The Inevitable Defeat of Mister and Pete

USA, 2013, 108 min

Celkem průměrný ghetto film. Příběh dvou dětí, resp. dospívajících, kteří se o sebe musí postarat sami když přijdou o rodiče, ve mě nevzbudil žádné silné emoce. Hlavnímu hrdinovi Misterovi se nějak nedařilo získat mé sympatie. Kromě scény, kde předváděl Willa Smitha a svojí mámu, ta mě pobavila :) Mnohem lepší film o opuštěných dětech vzniknul v Japonsku a jmenuje se Dare mo Shiranai.(3.2.2014)

Drámy s deťmi bývajú zvyčajne veľmi emotívne a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Emotívna stránka s nutnou dávkou istej diváckej empatie je najsilnejšou devízou tohto snímku. Trhalo mi srdce keď obaja chalani chodili v tej špine ulice ako bez duše, len s jediným cieľom nájsť aspoň trochu jedla. Hlavne čo sa týka toho kórejka, chalan ho zahral veľmi dobre - skvelý casting. Stačilo sa len na neho pozrieť a už mal človek slzy na krajíčku. Tak to vypadá, keď niekto prepadne sitom amerického sociálneho systému, ku koncu to už preto začínalo byť riadne depresívne, len škoda, že nie hneď od začiatku. Za srdce chytí aj postupné budovanie vzťahu medzi oboma chlapcami, od otravných začiatkov (z černoškovej strany) až po takmer bratskú lásku. Silná a veľmi smutná dráma s deťmi v hlavnej úlohe. 80/100(28.5.2015)

Výborná sociálna dráma, ktorá veľmi dobre plynie. Nie je vôbec citovou vydieračkou, čo je jej veľké plus, hoci si myslím, že trochu vymäklý koniec jej uberá na vyššiom ohodnotení. Oveľa viac sa mi s podobnou témou- dve deti, ktoré sa snažia prežiť bez rodičov v neľahkých sociálnych podmienkach, páčila austrálska vecička Samson and Delilah.(9.2.2014)

Ďalšia sociálna dráma, ktorá síce zaujme svojim námetom a pozoruhodnými postavami, ale napokon vo svojej prostej podstate pôsobí dosť priemerne. A to je podľa mňa škoda, lebo počiatočný potenciál bol určite v nadpriemerných číslach. Nieže by som sa počas tohto filmu nudil, to nie, ale niečo tomu proste chýbalo. Možno viac nejakej drámy, pretože v konečnom dôsledku sa to tiahlo v dosť monotónnom duchu bez väčších zlomov. Páčilo sa mi však to posolstvo spolupatričnosti a to, že nie všetko dopadlo až tak ružovo ako si to dvojica chlapcov predstavovala. Ale malo to na viac...(2.12.2014)

• Solverino

Nekoukatelná sračka. Sociální "drama" o černým a žlutým looserovi. Učit se nechce, na lidi je sprostej a má vzpurnej ksicht. Myslí, že s tím si v životě vystačí. Nevystačí. Matka kurva co fetuje a kouří na záchodcích za pár doláčů, pracovat taky nechce. Jasná diskriminace bílou menšinou! Hnus fujtajblovej. Takový sračky mě fakt nedojímaj. Nazdar!(14.12.2014)