Detektivní komedie: Na zámku, v němž je zřízeno učňovské rekreační středisko, je odhalen pokus o krádež vzácné starožitnosti. Učňové napomohou odhalení skutečných pachatelů a jejich pomahačů. Velmi naivní podívaná, která už ani není k smíchu. (oficiální text distributora)

VN85

Poprvé jsem to viděl jako jedenáctiletý nějaký pátek večer na ČT1 na podzim 1996, když mi bylo 11. Tehdy jsem v tom ještě jako dítě nedokázal vidět tu ideologii a líbilo se mi to. Pak jsem to viděl znovu asi po dvaceti letech a pocity byly celkem dost odlišné. Ale dám tomu tři hvězdičky za tu dětskou nostalgii a ten krásný zámek Červená Lhota. Tam bych chtěl někdy přespat, bráchovi se to povedlo. ()

milos.bradik

V kategorii detektivek pro mládež, které se točily v této době, je to naprostý průměr. Stačí si odmyslet ten dobový kolorit zlých milovníků starých pořádků a uvědomělých soudruhů a zbude průměrný detektivní film. Pokud porovnáváme s jinými filmy z té doby, tak je to opravdu solidní průměr podepřený spolehlivými výkony Rudolfa Deyla ml. a Bohuše Záhorského, ale potěší i Saša Rašilov st. ()