Bjorn se vrací do Kattegatu. Harald se chce pomstít Olafovi. V Kyjevě se Ivar a Igor dozví zajímavé zprávy o princi Dirovi... (TV Prima)

Arkanoid

Nájdu Lagerthino telo. Hvitserk ujde, no jeho žena ho nájde. Pohreb je veľmi honosný, dokonca je dobrovoľne obetovaná mladá žena, o ktorej poctivé prijatie do Valhally sa postarajú traja mladí muži a anjel smrti. Na prebiehajúci pohreb prichádza Bjorn a má na ňom predslov. V Rusku sa Olegovej žene splní sen na jeho pokyn a zradcovia sú zasa o niečo múdrejší. Pohreb zabral hrozne veľa času a napriek pekným ceremóniám udržiaval len náladu postáv s vyrovnávaním sa so stratou a nikam ďalej sme sa v tejto dejovej línii samozrejme nepohli, čo na mňa pôsobilo veľmi pomaly. ()

Trevor

Dôstojná rozlúčka s Lagerthou zabral skoro celú epizódu, Ubbe s Bjornom sú rozhodnurý pomstič jej smrť, netušia však že zvláštne správanie Hvitserka súvisí práve s jej smrťou. Igor zatiľa v Kyjeve korčuľuje a Ivar sa už chystá na pompézny návrat do Kattegatu, ak sa splnia Hvitserkove slová príde priamo z neba - na balóne, na ktorom ho naučil lietať Oleg. Mohol by to byť zaujímavý moment. ()

Pichloza

Co mám říct? Tohle bylo perfektní rozloučení s nejslavnější štítonoškou historie a hrdinkou mnoha žen Lagerthou. Řeči Torvi, Ubbeho, Gunhild a Bjorna byly emočně silné a pohřeb měl dobře vystavěnou depresivní atmosféru. Zapálení lodě s tělem Lagerthy, její odchod s Valkýrami a závěrečné shledáním s Ragnarem jsou vizuálně v kombinaci s kamerou, hudbou a vytvořeným vztahem k postavě vrcholem celé epizody. Vítej ve Vallhale Lagertho a vítej zpět vedle Ragnara. ()

BROKEN_

Emocionální epizoda, která dostane každého, kdo má srdce. Tvůrci si s touhle epizodou poradily na výbornou, a závěrečná rozlučka se slavnou štítonoškou Lagerthou byla skvělá. " Kéž bych u toho mohl být " - Bjorn mě se svým proslovem dostal. Poslední scéna pod vodou byla TOP. OBROVSKÝ PALEC NAHORU! " V mých snech jsme byli vždycky spolu". Brečel jsem, a brečím ještě teď. Ragnar + Lagertha = Forever. ()

Bloodo

Jednotlivé díly nehodnotím, ale tady musím. Ještě nabitej emocema....co dodat... WAU...prakticky u žádných filmů ani serialů nepláču, ale tady se mi koulely slzy jak hrachy. Pohřeb, proslov Bjorna, odchod v hlubinách k Ragnarovi.....Mám tenhle seriál moc rád a nejradši bych aby neskončil, ale bohužel ....az mi umře Bjorn, vyhlásím doma smutek :) ()