To já ne, to on

• český

To nejsem já, to je on!

• francouzský

C'est pas moi, c'est lui

It's Not Me, It's Him

Komedie

Francie, 1980, 105 min

Zdejší celkové hodnocení zcela odmítám a s chutí přecházím do hondotitelský minority. Pierre Richard na přelomu 80. let byl na vrcholu popularity, jeho filmy se vyznačovaly ztřeštěnou komikou a nápaditejma gagama, mnohdy se skvěle napsanejma dialogama, v nichž se často promítala sociální satira, to poslední v tomhle filmu nenajdeme, ale všechno ostatní už ano. Od začátku nás Pierre oblaží humorem automobilovým, sedacím, boxovacím, kadeřnickým, flirtovním a zabavovacím a když už měl Pierre pocit, že ti ve městě z hlediska vtipu nemá co nabídnout, přesune děj do Tuniska a série bláznivých příhod může začít, vebloud, autogramy, ponor v bazénu, pokec ve skříni, to všechno ze mě s přehledem udělalo sedící chechtací pytel. Ještě bych dodal, že hudba z filmu se zřejmě líbila nejen mně, ale i panu Davidu Holmesovi, když její základní kompozici zkopíroval do Dannyho parťáků 2.(24.11.2014)

Nevim cim to bylo, ale tentokrat to nak nefungovalo. Pribeh je sice dostatecnej, ale misty ma hluchy mista a misty je docela zmatenej, navic se rozpada na jednotlivy scenky, pricemz tech vtipnejch je stezi polovina. Obcas se sice neco hodne vtipnyho povede, ale jinak sem jen tak koukal a i kdyz to byly sceny, kterejm sem se v ruznejch obmenach v jinejch richardovkach smal, tak tady me proste nerozesmali. Ale uz sem videl i horsi film od Richarda.(14.2.2008)

• Prubner

Filmy, které si Richard sám napsal i sám zrežíroval, mají pořád tytéž nedostatky: film nedrží pohromadě, protože příběh tu slouží jen k pospojování různých scének a gagů, zatímco ideálně by tomu mělo být naopak: vtipy by měly vycházet z příběhu. Režie je dost těžkopádná a situační komika dost omšelá.(5.3.2010)

• worm14

Řekl bych průměrná francouzská komedie. Tak z 90% se odehrává v tehdejším "francouzském" Tunisku. Pierre Richard si zahrál jednu ze svých typických komediálních rolí, zatímco ostatní mu přihrávají vtípky. Celkově mi ale vadila příliš dlouhá stopáž. Takové zkrácení o půl hodiny by filmu jenom prospělo. Za celý dobu sem se taky zasmál asi jenom třikrát takže proto nakonec jenom 2*(15.11.2008)

• dopitak

Když se vtip nedaří, může to skončit takhle. Velbloud vtipnější Pierra, a scénář postavený na písku. Když se v letovisku objevil i skutečný Georges Vallier a kombinace přesáhla mezí, začalo mi to lézt krkem. Ženský ale obsadili pěkný, a ani erotika nechybí (je hezčí Marie-Christine Deshayes nebo Valérie Mairesse?).(1.12.2013)