Dvanáct soutěžících, kteří se chtějí stát profesionálními filmovými maskéry, čeká každý týden náročný úkol. Porota prověří nejen jejich řemeslnou zručnost, ale především fantazii.  Dvanáct lidí, kteří buď jsou, nebo by rádi byli, uměleckými maskéry, se sešlo v Los Angeles, aby se zúčastnilo netradiční soutěže. Vítěz, který úspěšně absolvuje spoustu neobvyklých úkolů, někdy v extrémně krátkém čase, dostane sto tisíc dolarů, maskérské vybavení na celý rok a v neposlední řadě také možnost pracovat na hollywoodském filmu. V porotě jsou známí filmoví maskéři Ve Neillová, Glenn Hetrick a Patrick Tatopoulos, kteří mají za sebou mnoho filmových a televizních zkušeností. Soutěžící jsou Anthony, Gage, Jessica, Frank, Sergio, Sam, Tate, Tom, Megan, Jo, Marcel a Conor. Tom a Gage se spolu už znají z dřívější spolupráce na některých projektech. Celou soutěž uvádí McKenzie Westmoreová. (oficiální text distributora)

TV spot

Pítrs85

Snad jediná věc, která mě na tomto jinak výborném pořadu vždycky štvala, byl ten fakt, že soutěžící vytvářeli své originální masky v časovém presu- člověk se pak musí ptát, jak by vypadaly výsledné výtvory, kdyby na ně měli všichni ti talenti dostatek času. Ale jinak se jedná o nejlepší reality-show, i když pro toto je takové označení spíše urážka. Chci další díly! ()

Ajinka126

Je úžasné do něčeho takového aspoň trochu nahlédnout. Jen já bych si přála vidět práci těch skutečných mozků, kteří dali tvář filmovým hrdinům. Tihle ač talentovaní ale stále amatéři nejsou tolik poutaví. Nakonec musím trochu pozměnit svůj prvotní dojem, poněvadž je to fakt kouzelné sledovat tu jejich fantazii, znalosti a zručnost, kterou dokáží snad cokoliv :) ()

Anrie

To je aspoň reality. Není to jen o sestavě nemožných lidí, co si chtějí vydělat peníze nic neděláním, ale opravdu soutěž zručnosti, fantazie, originalosti, trpělivosti a hromady práce. Ti lidi jsou sice nějakým způsobem střelení, ale ví, co chtějí a něco pro své sny dělají. A pak ty jejich kousky stojí za to! ()

Segrestor

Masterchef bez žrádla a Gordona Ramsaye, za to se spoustou překrásných zrůdiček v čele s nadporučíkem Geordim. Pro fanoušky filmu a filmových kouzel vlastně skvělá šou. Bohužel hodnocení poroty není příliš odborné, je to jen spousta keců, aby to mělo dramatický spád. To je otřes. Na své si přijdou milovníci bodypaintingu. ()

schizmo

Tématicky poměrně unikátní reality show z prostředí amatérských filmových maskérů většinou se pohybujících v extrému a hororových žánrech, což je prostředí do jisté míry undergroundové, upozaděné a pro běžného diváka nepřijatelné. Vybraní talentovaní soutěžící pak dokazují své kvality v různých disciplínách, kterými člověku otevřou úžasný svět výroby masek, líčení, kostýmů, ale také týmové práce, pracování s nápady, konceptem, funkčností atd. To vše pak hodnotí profesionálové z branže a zasazují výtvory do souvislostí filmové reality. Samozřejmě nechybí klasická reality show špína, bez které by to asi nešlo nebo by seriál nebyl pro lidi tak zajímavý, nicméně přehrávání a afektovanost některých soutěžících je na můj vkus trochu přes čáru. Holt emerika, no :D. ()