To já ne, to on

• Česko

To nejsem já, to je on!

• Francie

C'est pas moi, c'est lui

It's Not Me, It's Him

Komedie

Francie, 1980, 105 min

Zdejší celkové hodnocení zcela odmítám a s chutí přecházím do hondotitelský minority. Pierre Richard na přelomu 80. let byl na vrcholu popularity, jeho filmy se vyznačovaly ztřeštěnou komikou a nápaditejma gagama, mnohdy se skvěle napsanejma dialogama, v nichž se často promítala sociální satira, to poslední v tomhle filmu nenajdeme, ale všechno ostatní už ano. Od začátku nás Pierre oblaží humorem automobilovým, sedacím, boxovacím, kadeřnickým, flirtovním a zabavovacím a když už měl Pierre pocit, že ti ve městě z hlediska vtipu nemá co nabídnout, přesune děj do Tuniska a série bláznivých příhod může začít, vebloud, autogramy, ponor v bazénu, pokec ve skříni, to všechno ze mě s přehledem udělalo sedící chechtací pytel. Ještě bych dodal, že hudba z filmu se zřejmě líbila nejen mně, ale i panu Davidu Holmesovi, když její základní kompozici zkopíroval do Dannyho parťáků 2.(24.11.2014)

Výtečný film, původně jsem dal dvě hvězdičky, neviděl jsem ho už dlouho a pamatoval si ho jen matně. Dnes jsem ho po čase zhlédl a musím dát čtyři hvězdičky. Báječná komedie, která se mi kdysi možná tolik nelíbila, teď mě ale velice nadchla. Příjemně jsem se bavil. Za zmínku stojí hlavně scéna s nevěrnou manželkou a milenci ve skříni a dále moment, kdy Pierre smlouvá s obchodníkem. Ostatně psí aport pro granát byl také znamenitý :)(14.1.2009)

• worm14

Řekl bych průměrná francouzská komedie. Tak z 90% se odehrává v tehdejším "francouzském" Tunisku. Pierre Richard si zahrál jednu ze svých typických komediálních rolí, zatímco ostatní mu přihrávají vtípky. Celkově mi ale vadila příliš dlouhá stopáž. Takové zkrácení o půl hodiny by filmu jenom prospělo. Za celý dobu sem se taky zasmál asi jenom třikrát takže proto nakonec jenom 2*(15.11.2008)

To nejsem já, to je on je mi každým shlédnutím sympatičtější. Zpočátku mi to připadalo jako slabší Richardovka, ale každým novým shlédnutím se na různé scény už těším a mám je velice v oblibě. Zvlášť oslava na které je skutečný Georges Vallier a nakonec se v ní musí slavit narozeniny Pierra stojí opravdu za to. Takže nakonec za 4. Fanoušům Pierra doporočuji.(13.4.2016)

70%. Námět nejvíce připomíná film Hořčice mi stoupá do nosu, ale nakonec se odkloní jinam. Je to štěstí, protože vtipných situací zde zase až tak moc nenajdeme. Ale logiku to má, protože IMHO žádný z Richardových filmů, které dávají až nyní, na nás tak mocně nezapůsobí, i kdyby byl na 100%, zkrátka proto, že měl tu smůlu a nebyl distribuován už před rokem 1989.(25.6.2007)