Nalevo od výtahu

• francouzský

À gauche en sortant de l'ascenseur

• slovenský

Naľavo od výťahu

Door on the Left as You Leave the Elevator

Komedie

Francie, 1988, 83 min

Gérard Lauzier (scénář, divadelní hra)

Robert Fraisse

Murray Head

Claude Berri

Scénografie:

Jacques Bufnoir

Klasika. Pro mě naprosto nestárnoucí komedie, již mnohokrát jsem se u ní mile pobavil a za nějakého pošmourného podzimního dne určitě zase přijde k chuti pro zahnání depky. Pierre Richard jako vždy skvělý, roztomile roztržitý, sousedka Eva ve svém tílku a kalhotkách naprosto k sežrání (kam se hrabe Emanuella!), ale největší miláček je žárlivý Boris. Úžasná postavička, výstavní exemplář nepochybně budoucího paroháče! V tomto případě bych chudince Evě již dopředu vystavil celý pakl bianco odpustků. Odpustků pro nasazování parohů Borisovi nejen ve všech patrech jejich činžáku, ale i v celém bloku domů okolo... Boris byl neskutečnej mazlík, toho bych vážně chtěl mít za souseda! A nebo radši si jeho hlavu i s trofejí pověsit nad svůj krb ;-)(6.2.2013)

Pierre Richard v další bláznivé komedii, tentokrát ve stylu italských komedií, ve které si opět zahraje sám sebe. Tichého, plachého a slušného muže, kterému se bohužel nevyhyne žádné neštěstí a slouží jako magnet pro přitahování smůly. Výtvarníkovi, který se bojí vyznat city své lásce a měsíce čeká na moment, kdy by jí mohl poznat, se naskytne obrovská příležitost. Jeho vyvolená si s ním domluví schůzku u něj doma, přípravy vrcholí, ovšem do idylické přípravy se vloží žárlivý soused se svojí mladou ženou a aby toho nebylo málo do této situace se připlete také manžel dotyčné ženy.. Náhle se děj zvrhává v nekontrolovatelnou zábavu, která se točí okolo nevěry, která nikdy neproběhla. Film má svižné tempo a bavil mě od začátku až do trochu očekávaného konce. Obzvláště scéna s policisty a pistolí, která je a není zapalovač. Výborný výkon Pierra Richarda, který doplňují výborně vybrané herečky a šílený soused. Celkově tuto komedii hodnotím jako výbornou komedii, kterou zejména ocení fanoušci Pierra Richarda, jelikož na jeho výkonu celý film stojí. Poděkovat musím České televizi, že stále vysílá a kupuje nové filmy tohoto oblíbeného francouzského komika. Moje hodnocení 75%(14.4.2012)

• Maynard.

Tenhle koment pojmu trošku jako Mrzout ze šmoulů nebo jak se ten prcek jmenuje. Nemám rád P.Richarda, jeho humor mi nikde nesedí a sedět nebude. Nemám rád filmy, který se odehrávaj na chodbě a ve dvou bytech. Nemám rád filmy, ve kterých je zápletka uplně o ničem. Nemám rád filmy, kde se snažej bejt za každou cenu vtipný, ale je to přeplácaný jako ďas. Jediný co v tomhle filmu stojí za zmínku, tak je prdelka jedný z hereček. Jinak to stojí za starou bačkoru. Takže sem to vlastně okomentoval dřív než to skončilo a vůbec mě nezajímalo jak to vlastně skončilo :o). Jo, i takle mrzutý může bejt sváteční dopoledne :o). Ale jedním debilním filmem si přece nenechám znechutit 17.listopad...(17.11.2016)

Strelená francúzska komédia podľa divadelnej hry. Je to fakt uletené a v podstate nereálne, ale ako podklad pre vtipné scény to funguje skvelo. :) Komu nevadí ako bola jednoduchá situácia prehnaná do extrému, ten sa bude baviť. Pierre Richard vždy vedel hrať ťuťkov, akého hrá aj tu, Richard Bohringer naozaj výborne zahral žiarlivého magora, no a Emmanuelle Béart bola neuveriteľne sexy a nebála sa pobehovať celý film polonahá. Čo dodať, je to triviálne ale vtipné. Ideálne si dať ako oddychovku. 7/10(28.11.2015)

Jeden výtah, Pierre Richard, Richard Bohringer, Emanuelle Béart a divadelní aranžmá. Pierre Richard je jako vždy dokonalý. Richard Bohringer je jako žárlivý manžel dokonalý. Emanuelle Béart jako vilná a mírně naivní mladá manželka je dokonalá, věčně bouchající dveře od bytu jsou poměrně dobrý a zároveň vděčný nápad, ale zvolený minimalismus, který v sobě nezapře divadelní předlohu, se po nějaké době omrzí a film pak ztrácí spád i vtip. I tak jde o milou komedii, která se snaží upřímně pobavit. Francouzské komedie vždycky měly svou kvalitu. Tahle je trošičku fádní až obyčejná. 60%(6.4.2009)

• - Vedle dveří od bytu je uvedeno 6A, ale ve chvíli, kdy přichází policisté, je možné všimnout si označení 9A. (Rosalinda)

• - V titulkoch na konci filmu sú ako posledná hlavná úloha uvedené dvere. (Autogram)

• - Automobil, který patří příteli Yanna (Jean-Michel Dupuis), je Mercedes-Benz 450 SL, vyráběný během let 1971 - 1980. (epicride)