Noc v Myší díře

(amatérský film)

Pod brněnským Hlavním nádražím se rozkládá labyrint podchodů, průchodů, východů a záchodů. A právě na posledním zmiňovaném místě se jedné noci náhodně setkají. Ona a On. Ona, hledající zde úkryt před bezcitnými zabijáky a On, právě zde vykonávající potřebu. Kráska v nesnázích a muž s chutí nějaké nesnáze postřílet. Oba čeká v podzemním bludišti plném vrahounů dlouhá noc. (choze)

Kaluž odpad!

OK, takže už to tady zhodnotili kamarádi tvůrců a studenti FAMU, teď konečně někdo režisérovou tvorbou nepotřísněný. Nevím, odkud se vzal ten pomýlený předpoklad nadhodnocovat amatérský film na základě "polehčujícího" faktu, že jde o amatérský film. Jednou je to tady mezi Kmotry, Princeznami ze mlejna a Terminátory pod společným metrem (že si do závorky napíšete "amatérský film" a nevybíráte vstupné neberu, specilání škatule v databázi neexistuje), takže přivírání očí není na místě. Já tyhle obskurnosti nevyhledávám (k téhle jsem se dostal přes Chozeho doporučení), proto nejspíš nesdílím ten pokřivený názor okolokomentujících. Noc v myší díře je ryzí odpad, autoři si to vzhledem k použité satiře a jistému nadhledu uvědomují a není nutné to více rozebírat. Video k pobavení náctileté (brněnské) YouTube komunity. ()

Brennos

Dal jsem si to dvakrát a s odstupem... a celkově líbilo. Scénář je poplatný béčkovým akčním výplachům, prostě se nic neřeší, logika má dovolenou a v první řadě je akce, hlášky a technická stránka. V tomhle to funguje, ale neodpustím si pár, snad konstruktivních, připomínek. Z hereckých výkonů mě trochu zklamal hlavní hrdina, roli jsem mu často nevěřil, nebylo to procítěné, v případě opačného pojetí ani dostatečně kamenné, na rozdíl od dívky, která ječela bravurně a nedá se jí upřít ani komické nadání. Překvapil boss, i na malém prostoru perfektní. Hudba byla správně béčková, nerušila a dotvářela chladné industriální prostředí. Co do obrazové stránky, skoro mi přišlo, že úvod na toaletách točil někdo jiný, tam bych viděl nedostatky, ale jakmile jsou tyhle prostory opuštěny, je vizuální stránka o třídu výš. Co mi vadilo na celém filmu asi nejvíc, byl zvuk. Škoda že nebyl použit nějaký nádražní background, cokoliv, co by zahladilo stopy střihu zvuku nebo dokonce hluchá místa, to rušilo hodně, nemluvě o situaci, kdy herec otvírá ústa a hlas je vystřihnutý. Ještě mi možná občas neseděl herecký přechod mezi scénami, kdy se výraz herců nepřenesl z jedné scény do druhé a působilo to nepřirozeně, to je spíš otázka režie. Každopáně Choze se v tomhle nezapře, jeho rukopis je jasně čitelný, hlášky, pózy... škoda jen těch pár slabších míst. U poslední hlášky s vlakem (vlastně u všech hlášek) nevím, jestli je opravdu tak umělá a násilně naroubovaná, nebo zatraceně cool, prostě Choze :) ()

rogerkint

Jako pocta oldschool béčkovým thrillerům je to dobrý - zlo nemá jasnou motivaci, ale ta není pro film ani hrdiny důležitá. Záleží pouze na aktuálním problému a akci. A coolovosti morálně ambivalentního hlavního hrdiny, který pro sličnou děvu neváhá obětovat náhodného bezdomovce (trochu jako v Total Recall, kde Arnold použije náhodného chodce coby živý štít) a není nepodobný Tomovi Codymu z Ohnivých ulic nebo Napoleonu Wilsonovi z Přepadení 13. okrsku. ()

zette

Na amatersky film dobra kamera a hudba. Herecke vykony jsou zoufale, hure napsane dialogy jsem mozna jeste nevidel. Celkem pruser. ()

Šimpy

Tak hodnotím třemi hvězdičkami hlavně proto, že Chozemu v jeho snaze a jeho tvorbě fandim. Tělo se mi líbilo hodně, Cyborg cheerleader je pocta béčkům a tady nějak nevím. Možná, co chybí na nápadech je dohnáno hláškami. "Tys umřel, protože mi jede vlak!" Na druhou stranu, asi bych v daných podmínkách natočil něco trochu lepšího, nebo spíše osobitějšího. ()

Avathar

Málo štýlové, málo hláškoidné, málo akčné. Gradácia slabučká, tempo veľmi vlažné. Celé je to taká rozbredlá kaša, síce pekne natočená, ale absolútne bez napätia. Škoda. Dve za technickú stránku a krásku v nesnázích. ()

