Reklama

Reklama

Vikingové - Série 5 (2017) (série)


Baldur (S05E18)

(epizoda)
  • Irsko Baldur (více)
Akční / Drama / Historický / Dobrodružný
Irsko / Kanada, 2019, 46 min

Hvitserk se vydává na východ ke králi Olafovi, aby s ním domluvil spojenectví proti Ivarovi. Nejprve ale musí prokázat svoji loajalitu a vnitřní sílu. V Yorku se odehrává svatební obřad mezi Bjornem a Gunnhild. Tuto událost těžko nese král Harald, který si na Gunnhild brousil zuby již od prvního okamžiku, kdy ji potkal. V Kattegatu se Ivar potýká s masivní rebelií a hodlá z toho vyvodit fatální důsledky. Pozadu nezůstává ani Hvitserkova přítelkyně Thora. V Anglii královna Judith potkává nečekaného člověka a odhaluje svůj osud. (TV Prima)

(více)

Recenze (14)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nemôžem si pomôcť, ale Lagerthine stavy alebo ako to nazvať spolu s príbehom okolo Flokiho seriál posúvajú do dimenzie, ktorá mi príliš nevoňala ani v seriáli Brittania a podobne je tomu teraz. História sa opakuje a Ivar sa zachová podobne ako jeho otec Ragnar pri Ivarovom narodení.Ešteže aspoň Hvittserk drží seriál ako tak nad vodou... ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tentokrát se sice netrekovalo po Islandu (alespoň ne tolik), ale zato byla nalezena Lagertha, což mě hned vzápětí začalo převelice mrzet. Ale zas se daly zrecyklovat některé starší scény a scénárista se nemusel přepínat. Pořád nemůžu přijít na to, jak mi mohlo uniknout zřízení ropné rafinérie v Kattegatu, protože benzínem se tu rozhodně nešetří. Už aby byl konec... ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Další z řady těch méně vydařených dílů. Flokiho bezvýznamná dějová linka se vyvinula úplně do prdele a potvrdila, že byla jen naprosto zbytečnou vatou, která ke všemu nikoho ani trošku nebavila. Celkově se díl nesl v dosti halucinogenním duchu. Blouznilo se hodně a na všech frontách. Jak zde v komentářích někdo správně zmínil, vše nasvědčuje tomu, že se bude v posledním díle hodně umírat. Bohužel název příštího dílu nasvědčuje tomu, že bude stát opět za hovno. Je to obrovská škoda, že se seriál vyvíjí tímto nemastným směrem. Přitom tvůrci ukázali, že i bez Ragnara to může fungovat, takže nechápu, jakou nitrožilní stravu začali praktikovat, že to takto nehezky pohnojili. Snad alespoň to finále bude velkolepé. ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"The man I once was would have dug this spade just deep enough into your skull to make you unconscious. And when you woke up I would let you witness me burn your wife alive. And then I would force your one remaining son to cut off your balls and have you eat them. And as you slowly bled out, the last thing you would see would be me raping your son, not knowing if I would show him the mercy of killing him or not. But you see, I won't do any of that. For even though you and Eyvind and everyone else in this cursed settlement have showed me that I can't change other human beings, I have changed myself. And I intend to stay this way. I owe it to the dead. Do with this place as you like. I am done with the humans." ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nalezení Lagerthy bylo nanejvýš divné a krátkodobé šílenství nepochopitelné a teď se navíc zdá, že se znovu kompletně uklidnila, nuž dobrá tedy. Scéna s porodem na můj vkus až příliš detailní a tak se v epizodě vyskytují pouze dvě zajímavé dějové linie a to, že si pes Hitsverk konečně řekl dost a pak také Ubbe, který u mne zůstává nejoblíbenějším synem ragrara. Celkově: Floki 10%(za rozhovor s Ketilem), Lagertha a Judith 5%, Kitsverk 30%, Ivar 10%, Bjorn 15% a Ubbe 60% ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama