Thanatomorphose

Éric Falardeau

Éric Falardeau

Benoît Lemire
  • peter12

Kto videl najprv film Contracted,tak tento film sa mu páčiť asi nebude.Contracted je o moc lepší vo všetkých bodoch ale okrem nechutnosti tu zas vyhráva na plnej čiare táto dosť nepodarená snímka.V obsahu je že hlavná hrdinka je pekná ja sa s tým nestotožňujem a nebola mi dvakrát sympatická.Tento film hrá hlavne na nechutnosť a morbiditu.Rozklad tela je tu znázornený do najmenších detailov.Prakticky sa to celé odohráva v jednom byte a aj dialógov je tu poskromne.A nechce sa mi veriť že s tým nešla ani k doktorovi,to sa jej v tej chvíli zdalo normálne,že sa začala rozkladať.Ani tu som nedostal vysvetlenie prečo sa jej to stalo,a to jediné ma držalo aby som tento film nevypol o niečo skor.Nahoty tam bolo dosť,lebo hlavná hrdinka mala tendenciu chodiť po bite v Evinom ruchu,len keby bola aj sympatickejšia,tak hádam by sa dalo nato aj pozerať.P.S.Kto nevidel tento film ale ani Contracted,tak nech tento ani nepozerá,neoplatí sa strácať čas a pozrie si ten druhý ktorý je oveľa lepší a aj zo sympatickejšou herečkou.(9.4.2014)

• Khumbac

No po všem co jsem o tom slyšel, jsem si na to konečně udělal čas a vono to je zklamáníčko. Ale což nechutné to bylo, to je plus, ale ta logičnost tam chyběla. Jak píše LIVINGDEAD...Contracted mnohem lepší. Todle bylo nudné, no a když už to bylo tak utahané, tak to mohlo býti alespoň jednou tolik nechutné...ale oni ne, srábotky.(2.5.2014)

Bizarné, nechutné, nevkusné a hádam aj nemorálne :D. Už aj tak nie veľmi pekná mladá slečna, žijúca sama vo svojom malom bytíku (no sem tam ju príde navštíviť ten či onen) začne doslova a dopísmena hniť za živa. Začne to malými modrinami kde tu po tele, neskôr sa pridá nejaký ten odpadnutý necht, pokračuje to prstami na rukách a ďalej už snáď pokračovať nemusím. Rozhodne treba tento nenápadný kanadský kúsok vidieť. Fanúšikom žánru určite odporúčam, aj keď priradiť Thanatomorphose k nejakému žánru si netrúfam. Asi som nechápavý ale hlbšia myšlienka príbehu mi uniká, neviem čo nám tým chcel režisér povedať. Jediné čo viem je, že sa budem tešíť na jeho ďalšie snímky a že mám neutíchajúcu chuť postaviť sa minimálne na desať minút pod sprchu. Toto je skutočne humus prvej triedy, bez preháňania. Účel to splnilo, ale rozhodne to už nikdy nechcem vidieť. 70 %!(31.10.2013)

Celý film sa odohráva v jednom útulnom byte, kde sledujeme jeden párik, ale chlapík je nepodstatný, ženská je už kúsok iné sústo. Proste sa nám jedného dňa začne pekne pomaličky rozkladať. Aké jednoduché a aké funkčné. Každou minútou vyzerá odpornejšie, hnije, černeje, nechty, vredy, tekutiny, červy, kusy mäsa... všetko pekne opadáva, hnus na n-tú, a ja som každou jednou minútou nadšený čoraz viac a netrpezlivo čakám na to, aký ďalší humus nám režisér ukáže a čo z tej chuderky napokon ostane. Kanaďania po dlhšej odmlke opäť splnili moje tajné predstavy a túžby, pecka!(31.10.2013)

• Radiq

Tohle nemělo vubec žádnej smysl. Bylo to jenom kupení záběrů na rozkládající se ženskou, což prvotně nemusel být až tak špatnej nápad, ale muselo by to být pojato trošičku jinak. A tak vzniklo prodlužování děje dlouhejma záběrama, záběrama, kde není nic moc vidět, záběrama, kde se nic moc neděje a barevně ujetejma záběrama, u kterejch je sice sílená psycho hudba, ale jinak jsou zmatené a o ničem. Kolikrát jsem si všiml, že rozklad se často v různých scénách zdál mnohem menší, než před chvílí. Že se vše odehrává v jednom bytě, kterej je permanentně otevřenej... a že zavolat si záchranku nebo podívat se na sebe do zrcadla ji nenapadlo... no a proč ty dva týpky zabila, taky nevim. Prostě nemělo to vůbec žádnou logiku a tím se z toho stal film o ničem... PS: kdo chce vidět masturbující mrtvolu, ten si to možná užije.(24.12.2015)