Muž, který se mi líbí

• Francie Un homme qui me plaît (více)

Henri (Jean-Paul Belmondo) je úspěšným skladatelem filmové hudby, který přijíždí do Los Angeles za svou další zakázkou. Na natáčení se setkává s příjemnou francouzskou herečkou Françoise (Annie Girardotová). Ze začátku nezávazný vztah na jednu noc se mezi nimi postupně mění na silnější pouto. Těžké rozhodnutí o dalším pokračování jejich vztahu odsouvají a užívají si společné chvíle až do okamžiku, kdy se Françoise musí vrátit do New Yorku na natáčení. Teď již rozhodnutí odložit nelze. V sázce je však velmi mnoho. (Česká televize)

Rockerman

Moc jsem si včera pochutnal na výkonech obou francouzských hvězd. Nádherné dialogy, u kterých nevíte, jestli jsou myšleny vážně nebo ne. Ano jsou tu i zbytečně dlouhé pasáže, kde se nic neděje, ale jinak takto podle mě má vypadat romantický film ze života. Trošičku mi připomněl film Před úsvitem, který mám moc rád. ()

tranquill

"Ten film stojí za starou belu!" Řečeno ústy Belmondovými... a já se sám sobě divím, že jsem ho dokázal vidět do konce, protože "nefilmovost" a "neherečnost " z něj čišela v podobě, která mne vůbec neoslovila. Vlastně nevím, jestli šlo o dokument o jednom milostném vzplanutí nebo o naučný film k výuce angličtiny... ()

altaica

PRO MUŽE:Naprosto oprávněně zapomenutý film dvou francouzských legend Jean-Paul Belmonda a Annie Girardotové. I když jsou moji oblíbenci i v tomto snímku okouzlující a šaramantní, tak debilitu a prázdnotu tohoto díla prostě nepřebijí, i kdyby se ztrhali. Belmondo hrál v mnoha kravinách, ale vždy tam byl humor a (nebo) napětí s akcí. Tady není nic. A kde nic není.....         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Je to sice romantický příběh, madame, dvě herecké hvězdy z nejvyššího Olympu, ale i tak vám přeji olověné pozadí, pokud tu zoufalou nudu hodláte dokoukat do konce. Postelové scény uvěřitelné stejně jako Grossův upřímný ksicht a biblické příběhy dohromady. Druhá půle výrazně lepší než první a melodramatický závěr zachraňuje předchozích 100 minut utrpení.          HLÁŠKA:Režisér: “Polibte se vášnivěji, bude to největší krvesmilný polibek v dějinách filmu!!? ()

Amonasr

Dva vynikající herci se zde sešli v jen průměrném filmu, který byl i přes atraktivní námět a prostředí po většinu času jen málo záživný a teprve v závěrečné fázi získal na vnitřní dramatičnosti. ()

subic

On je hudební skladatel, píše hudbu k westernům, navíc je to tak trochu víc promiskuitní, no prostě kurevník. Ona je herečka a taky není zrovna světice. Slovo dalo slovo, no prostě si užijí hezký románek, ale co dál? Ona do toho vloží city, kdežto on ne. Jean-Paul Belmondo a Annie Girardotová jsou perfektní, exteriéry sem tam taky, tak co se stalo, že ten film je jen taková průměrná podívaná? ()

Locksley

Tady snad nebyl ani scénář. Celej film vypadá jako dokumentární improvizace s příšernou muzikou a tááák dlouhými záběry, až to ke konci bylo k nesnesení. ()

ostravak30

Film dvou Claudů, přičemž pro toho scénáristického se jednalo o první scénář. Když už ničím jiným, tak minimálně jedním je snímek rozhodně zajímavý. Jean-Paul Belmondo v USA opravdu často nenatáčel. Mezi jeho slavnějšími díly a především komediemi si tak střihl jedno drama zralých lidí, kteří někoho nového poznali, zamilovali se, ale zároveň cítí povinnosti ke starým životům. Belmondo tu vlastně ztvárňuje klasického milovníka, jež plete ženám, hlavy.  Annie Girardot se poplést nechává a navíc v závěru zjišťujeme, že byla trochu i naivní. Povětšinu času se ale jedná o drama komorní, odehrávající se vlastně až v závěru, kdy si ti dva začínají uvědomovat, že si svůj výlet nemohou prodlužovat donekonečna. Do té doby cestují po koutech amerických a objevují. Pro fanoušky J.P. Belmonda, k nimž se tedy hrdě řadím, to asi bude málo, v porovnání s jinými jeho filmy a dramaty. Na druhé straně Bébel se asi často s A. G. nepotkal, takže toto je v jistém smyslu unikátní film již minimálně ze dvou důvodů. Jako poslední stránku musím uvést chvílemi nevhodný střih, který místy rušil zážitek. ()

