Režie:
Václav GajerKamera:
Julius VegrichtHudba:
Hanns EislerHrají:
Rudolf Deyl ml., Bohuš Záhorský, Saša Rašilov st., Nelly Gaierová, Vladimír Řepa, Eduard Linkers, Jiří Pravda, Antonín Holzinger, Bohumil Machník (více)Obsahy(1)
Detektivní komedie: Na zámku, v němž je zřízeno učňovské rekreační středisko, je odhalen pokus o krádež vzácné starožitnosti. Učňové napomohou odhalení skutečných pachatelů a jejich pomahačů. Velmi naivní podívaná, která už ani není k smíchu. (oficiální text distributora)
Hrají
Rudolf Deyl ml.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Lucerna (1967) (TV film)
Bohuš Záhorský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Saša Rašilov st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Mravnost nade vše (1937)
Daleká cesta (1948)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Nelly Gaierová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Orfeus v podsvětí (1980) (TV film)
Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)
Fešák Hubert (1984)
Vladimír Řepa
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Nebe a dudy (1941)
Eduard Linkers
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Krakatit (1948)
Stepní vlk (1974)
Pan Arkadin - Důvěrná zpráva (1955)
Jiří Pravda
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
The Password is Courage (1962)
Holocaust (1978) (seriál)
Mlčenlivý (1973)
Antonín Holzinger
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Nebe a dudy (1941)
Svědomí (1948)
Čapkovy povídky (1947)
Bohumil Machník
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Tajemství krve (1953)
Podobizna (1947)
Luba Skořepová
Československo
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Vyšší princip (1960)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Lubor Tokoš
Československo
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Vynález zkázy (1958)
Smrt krásných srnců (1986)
Antonín Šůra
Československo
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Poslušně hlásím (1957)
Láska jako trám (1967) (TV film)
Stanislav Fišer
Československo
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Oskar Hák
Československo
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Poslušně hlásím (1957)
Šíleně smutná princezna (1968)
Ladislav Barek
Nejlepší filmy:
Křížová trojka (1948)
Emil Bolek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tajemství krve (1953)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Počestné paní pardubické (1944)
Rudolf Široký
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Čapkovy povídky (1947)
Uloupená hranice (1947)
Vladimír Brabec
Československo
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Josef Oliak
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Ducháček to zařídí (1938)
Hříchy lásky (1929)