Tichý experiment

• Česko Temné síly (více)

Profesor Coupland provádí společně s týmem studentů na odlehlé usedlosti experiment na Jane Harperové, mladé dívce skrývající nevyřčená tajemství. Odhalené temné síly jsou pro všechny zúčastněné ještě děsivější, než si kdokoli myslel. Jane Harperová je hluboce problémová dívka posedlá všepohlcující temnotou. Profesor Joseph Coupland má nezvyklý plán, jak ji zničující temnoty zbavit. Pár vyvolených studentů pozve na svou odlehlou usedlost za Londýnem, kde navrhne, aby se společně pokusili Janinu negativní energii vyvolat. Studentům se to podaří, ovšem to, co následuje, je čisté šílenství - horor tak děsivý a silný, že možná pohltí každého z nich, aniž by si kdokoli uvědomil, že se do odvážného plánu neměli vůbec pouštět. (HBO Europe)

Ryorka

Po přečteních zdejších komentářů jsem očekávala všechno jen ne dobrý film. A navzdory většině musím říct, že mě se film líbil. Nenazvala bych ho hororem ( to teda ne ) ale psycho to bylo. Občas sice zbytečně natahované ( jako prázdné záběry tmy, které zrovna napětí nepřidávaly ). Připadalo mi to natočené jako dokument o dokumentu, nevím jestli to byl záměr nebo ne. A samozřejmě herecký výkon Jareda Harrise v roli profesora byl dokonalý. Hlavně ve finále.....ta posedlost spojená s pocitem viny z minulosti.... ()

MATTcz odpad!

To teda byla hrozná ptákovina, takových to filmů jsou mraky. Ale toto patří mezi ten největší odpad. Je to pouze můj názor, holt koukám jen kvalitní počiny, což se mi až do tohoto okamžiku dařilo. Malý rozpočet = Špatný film. To samozřejmě neplatí u všech nízkorozpočtových filmů. :-) ()

Svorli

Ten film vyloženě není špatný. Dá se o tom mluvit, jako o horroru s nápadem, kterému ale překáží ve větší kvalitě délka snímku a jednoho či dvou... rádoby zvratů. Obsazení je celkem kvalitní, ale nevyužité. Takže je to ke konci jen průměrný či dokonce i podprůměrný horror, který pomalu ubíhá, ale i přes to, jak pomalu ubíhá, není šance se jakkoliv spojit s postavami. A ještě je tu ten pokus o to rozdělit film na část normální a pak ten... no... nedá se tomu ani říkat foot footage... ale spíš směsice nepotřebných záběrů, které jsou teda jako natočené. V člověku ten konec vyvolá podivný pocit toho, že jestli je ten film byl natočený dle skutečné události... fakt to bylo i tehdy tak utahané, jako tenhle film? 2,5 hvězdy a to jen kvůli nápadu, obsazení a že na to, jaký byl rozpočet, to nevypadalo po vizuální stránce až tak zle. ()

Caviar

Film kombinující prvky FF s velkým rozpočtem, psycholožka thriller s nádechem tajemna. Vše uplacené dohromady v jednu nesmyslnou a nezáživnou kouly nic neříkajícího balastu. Pro někoho, kdo se chce bát absolutně zbytečné, pro toho, kdo chce nad dějem přemýšlet zbytečně dlouhé. Zkrátka další z nic neříkajících snímku, který jsou dnes bohužel mraky. Zajímavost: ve filmu se několikrát na stěně objeví malba králíka, který se až moc podobá hračce z filmu Caveat. ()