Tichý experiment

The Quiet Ones

Horor

USA / Velká Británie, 2014, 98 min

• J*A*S*M

Hammer se sice znovuzrodil, ale s ohledem na kvalitu jeho nových filmů si říkám, jestli neměl raději zůstat pohřbený. S výjimkou Woman in Black (která ale vzhledem k režisérovi, jehož měla k dispozici, zůstala také spíše pod očekáváním) nám prozatím servíruje samé průměrné zbytečnosti. A nejinak je tomu v případě The Quiet Ones. On ten film má poměrně pěknou výpravu a celkovou retro stylizaci, režisér se snaží budovat atmosféru ... ale přes všechnu snahu to na mě vůbec nefungovalo a šíleně jsem se nudil. Opravdu, já si nevybavuju, kdy naposledy jsem se u hororu (s nenulovými ambicemi) tak strašně intenzivně nudil. A to není tím, že by se v něm nic nedělo - ono se v něm vlastně pořád "něco" děje, ale tím, jak nezáživně je to celé podané. Monotónní, nevzrušivé, bez rytmu a jakékoli gradace. Nadto s notně opotřebovaným námětem a nezajímavými postavami. Což mi a priori nevadí, pokud to filmaři něčím kompenzují. Tady není nic, jen otravné střídání klasického filmu s dobovými "found footage" záběry. Hroznej vopruz.(22.5.2014)

• Flaxik

Tak už i Hammer podlehl laciným snahám o kamerování v pseudodokumentárním stylu. Ačkoliv tohle není typická FF (Fucked up Film), rozklepaných záběrů si užije divák, až ho budou oči bolet. Přesně jako u většiny FF idiotin, i tenhle průšvih se snaží maskovat problémek, že většinu filmu se tam děje výrazné hovno, trumflo by to i záběry z poslanecké sněmovny. Vymaštěná, zmatená, nudná a rozklepaná sprostota, nehodná vyvedeného traileru. Až se jednou dožiju konce roku 2014 a budu rekapitulovat má největší zklamání, Tiší Jedni tam budou hodně vysoko. Jednu hvězdu za posledních 10 minut.(24.6.2014)

• cariada

Místy až moc ukecané hlavně první část filmu , pak už konečně pěkně řádí i posedlá Jane, která je pěkná, ale zároveň dost šílená. Asi nejhorší postava je autor experimentu profesor. Konec byl zajímavý a i nečekaný aspoň z části. Určitě bych si to dovedl představit o něco kratší, aby to mělo lepší spád.(26.5.2015)

• MikyAff

Má to být horor, má se to taky trošku tvářit jako lovestory mezi kameramanem a pacientkou. Víte co? Není to ani jedno. Je to prostě nuda. Na to, že se já leknu každý blbosti a u všeho se bojim, tak tohle mi nehnulo ani brvou. Jedinej důvod proč jsem se na to rozhodla kouknout byl Sam Claflin a Olivia Cooke. Ti dva jsou také asi to jediné, za co dávám hvězdu.(27.5.2015)

Zvedavý profesor a jeho výskumnícky tím začnú študovať dievča pri ktorom sa sústreďujú podozrivé energie, snažiac sa objaviť prítomnosť niečoho neprirodzeného, čo ale nemusí skončiť podľa ich predstáv... Zľahka inšpirovaný parapsychologickým experimentom zo 70. rokov, dobovo zasadený a štýlovo natočený kúsok v duchu starších hororov, avšak obohatený o moderné found footage spracovanie, ktoré ale našťastie nezožralo celý film a je tu využívané vcelku rozumne. Nemôžem síce povedať, že by to bola nejaká bomba, alebo že by to vydesilo, či ponúklo niečo špeciálne, ale bavil som sa. Proste to bol príjemne natočený a dobre pozerateľný retro horor.(21.5.2014)

• - Film se natáčel v Oxfordu ve Velké Británii. (rafix)