Muž, který se mi líbí

• Francie Un homme qui me plaît (více)

Henri (Jean-Paul Belmondo) je úspěšným skladatelem filmové hudby, který přijíždí do Los Angeles za svou další zakázkou. Na natáčení se setkává s příjemnou francouzskou herečkou Françoise (Annie Girardotová). Ze začátku nezávazný vztah na jednu noc se mezi nimi postupně mění na silnější pouto. Těžké rozhodnutí o dalším pokračování jejich vztahu odsouvají a užívají si společné chvíle až do okamžiku, kdy se Françoise musí vrátit do New Yorku na natáčení. Teď již rozhodnutí odložit nelze. V sázce je však velmi mnoho. (Česká televize)

nemkatuli

Civilní projev Belmonda bez jeho obvyklých skopičin. Nevzpomínám si, že bych ho ještě někdy v podobné roli viděla. Nakonec je možná dobře, že "Muž který se mi líbí" není tolik profláknutý o to víc mu to pak přidává na zajímavosti. ()

Setsakrament

Film, který se mi nelíbí. Tuhle marnost nad marnost nemohli zachránit ani herecké hvězdy, a vlastně se divím jak na tyto role mohli kývnout. Chvílemi to vypadalo, že někde produkci zbyly prachy, tak honem něco spíchněte, obsaďte tam Bebéla a Annnie a dejte jim do pusy nějaké dialogy. Filmu neprospěl ani český dabing, chvílemi působil jako rohypnol. Dlouhé záběry na něco" kde se vlastně nic nedělo. Občasné tóny jinak  krásné hudby evokující zvláštní melancholii přelomu 60-70 let nemohli tohle dílo už nijak zachránit. Jak jsem byl na film natěšený, tak jsem byl zklamán. Stěží na dvě hvězdy.  A ani se nedivím, že je tento film zapomenut. ()