Mílový běh

Drew je středoškolák, který se ocitl na scestí a nyní se zoufale snaží dostat zpět dřív, než skončí ve vězení. Poté, co byl zmanipulován k tomu, aby dělal místnímu drogovému dealerovi poslíčka, se Drew nemá na koho obrátit - jeho rodinu tvoří jen zadlužený starší bratr a zhrzená ovdovělá matka. Jedinou útěchu mu přináší běhání, ale i s tím je teď konec - sportovně nadaný chlapec se díky zkrachovalému staršímu sourozenci brzy ocitá na šikmé ploše. Ani dívka ze školy, do níž se Drew zamiloval, ho nedokáže přivést k rozumu. Když už začíná být jeho situace neúnosná, bývalý kouč sužovaný vlastními démony odhalí Drewův výjimečný atletický talent a rozhodne se mladíka trénovat. A vyburcovat ho k výkonům, o nichž se mu ani nesnilo. (Cinemax)

otilrak

Film úplně bez propagace, což je podle mě škoda. Naprosto dokonale zobrazená dřina atletického tréninku mílaře. ()

Alex126

Obecně tu moc lidí na Michaudovy filmy nekouká, takže jsem se rozhodl okomentovat alespoń tento jeho poslední(2014) snímek. Film začíná a vy si již ted' říkáte, že to bude opět předvídatelná katastrofa. Směle budu tvrdit, že první polovina filmu je opravdu nudná a prázdná. Je to také doba, kdy někteří film vypnou. Ovšem pokud to vydržíte, film se vám bohatě odmění. Ta zdánlivá nuda na začátku je totiž pouze příprava půdy pro silnou závěrečnou gradaci. Konečně sportovní film, co není jen slátanina těchto prvků: bída, zkažený sourozenec, smrt rodiče, žena, trénink, vítězství, happy end. I z tak zdánlivě ohraného tématu se dá natočit opravdu slušný nadprůměrný snímek. Za mě 75%. ()

Blazis34

Téma filmu se mi líbilo i přesto, že nešlo o nějaký významnější děj. Konečně ztvárnil sportovně založenou osobu někdo, kdo umí, v tomto případě, solidně běhat. Dočetl jsem se, že filmový Drew - Kelly Blatz vynikal v mládí ve sportu, tak že i k atletice asi nějaký vztah má. Nebudu tady hodnotit sportovní oblast přípravy, postupů či jiných metod, ale něco mi ve filmu vadilo. Né vše bylo správné a podobající se skutečným moderním metodám. Zamrzel mě trochu i konec filmu, těšil jsem se na nějaký větší závod, kde Drew zazáří a překoná rekord svého učitele, trenéra. Co ještě se mi moc nelíbilo bylo to, že ve filmu bylo až moc negativních minidějů a scén. Jmenuji například dvě úmrtí, nebezpečný život bratra i nešťastnou matku. I přes všechny negativní výtky mě 4 Minute Mile bavil a pro některé lidi může být i inspirující. Oceňuji i skvělý herecký výkon Kelly Blatze a nápad na natočení něčeho takového. Dávám 65% - tři hvězdy. ()

kolodej1

O klukovi, který nemá žádné přijatelné rodinné zázemí a jedině běhání ho může ochránit před tím, aby skončil ve stejných sračkách jako jeho bratr či byl podobně vyhořelý jako jeho matka. Moc hezky je zde znázorněna dřina, která provází každý trénink, který míří k nějakým vyšším metám, z toho se nelze vylhat a každá vteřina dolů stojí spoustu námahy. Film má dobrou atmosféru a bavil mě, možná i proto, že mám k atletice blízko. ()

Saxos

Film se bohužel až moc plácá mezi rodinným sociálním dramatem a filmem se sportovní tématikou. Ani jedno není dotaženo do konce. Kim Basinger zde nemá hereckou roli, ale spíš takový filmový štěk. Pro běžce by byl asi zajímavější český seriál Dlouhá míle, i když je krutě zamořen politickou propagandou. ()

rigby

Silně průměrný film, který toho moc nezanechá, ale který zároveň úplně špatný a o ničem. Dívat se na něj dá, zkrátíte si tím volný čas, ale žádný zázrak rozhodně nečekejte. Alespoň já jsem se nedočkal ničeho jiného, než stejné šablony jako u mnoha jiných sportovních filmů. ()

wick

Celkem solidní sportovní drama...které si drží úroveň od začátku do konce. Výrazně nepřekvapí, ale ani nezklame. ()

vlk++

Česky bych to nazval Míle pod 4. "Takhle běžíš už od doků? Míle za 5 minut". "A to je dobrý?". "Když jich takhle uběhneš deset, tak jo." "Čtvrtka za 58 (sekund). To je dobrý, ne?". "Když jich takhle uběhneš deset, každou za 58, tak jo." Klasické drama o silné vůli, rodinu ani prostředí, ve kterém vyrůstáš si nevybereš, ale něco přeci jenom jo, můžeš na sobě makat, můžeš běhat, můžeš běžet až padneš vyčerpáním... a pak to teprve začne. Film, který nemá ty nejvyšší abmice, ale svou syrovostí a odkazem na Rockyho tréninky si mě získal. Být lépe zvládnutý, tak dávám i 4*. ()

JerryPilsen

Zase hra na city a plno dalších klišé,co tam prostě musí být.Škoda,už díky zasazení do prostředí šikmé plochy se zdálo být vyhráno.Děj stahují dolů příliš jednoduché charaktery a lehce předvídatelné momenty. ()

k.rakonos

Zajjímavé sportovní drama propojené se sociálním dramatem. I když sportuji, tak samotný běh mi tolik neříká, přesto se na film koukalo dobře, nenudil. A změna po všech těch basketech, baseballech a amerických fotbalech. Touha něco dokázat, vypětí při sportu, co pochopí jen aktivní sportovec, ať už závodní, či jen rekreační. Příjemní a pro mě neokoukaní mladí herci v hlavních rolích, snad jen pro Kim Basinger bych vymyslel větší roli, párkrát se tam jen mihla coby matka..Dle minimálního množství hodnocení to asi nemělo moc velkou propagaci, což je možná škoda. ()

Bruce0659

Pomalé tempo, prvá polovica nudná, predvídateľný a nenapínavý dej, žiadne prekvapenie, priemerné herecké výkony, obyčajné nudné dialógy s minimom emócií, priemerná, nevýrazná hudba. Je to viac film o študentoch ako športová dráma. Opisuje sa život a prostredie mladého chalana, opis športovca je na vedľajšej koľaji. Je to príjemná oddychovka, záver sa mi páčil, no očakával som trochu viac. 45% ()