Iroquaise

špatný z hlediska kvality obrazu a zvuku...je vidět, že neměli k dispozici dobrou techniku...v momentech, kdy je obraz stylizovaný nebo opatřený ozvláštňujícími prvky ( titulky), tak to působí obstarožně a lacině ( tohle bylo moderní někdy v době kolem Matrixu, resp. Maxe Payna - s ohledem na prostředí)...esteticky mě to hází někam do krajiny nápodoby archaickýho, kýčovitýho videobraku, které s přehledem ( ale lepším technickým vybavením) vládne David Březina...je tam pár dílčích kompozičních ( sem tam podhled), rytmických ( akce ve fotobudce) či jiných nápadů (kamera v pohybu sleduje dialog)...ale jinak je to kompozičně napodobitelské a střihově dost zmatené...přesosáky jsem nepočítal, protože bych se nedopočítal...takhle přesně parcelovaný prostor musí být přesně vizuálně uchopený, což se tady neděje - naopak se myší díra rozpadá na kostrbaté částice...dialogy jsou prkenné...Tomáš Mann je typově zajímavý, má charisma a umí se chovat před kamerou, ale scénář mu vkládá do úst toporné promluvy...rytmicky to není zrovna zvládnuté...místy je střih hektický, jinde jsou statické záběry daleko delší, než by bylo zdrávo ( úvod na toaletách, sáhodlouhé, samoúčelné prostoje nad mrtvolami), což retarduje tempo...a celé se to tak nějak tváří víc cool, než by bylo zdrávo...nebo bylo adekvátní formální stránce...no a ten jakože humor...a vstupy herců do staťáků...no blbost to je...soráč... ()

hefoo

"Rozbil jsi mi mobil" .. "Zabil jsi mi lidi" Ďalej netreba vravieť. S chozem sa poznám (aj keď nie osobne) a prekvapil ma úprimne. Najviac sa mi páčili asi posledné 3 minúty tohto "malého-veľkého" filmu. Congratulations. ()

drankeryth

Nuda postihnuta amaterizmom. Nepochopil som tam nic, preco tym typkom islo o tu zensku, aby ju zabili. Nebolo to vobec nacrtnute v tomto kratasu a tie sceny, kde akoze ma byt akcia, tak to bolo ubohe a trapne. Nic moc pre mna. ()

kocourMour

Po svém opusu magnum, jímž byla ovšem komorní konverzačka s tísnivou atmosférou, nám Blažek servíruje žánr svému srdci nejbližší - akční film, kterým se zde navíc vine romantická linie. Pokud odhlédnu od naivity romantické části příběhu...vlastně celého příběhu, tak je film sestříhán svižně a nenudí. Herecké výkony se pohybuji v lehkém nadprůměru amatérské produkce, obsazení Tomáše Manna byla sázka na jistotu. Sympatický je fakt, že se film nebere až tak vážně a nabízí i vtipné momenty ("Hajzl jeden nefotogenickej!"), což ho v mých očích, přestože toto není můj žánr, povyšuje na tři hvězdy. Fenomén jménem Casa Carnivora pro mě však zůstává stále nepokořen. ()

ShirleyS.

K filmu som zložila hudbu, dostal sa však ku mne už po kompletnej postprodukcii, preto by som rada vypichla niekoľko vecí, ktoré ma na ňom zaujali. Prvou je lokácia, ktorá musí potešiť snáď každého brňáka (vždy sme vedeli, že Hlavas nie je práve bezpečné miesto). Druhou sú typovo vynikajúci herci (drsný Tomáš Mann, krehká Millie a správne sebavedomý záporák Tomáš Opatřil), ktorí navyše na amatérsku produkciu podávajú nadpriemerené výkony. Najväčšou devízou Myšej diery je ale schopnosť nebrať sa príliš vážne (ako napr. filmy Tomáša Magnuska, ktoré vďaka tomu vyznievajú smiešne), ale predsa neskĺznuť do trápnej paródie (čo sa autorom amatérskych filmov stáva bohužiaľ často). Vďaka tomu sa Myšej diere darí verne kopírovať feeling amerických béčkových akčných filmov - z ktorých si navyše pomerne inteligentne strieľa a neustále tak pomrkáva na svojich divákov ("Víš ty vůbec, o co tady jde?" -"Chceš říct, že je to něco zajímavýho?"). Hoci by som kvôli osobným žánrovým preferenciám ocenila návrat pána režiséra k hororu (Casa Carnivora), Noc v Myšej diere je pre mňa dobre zvládnutou žánrovkou, ktorá baví viac ako veľké množstvo profesionálnej produkcie. Môj klip k titulnej pesničke filmu nájdete tu: http://www.youtube.com/watch?v=rR-t7vuhGvQ ()

SiMMaS odpad!

V prvním okamžiku jsem se jen zaradovala - jé Brno. A pak to šlo do kytek. Horší herečku jsem asi ještě neviděla. Ke zbytku se nějak ani nemá smysl vyjadřovat... ()

prochyn

Docela jsem se bavil. Není to Avatar, ale taky to (asi :-D) nemá ten rozpočet. Dobrý prostředí a dobrá hláška: ,,Tak tys umřel, protože mi jede vlak!" ()