Muž, který se mi líbí

• Francie Un homme qui me plaît (více)

Henri (Jean - Paul Belmondo) je úspěšným skladatelem filmové hudby, který přijíždí do Los Angeles za svou další zakázkou. Na natáčení se setkává s příjemnou francouzskou herečkou Francoise (Annie Girardot). Ze začátku nezávazný vztah na jednu noc se mezi nimi postupně mění na silnější pouto. Těžké rozhodnutí o dalším pokračování jejich vztahu odsouvají a užívají si společné chvíle až do okamžiku, kdy se Francoise musí vrátit do New Yorku na natáčení. Teď již rozhodnutí odložit nelze. V sázce je však velmi mnoho. (borsalino)

Enšpígl

Zřejmě nikdy jsem Bebela neviděl hrát civilněji. Ano jistě, hrál dramatičtější role než roli Henriho, ale to byly většinou románové postavy, tohle mě fakt přišlo jak z jeho života. Navíc jim to s Annie tak moc slušelo, že jsem si říkal, že je úplná škoda, že nejsou reálný manželé. Ten příběh působí přirozeně a vztah absolutně nefilmově, takovýmu vývoji jsme fakt neměl problém uvěřit. Ve filmu je hlavně zpočátku pár usměvných momentů, prostřední část je zase užasně pohodová a Bebel s Annie v amerických exteriérech září štěstím a nejednou mě napadlo kdypak si já udělám nějakou velkou cestu Amerikou, jenže jak příběh spěje ke svýmu konci, začal jsem tušit, že místo v sektoru pro emoce začíná už pěkně bublat a scéna kdy zpívá ta špatně ozubená zpěvačka svůj song, na minutu utichnou dialogy a vše se zaměří jen na oči hlavních hrdinů do mě vešla hodně tvrdě. Od tý doby jsem si moc přál jen jeden určitý konec a nevybavuju si kdy jsem byl v nějakým vztahovým filmu tak napjatý, jako při závěrečný scéně na letišti a strašně si přál..... . ()

Jara.Cimrman.jr

Mimomanželské zasouvání se nebere jako vážný prohřešek ani ve Francii natož za Atlantikem. A ulhaný rošťák Henri mne přitom bavil celou dobu, jenže to samé se nedá říci o Francoise. Mně se prostě mnohem víc líbily všechny ostatní ženy v tomto snímku, zejména Patricia byla okouzlující a tak jsem tu chemii mezi hlavními protagonisty příliš nezaznamenal. Spíše jsem zaznamenal několik podivně nesmyslných chvilek, pár zmatených střihů a nějaký ten umělecký záběr, což mi poněkud rušilo ten jednoduše přímočarý příběh, který dopadl přesně tak, jak se ve filmech tohoto formátu sluší. ()

emma53

Belmondo, ten rošťák mě stále překvapuje znovu a znovu. Tady v téhle tak trochu i road movie byl zase jiný než jak ho znám a střihnul si tu roli bezvadně a nejen on, ale i Annie předvedla, že je určitě rovnocenným partnerem před kamerou. "Proč jsi opustil svoji první ženu? Kvůli tý druhý" - "Tohle je naše čtvrtá postel, ne asi pátá." Tak nějak v pozitivním duchu začala tahle story, ale život je někdy prevít a láska někdy ještě větší. Henri a Francoise dali do svého vztahu, to co by je v reálu možná ani nenapadlo a to takovým způsobem, že ty moje emoce by se daly krájet na prkýnku jako máslo. Seděla jsem s Farancoise na letišti a byla v tom samém rozpoložení jako ona až do poslední klapky. Jak je to možný, že ten film vidělo tak málo lidí, to mně hlava nebere, koukejte to napravit :-) ()

hrona

Dva excelentní hráči, kteří se objevili před jednou kamerou. A rozhodně to za to stálo. Belmondo v hodně netradiční roli, jako milovník, bez všech šaškárniček a drsných výrazů a pro změnu naprosto svá Girardotová. Claude Lelouch zasadil tento milostný filmek do spojených států a vsadil na krátký románek mezi oběma postavami a cestovatelskou tématiku. Zkrátka romantická road movie jak se patří s trošičku hořkým, avšak očekávaným koncem. Škoda, jen, že se film vytratil z archívů české televize a dabing utrpěl velkou bolestí díky kanálu MGM a opětovném nadabováním mladými herci. ()

Snorlax

První třetina je velmi slabá, ani bych neřekla, že ji režíroval Lelouche, ale pak následuje to, co umí nejlépe: silně vyprávěný jednoduchý příběh. Jak už bývá u Lelouche tradicí, opět se zaměřil na silnou hudební stránku, kterou svěřil svému oblíbenci Leiovi. Duo Belmondo - Girardot se mi více líbilo v Bídnících. ()