Kráľ Gwanghae je panovníkom už osem rokov. Má podozrenie, že niekto z kráľovského dvora sa ho pokúša otráviť. Prikáže preto svojmu radcovi, aby našiel niekoho, kto sa na neho podobá. Radca Heo Gyun narazí na klauna menom Ha-Sun, ktorý baví opitých šľachticov. Ha-Sun sa veľmi podobá na kráľa Gwanghae a je dokonca schopný napodobniť spôsob, akým kráľ Gwanghae hovorí. Krátko nato kráľ Gwanghae ochorie a je v tajnosti odvezený preč. Ha-Sun prevezme rolu kráľa, kým sa ten nezotaví. Pomaly však znaky jeho pravej identity vychádzajú najavo a ľudia z kráľovského dvora spozorujú podozrivé zmeny v správaní svojho "kráľa". Ha-Sun, ktorý je vľúdnejší ako skutočný kráľ, tak dočasne získava viac priestoru a moci, než sa plánovalo. (ČSFD)

YukiKaze

Můj první Korejský film bez jakýchkoli titulků. Musím říct, že jsem to dávala docela dobře, ale výkony všechn herců byl naprosto parádní, hlavně není vůbec lehké hrát dvoj roli. Na sto procent nezůstane jen u jednoho podívání. Miluju filmy, kde se z ničeho nic stane ve vážné situaci vtipný moment. Tady jich bylo několik aneb miluju Korejský humor. :D Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi styl Princ a chuďas. Takto to na mě působilo. ;-) ()

wick

V poslední době mám štěstí na kvalitní filmy. Výborné historické drama podle skutečné události krále z dynastie Jo-Sen, který si najde dvojníka ze strachu o svůj život. Skvělé herecké výkony a naštěstí jsem se vyznal i v jednotlivých postavách, což u asijských historických filmů není vždy samozřejmostí. Některé velmi napínavé scény Je vidět, že při kvalitním scénáři a hereckých výkonech lze natočit napínavé drama prakticky jen v interiérech a bez bombastických triků. ()

mokrasek

Imaginárně estetický, emotivně přesvědčivý a hlavně řemeslně kvalitní snímek. Pozitivním obrazem tohoto skvělého filmu jsou veselé scény, které působí v celém tom dramatu odlehčujícím až uklidňujícím dojmem. Korejský herec Lee Byung Heon v roli "dvojkrále" byl obdařen vtipem i moudrostí. Zvládne znamenitě zahrát vážné scény i komediální role. Krásná pohádka pro dospělé, kterou doporučuji vidět. ()

hufnagel

Politická veľkolepá historická dráma.Pre mňa ako fanúšika ázijských historických filmov to bol filmový zážitok.Aj napriek pomalému tempu,sa dej držal kvalitných dialógov,výborných hereckých výkonov a v závere melodramatickým záverom.Ale má to neobyčajne vysokú pridanú hodnotu.Upozorňujem nie je to pre bežných konzumentov. ()

cobislav

Tohle mi doslova vytřelo zrak. Kostýmové provedení ani nebudu komentovat, tam není o čem. První polovina mě neuvěřitelně potěšila vtipem a neotřelostí. V té druhé jsem se bál, aby to nesklouzlo k nějaké hrdinské báchorce, ale nestalo se. Nese se sice ve znamení hodnot a toho o čem opravdové kralování je atd, ale tak dobře zpracované, že jsem si říkal, dop*dele on má být ten pravý král. Chvala bohu to nezprznil ani konec a tak pro mě 90 %. ()

Igy007

To byla slaďárnička s úžasnou výpravou ! Cením si toho, kolikrát jsem se zasmála. Všichni hráli moc dobře, ale on je přímo boží. Protože to není první věc, ve které ho vidím, musím také konstatovat, že jde o skvělého herce. A je to sekáč, navíc na Asiata ne nějaký úplný záprtek - je o celé 3 cm vyšší než já :-D ()

Falker[4N]

Přes počáteční skepsi jsem byl nakonec nadšený. Tohle je opravdu velkolepé drama, které v každém případě stojí za shlédnutí! ()

MatoPalkes

Na kráľa radosť pozerať vo všetkých jeho hereckých podobách. Klasický problém a kórejskými historickými filmami. Starší chlapi v rovnakých kostýmoch vyzerajú rovnako takže nemal som šancu rozlišovať medzi takým a takým ministrom či tajomníkom. Inak už keď som myslel že tentokrát to bude bez sĺz tak ma predsa dostali v poslednej scéne. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb