Nalevo od výtahu

• Francie À gauche en sortant de l'ascenseur (více)
Trailer

Ve francouzské situační komedii režiséra Edouarda Molinara Nalevo od výtahu hraje Pierre Richard výtvarníka - tichého, klidného, plachého a spořádaného muže, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne, jako v mnoha dobrých komediích zabouchnutými dveřmi. (Česká televize)

Trailer

Omnibus

Klasika. Pro mě naprosto nestárnoucí komedie, již mnohokrát jsem se u ní mile pobavil a za nějakého pošmourného podzimního dne určitě zase přijde k chuti pro zahnání depky. Pierre Richard jako vždy skvělý, roztomile roztržitý, sousedka Eva ve svém tílku a kalhotkách naprosto k sežrání (kam se hrabe Emanuella!), ale největší miláček je žárlivý Boris. Úžasná postavička, výstavní exemplář nepochybně budoucího paroháče! V tomto případě bych chudince Evě již dopředu vystavil celý pakl bianco odpustků. Odpustků pro nasazování parohů Borisovi nejen ve všech patrech jejich činžáku, ale i v celém bloku domů okolo... Boris byl neskutečnej mazlík, toho bych vážně chtěl mít za souseda! A nebo radši si jeho hlavu i s trofejí pověsit nad svůj krb ;-) ()

v.indruchova

Šílená taškařice, fraška...Připomnělo mi to nejakou uřvanou telenovelu. Nedorozumění za nedorozuměním, protože labilní idiot všechno nafukuje nenechá si nic vysvětlit, potom jsou do toho zatahování další a další, kteří také ztrácí nervy a přilévají do ohně přinejmeším benzín. Úplná konina to není, ale je to moc uřvané. Máte z toho pocit, že je každá situace vyhrocená do víšin. Herec obsazený do role Cholerika mi bytosně nesedí. Když se to dá rychle procvakat je to dobré, ale kdybych se na to měla dívat celé minutu po minutě a ještě by mezi to šupli pár reklam v telce, tak to bych fakt nedala. Souhlas s komentáři např: gouryella. ()

zabro

Po prichodu z nakupu clovek zapne tv. Prepina z nudy kanaly a najednou uvidi pierra richarda, trosku zpozorni. A najednou na soube pozoruje jak se dobre bavi. Pierre Richard exeluje svym komedialnim vystupem. I ostatni herci se mu znazi sekundovat. A musim priznat, ze se jim to dari. Na celem filmu me nejvic dostalo vysvetlovani policistum, ktera zbran je jaka. ()

Gilmour93

Miláčku, není to, jak to vypadá, aneb vysvětlujte manželovi sousedky, že uvnitř jejich skříně v ložnici čekáte na tramvaj, či zrovna vykonáváte své povolání sčítacího komisaře molů.. Tahle premisa, Velký blondýn s dvěma pistolemi a jedním zapalovačem a samozřejmě průvan v hlavní roli ztřeštěné komedie, které by spíše slušela divadelní prkna. Pochvala pro P.Olivu za dlouhodobě vynikající dabing P.Richarda a taky pro R.Bohringera, který se role cholerického žárlivce, kterému z levého oka kouká láska až za hrob, do kterého vás položí kvůli vraždě, co mu kouká z pravého, zhostil náramně.. ()

Bobinov

Dva byty a dvoje dveře, které se pořád zabouchávají. Zdálo by se, že by to už po třetí mělo být nuda, ale není. Zápletky, žárlivé scény a dokonce akční scéna se zapalovačem, který je přesná replika revolveru. Příjemná vtipná komedie a umění Pierre Richarda, který tady hraje decentního smolaře, to vše ještě podtrhuje. ()

• Automobil, který patří příteli Yanna (Jean-Michel Dupuis), je Mercedes-Benz 450 SL, vyráběný během let 1971 - 1980. (epicride)
  • Vedle dveří od bytu je uvedeno 6A, ale ve chvíli, kdy přichází policisté, je možné všimnout si označení 9A. (Rosalinda)
  • V titulkoch na konci filmu sú ako posledná hlavná úloha uvedené dvere. (Autogram)