Bláznivý

všechny plakáty

Po bitce se spolužákem, která končí padesáti stehy na hlavě, je Lyle Jensen odeslán na soukromou psychiatrickou kliniku pro mladistvé. Jeho návaly vzteku a agrese se začínají vymykat kontrole. V ústavu potkává zajímavou sbírku lidí: maniodepresivního Chada, nočními můrami sžíranou Tracy se sklony k sebezohavování, násilnického Mikea a zneužívaného Kennyho. Všichni jsou ztraceni v době plné nepochopení a neochoty naslouchat. Pokud si sami uvědomí užitečnost své existence, mají vyhráno. V hlavní roli uvidíme nadějnou hollywoodskou hvězdičku Josepha Gordona – Levitta. (oficiální text distributora)

J*A*M*A*L

Příběh filmu vůbec není špatný, očekával jsem tudíž zajímavej film, kterej má šmrnc a kterej mě mile překvapí, potěší. Myslím si, že jsem celkem tolerantní a že když se mi nějakej film zrovna úplně nesedne, tak přeci jen mu nedám hned tak špatné hodnocení, ale dnes tomu tak bohužel nebude a ani mě to nějak moc nemrzí. Je celkem podivné, že film s tak skvělým obsazením (i když v té době se o hercích jako J.G. Levitt, a Zoey nevědělo) může být tak špatný. Herci s tím bohužel ale nemají co společného. Film byl zkrátka nudný atmosféra ne zas tak špatná, ale nudilo mě to k smrti i přesto že takové filmy nudné většinou nejsou. Bohužel tento film to dokázal na výbornou. Zklamání, nic víc. ()

aLPaC

Filmy z prostředí ústavů se mi většinou zamlouvají. Nabízí totiž silný emoční zážitek, zkoumání poruch chování či nemocí, problematiku chování a vžití se tamního personálu a silné charaktery. To všechno můžeme najít i v "Bláznivém", což na Levittovu postavu sedí dokonale. I ten závěr jsem kvitoval. Jedinou mojí výhradou tak zůstává amatérská kamera, která sice měla svůj účel i důvod, ale já radši bez cukání. ()

KOZEL84

Špatný film to není,ale trochu sem se nudil a nějaké nadšení se nedostavilo.Asi sem si to neměl pouštět přes kocovinu.Za boha si nemůžu vzpomenout čí byla ta písnička (Bizkiti?Deftones?).A ta kamera byla fakt hrozná. ()

adriane9

Tak především český název mě donutil k úsměvu protože Manic bych takto opravdu nepřeložila, jedině opravdu slovo "Šílený" naprosto vystihuje děj, to na úvod.. Gordon-Levitt je můj oblíbenec a mám pro něj slabost. Tady mě opět nezklamal a byl skvělý stejně tak Zooey. Kopa dechberoucích scén kdy jsem veškeré činy hercům naprosto věřila a nejednou polkla na sucho.. Psychologické drama tak moc reálné, že mě to usadilo a donutilo se nehýbat.. Tolik bolavých dialogů a scén, tolik raněných duší a tolik hlášek, které si budu pamatovat..protože i mě vztek děsně točí s životem... nemám co vytknout krom naprosto nepříjemné kamery, což je ve filmu dost důležité, ale tady to prostě musím odpustit.. ()

Rázlik

Ta roztřesená kamera mě zezačátku štvala a celkově si myslím, že film by na mě udělal lepší dojem kdyby byl natočen jinak. ()

Puddle

Tak nějak mi přišlo, že tu Levitt ještě neuměl moc hrát (nebo mu ta role prostě nesedla) a ta rádoby dokumentární kamera byl taky vážně švihlý nápad, i přesto jsem se do toho nějak dostal a vylezlo z toho místy docela fajn indie drama, ale... jedno zkouknutí prostě stačilo. ()

siloalampa

Hľadám, čo pozitívne by som v jadre toho filmu objavil. Ani v jadre, ani v scenári, ani v scéne dokopy asi nič. Jediné zvrátené "pozitívum" je , že tento film je dravá psychologicko - filozofická depresia, v ktorej sa na konci zblázni aj sám psychiater. Máte chuť??? ;) ()

Razzor_82

"Taky se někdy bojím sám sebe." Ponuré příběhy problémových teenagerů z psychiatrické léčebny. Jejich traumata z dětství je proměnili na labilní zvířata. Hodně dusivá atmosféra a kvalitní herecké představení. Pro mě dost ale také nervní kamera a průměrný scénář . 6/10 ()

Iwet.K

Filmy z prostředí léčeben či blázinců se mi vždycky líbily. Mají svoji hloubku a pokud jsou pod dobrou taktovkou a s kvalitním hereckým obsazením, tak opravdu stojí za to. Tohle se mě opravdu dotklo. Dala bych 4*, ale za Josepha ještě jednu přidávám. ()

jafuska

drama z psychiatrické léčebny pro mladistvé, kteří mají velké problémy, které ale způsobily jejich rodiny, a není jednoduché přijít na přičinu proč se vlastně tihle dospívající takhle chovají a vzít na sebe odpovědnost, když se to tak vezme, dospívající člověk se může dostat do tohohle zažízení ani neví jak, hodně drsný pohled do reality, jak to může dopadnout, když člověk v sobě drží emoce a nemá si o tom ským promluvit, zvlášt po té, co nejbližší zklamou, nebo se snaží být slepí a nechtějí nic vidět co se s vlastními dětmi děje, doporučuji každému tohle vidět ()

Tuco

..ta kamera byla příšerná...tady mi to teda fakt vadilo a to hodně moc...jinak by to bylo o hvězdu výš... ()

Babulik

Netuším, koho čo osvietilo v STV, ale ja im ďakujem za odvysielanie tohto filmu...(boože, nikdy by ma nenapadlo, že raz toto napíšem/poviem...) ()

Pilinka

Upřímně, na film jsem se chtěl podívat hlavně kvůli Zooey ;-) ... Ale už po pár minutách byla na druhejch houslích ... Scénář až na úplnej konec tak nevyzpytatelnej jako obyvatelé léčebny sami ... Smekám kloubouk před výběrem JG-L za hlavní roli (ani ne tak perfektně odehraný jakože role padla jak ušitá) ... škoda jen kamery (subjektivní názor) a filmově "klasického" obsazení léčebny ... Donutilo se zamyslet 4* ()

Swingie odpad!

Asi v každom štáte je iná psychiatria mám taký pocit. Toto mi skôr pripomína nejaký grand hotel. Alebo chlapec nikdy nebol na uzavretom oddelení, kde ani vychádzky nie sú zaručené a najhorší nástroj skazy je lyžička, lebo nič iné vám nedajú. Neviem či to točil Josepha Gordona-Levitta mladší brat na kamere za dve eurá, ale horšie spracovanie obrazu som ešte nikdy nevidel (a to som sa sťažoval pri filme Veronika sa rozhodla umrieť, že to bolo hrozné). Prvých desať minút som to mal chuť vypnúť. Teraz ľutujem, že som to nevypol. Asi sa režisér netrafil a časti, ktoré by mali byť pravdepodobne veľmi dramatické či smutné som s smial (jaj, to nebola komédia?) Žiadne hlbšie životy, psychologia celkom stroskotala, priznanie, že sa tam každý rezal a neviem čo, to vôbec nenahradí. Je to veľmi povrchný, otrasne natočený film bez myšlienky, žiadne rozuzlenie, aj ten psycholog by nemal nikdy žiadnu licenciu. OTRAS, nikdy to už nechcem vidieť. Chcel som dať jednu hviezdičku, ale naozaj nemám za čo. ()

jopal

Ja som to videl tiez vdaka STV. Vyborna atmosfera, presvedcive vykony neopozeranych hercov, uveritelny dej, vynikajuca charakteristika jednotlivych postav. Ludsky aj omylny hlavy psycholog,.. Ja tomu filmu nemam co vytknut. ()

astaroth27

Sonda do životov problematickej mládeže. Vďaka surovej kamere, ale aj takým detailom, ako menej zreteľná artikulácia hercov, pôsobí snímok v niektorých pasážach ako autentický dokument. Nie každého šálka kávy, no mňa tento štýl baví. Prvýkrát si tu spolu zahrali Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel, 8 rokov pred úspešným (500) Days of Summer. Hviezdička dole za absenciu ucelenejšieho záveru či výraznejšej dejovej línie. ()

jaqubko

Mladík, Lyle Jensen (Joseph Gordon-Lewitt) je po tom, ako brutálne zmlátil jedného zo svojich rovesníkov, poslaný do psychiatrickej liečebni, aby sa naučil ovládať svoj hnev. Tu stretáva niekoľko poriadne zvrátených charakterov zhruba v rovnakom veku. Film exceluje v doch veciach, na ktorých je vlastne postavený. A to napätá atmosféra a herecké výkony. Ostatne v prostredí preplnenom ľudmi, ktorí majú problémy s ovládaním hnevu a sebamrzačením by bolo umenie nevystavať poriadnu atmosféru. Navyše ju nenarušuje ani to, keď sa už konečne niečo stane, lebo Manic výborne graduje a s každou udalosťou naberá na vážnosti. Za takéto výborné odhadnutie pacingu veľký palec nahor pre režiséra Jordana Melameda. Mladí herci, podporovaní Donom Cheadlom sa vo svojich rolách vyžívajú a žmýkajú zo seba maximum. Horšie už je to so scenárom, či zvláštnou kamerou, ktorá mi vôbec nesadla. Celkovo je Manic hodne ťažko stráviteľný kúsok, no na rovine, na ktorú sa sústreďuje funguje výborne. ()