Mikecat

Uvod uplne rozhadzany film vo filme texty po anglicky s titulkami skoro som to vypol, ked tu nastupil nevernik Belmondo v romantickej drame ako skladatel hudby ktory sa vyspi s francuzkou hereckou a preziju krasne chvile pri cestovani po amerike, zalubia sa do seba a dohodnu si stretnutie po 10 dnoch... Kto to nezazil nepreciti citenie postav a mozno predsa cloveka napadne ze nie vzdy a vsetko zlato sa blisti. ()

Peči

Film mě chvílemi i nudil zdlouhavými pasážemi, ale vysoké hodnocení (75 %) zachránily nadprůměrné herecké výkony obou hlavních protagonistů, doslovně čarokrásná hudba Francise Laie, a zdařilý scénář, který se úspěšně vypořádal s (v takto tématicky položeném filmu reálně hrozící) kýčovitostí. Navíc jednou zase neobvyklá role pro Belmonda, který dokázal, že hrát umí a to nejen akční role. Lelouchův film můžu rozhodně doporučit! ()

Baldrick

Film o filmu přecházející do roadmovie, zcizující efekty a další šprýmy postupně ustupují civilní vztahové romanci dvou ztracených duší. Francouzská kinematografie na výletě v té hollywoodské. Báječná Annie s Bebelem jako by hráli sami sebe a mistr Lelouch na nás jen pomrkával, jestli tam doopravdy nedal přeci jen příliš mnohou houslí;) ()

PTuranyi

Netriviálny ľúbostný príbeh kombinovaný s road movie, v ktorom natáčanie filmu spojí herečku Françoise a Henriho, skladateľa filmovej hudby, sukničkára a nenapraviteľného klamára. Z prvotného flirtu a vzťahu na jednu noc sa postupne vyvinie niečo viac. Niečo čomu divák verí, že pretrvá. Našťastie sa tvorcovia vyhli nudnému šťastnému koncu. Produkcia je výborná a pohráva sa s koncepciou filmu vo filme, takže po strihu sa občas divák môže cítiť zmätene, ale o to krajšie je keď túto hru prekuknete. O hereckých kvalitách predstaviteľov hlavných hrdinov niet žiadnych pochybností a ako Belmondo, tak aj Annie Girardot mali v čase natáčania na konte množstvo rolí. Belmondovi naviac úloha sukničkára sedí ako uliata. 75% ()

robbez

Zpočátku jsem měl pocit, že film je celkem nudný a vlastně o ničem. Herečka hraje, hudební skladatel skládá hudbu a protože se po práci na hotelu nudí, začnou si spolu užívat. Pak zjistí, že si rozumí a baví je to spolu. Cestují spolu z Las Vegas do New Orleans, jiskří to mezi nimi a film začne diváka bavit. Taky jsem jejich novému vztahu fandil a přál si, aby Henri přiletěl do Nice za Francoise, ale zároveň jsem tomu moc nevěřil. Příjemný film s hořkým realistickým koncem. Oceňuju, že Belmondo tady nedělá opičky nebo naopak drsného tvrďáka, ale hraje velmi uvěřitelně a civilně. ()

Caskett

Úžasný Bebel, skvělá Annie. Belmondo by určitě ani nemusel křičet, že hoří hotel, aby si získal pozornost :)), ale film mi přišel dost nevyvážený. Začátek mě chytil, chtěla jsem vědět jak se setkání dvou "osamělých" Francouzů v Americe vyvine. Road movie přes Ameriku mělo taky něco do sebe, i když pro mě to byla ta slabší část. A závěr... do poslední chvíle jsem se neuměla rozhodnout, jestli je to opravdu polepšený lhář nebo je to zase jen součást jeho šarmu. Výborná tečka, napětí do poslední chvíle. ()

gizi

Nudné, zdlouhavé, předem jasné, jak asi skončí. No nějaká ta hudba je tam pěkná, oba hlavní hrdinové odvádí velmi dobrou práci, ale celkově velmi průměrné. 55%, 1.8.2015. ()

Titi14

Až nepopsatelně důvěryhodné, krásné, reálné, vtipné, kruté a lidské. Skvělá scéna střídala druhou, jinak němé pohledy Belmonda a Girardot v různých scénách říkaly vše.  Rozumím, že film může část publika neoslovit, záleží na tom, co má člověk v životě za sebou. Perfektní dabing Jiřího Krampola a snad ještě výraznější Varie Zavadské umožňuje českému diváku užít se toto dílo. ()

Cesty timem

Málokdy dávám 5*. A už si nepamatuji, kdy jsem dal 5* za roli a výkon jednoho herce. Ne že by Annie a další nebyli výborní a ostatní "parametry" filmu, ale Bébel je krom všeho jako v ostatních filmech tady takový, jakého si představuji v civilu. A věřím, že takový byl (pro mne a asi nás všechny stále je). Strašně sympatickej, příjemnej, férovej, kamarádskej... Muž, který se mi líbí. Ne, jsem heteráč :-) ale u některých chlapů se divím, že na ně ženský letí a u jiných chlapů se zas divím, že neletí. Ale u Bébela je to daný a jasný... No a ta hudba jednoho z mých nejoblíbenějších filmových skladatelů těch 5* jenom utvrdila. ()