, že bude stát opět za hovno. Je to obrovská škoda, že se seriál vyvíjí tímto nemastným směrem. Přitom tvůrci ukázali, že i bez Ragnara to může fungovat, takže nechápu, jakou nitrožilní stravu začali praktikovat, že to takto nehezky pohnojili. Snad alespoň to finále bude velkolepé.(20.1.2019)

 • Necrotongue
  **

  Tentokrát se sice netrekovalo po Islandu (alespoň ne tolik), ale zato byla nalezena Lagertha, což mě hned vzápětí začalo převelice mrzet. Ale zas se daly zrecyklovat některé starší scény a scénárista se nemusel přepínat. Pořád nemůžu přijít na to, jak mi mohlo uniknout zřízení ropné rafinérie v Kattegatu, protože benzínem se tu rozhodně nešetří. Už aby byl konec...(31.3.2019)

 • 0verseer
  **

  Ďalšia epizóda potvrdzujúca, že seriál už doslova kope z posledného. Bjorn je taký Casanova na severský spôsob, jeho ďalší románik a na druhej strane ďalšia nešťastná láska kráľa Haralda však nie sú to, čo by som v (pred)finále série zrovna potreboval a chcel vidieť. Lagertha stihne behom asi piatich minút zbláznieť, poblúzniť si o Ragnarovi a pozbierať si zbytky rozumu zrejme už len na to, aby si pripomenula na svoje staré dobré lesbické časy. Tentokrát s Alfredovou máti. Ubbe si vyjedná súboj, ktorý si však tvorcovia pekne ušetria až na ďalšiu epizódu. Bravo! Aspoň, že si Hvitserk našiel nového kamaráta a konečne možno trochu táto postava zamieša kartami. Slabota, ktorá si viac ako dva fľaky určite nezaslúži...(18.1.2019)

 • Loki_Six
  ***

  "The man I once was would have dug this spade just deep enough into your skull to make you unconscious. And when you woke up I would let you witness me burn your wife alive. And then I would force your one remaining son to cut off your balls and have you eat them. And as you slowly bled out, the last thing you would see would be me raping your son, not knowing if I would show him the mercy of killing him or not. But you see, I won't do any of that. For even though you and Eyvind and everyone else in this cursed settlement have showed me that I can't change other human beings, I have changed myself. And I intend to stay this way. I owe it to the dead. Do with this place as you like. I am done with the humans."(14.3.2019)

 • The_soloist
  ***

  Nevěřil bych, že to někdy budu říkat, ale přeji si konec seriálu! Stačilo pár vteřin flashbacku na Ragnara a došlo mi, že jen to je lepší, jak celá 5 série! Linka na Islandu opět potvrdila, jak je to zoufalé, překombinované. Monolog Flokiho byl Cool, ale asi to měl fakt udělat:) Nicméně k dalším postavám. Bjorn má další roštěnku (nevím ani jak se jmenuje nebo kolikátá to je) Harald mi začíná připomínat jednoho mosteckého panice, který furt chlastá... Ubbe a Torvi se šli projít... ať ho klidně zabije ten král, který byl na place 30 vteřin.. Hvitserk se může jít klidně vyšukat s tím Tyrionem a Buddhou, je mi to fakt jedno. Lagertha v tom seriálu už neměla ani být, totální trapka, která si myslí, že má hustý řeči, ale je to pouze důchodkyně z Kattegatu, která čmárá temperama na mámu s rakem. Ivar se opět ukázal jako bohapustý šulda, který si zabil syna... může si klidně zabít i tu svoji štětku, fakt je mi to úplně u řiti. A Floki ať si klidně skočí do sopky.. Opravdu... za 1 sérii jsem snad nikdy neviděl tak strmý pád seriálu. Celá pátá série je fantasmagorie, kde máme muslimy, buddhisty, a nevím ani co ještě. Přeplácané až do nebes, slátanina.. Každý snad už bojoval, proti každému. Seriál začíná postrádat veškerou logiku a smysl. A já se opravdu bojím, co se bude dít v 6. sérii. Tam asi očekávám, že se Bjorn vydá do Ameriky, najde si tam nějakou Ribannu a bude se podělávat s Vinnetouem. Následně se Lagertha spojí s kmenem útočných mongolů, kteří budou chtít zase zničit Kattegat. To mě přivádí k další myšlence... Kolikrát se už o Kattegat bojovalo? Vždyť se celý Kattegat vymlátí jednou za 5 let v seriálu, kdo by tam chtěl žít? ..Dokoukám sérii a pak se budu při pauze hodně dlouho rozhodovat, jestli dám seriálu vůbec šanci, protože takhle ne pánové, takhle ne.(21.1.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace