Byt

• Španělsko

Flash-back (El apartamento)

Drama / Mysteriózní / Romantický

Francie / Španělsko / Itálie, 1996, 116 min

O tom, že Wicker park je remakem francouzského L'Appartement jsem se dozvěděl až dlouho po tom, co jsem jej několikrát viděl. Není proto divu, že jakmile jsem se tuto (pro mě) novinku dozvěděl, ihned jsem si původní film sehnal a zkoukl. DÁLE SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY! Film je rozhodně pomalejší (řekl bych evropštější) a možná to je tím, jak moc mám rád Wicker park, ale zkrátka ten "americký drive" se mi asi zamlouval více (většinou tomu tak u mě bývá naopak) - toto ale není veliká výtka, spíše takový fakt. Ústřední trojúhelník Cassel - Bellucci - Bohringer je obsazen skvěle (Cassel je vážně charismatický a Bellucci je prostě kráska s nohami až na zem - Bohringer jsem dosud neznal, ale do role padla dokonale). V průběhu filmu jsem byl "díky" znalosti děje připraven o momenty největších překvapení - což ale vedlo k šokujícímu závěru, který jsem tedy opravdu nečekal (říkal jsem si "počkat, počkat.. proč jede za ní?"). Asi lepší uchopení lidské duše, přesto musím říct (a už cítím tvrdost těch kamenů, které se na mě sesypou), že Wicker park si mě získal víc (jen o drobný stupínek). Možná to je tím, že jsem si ho tak oblíbil a L'Appartement prostě přišel až po něm - možná ne..(11.6.2011)

Hodně zvláštní film. Jednu hvězdu dolu za, řek bych, až nadměrnou překombinovanost a nahodilost. Každopádně se člověk nenudil a pořád čekal jak t otedy bude. Pořád myslel, že to bude tak a nakonec to bylo úplně jinak. Závěr mě trošku nadzvedl, přišlo mi to až nelogické, ale možná že život je někdy opravdu takový. Herecky dobře zvládnuté. Doporučuju.(3.7.2009)

Myslím, že tady se to povedlo zamotat tak dobře, že člověk na konci plesá blahem, že to všechno pochopil a že to končí. Dějových zvratů je dostatek a navíc nás rejža drží podvědomě v napětí, takže se divák nenudí (i když jak vidím v příspěvcích, nudilo se dost lidí). Dle mého názoru se dá tento film považovat za klasiku žánru, pokud nějaký takový žánr existuje. Jakýkoli další komentář by už prozrazoval příliš. Je třeba vidět. Mně to bavilo hlavně způsobem zpracování. 90% P.S Zjistil jsem, že jsem americkou verzi viděl před pěti lety a nezaujala mne.(21.11.2012)

Úžasně promyšlený, zajímavě komplikovaný milostný vztah, perfektně natočený s úžasnou Bellucci. Americký remake je s touto původní verzí naprosto totožný, tedy kromě konce, právě ten mě zde trochu zklamal, takže 90%. Opravdu mimořádný romantický thriller.(2.5.2006)

Skvěle zapletená zápletka. U tohoto filmu prostě jen tak sedíte, čumíte a čekáte. Nejvíce mě zaujaly nohy Monicy Bellucci, fakt sexy a z toho plyne, že Monica Bellucci zahrála dobře. Sandrine Kiberlain má taky hezký nohy, takže taky zahrála hezky a Vincent Cassel svoje nohy moc neukazoval a díky tomu hodnotím jeho herecký výkon jako velmi dobrý. Do tohoto bytu bych se klidně nastěhoval.(6.8.2007)

• - Herečka Monica Bellucci se při natáčení dala dohromady s hercem Vincentem Casselem, po třech letech se vzali a mají spolu dcery Devu a Léonii. (Roman.Ticka)