Návštěva z vesmíru

• USA It Came from Outer Space (více)

Hrdina tohoto filmu je amatérský astronom z malého městečka, snažící se přesvědčit místní vedení, že viděl přistání kosmické lodi, a že to opravdu nebyl meteorit, co spadl. S nepokojem také pozoruje zpočátku nenápadné změny v chování lidí. Někteří lidé bez mrkání hledí přímo do slunce, jiní nereagují na změnu teploty. Mimozemšťané jsou neviditelní a jsou schopni nahradit pozemšťany dvojníky, kteří se chovají skoro stejně jako lidé, jen s malými rozdíly. (Benjamin-L)

Campbell

V 50 letech vznikalo plno sci-fi a hororů. Některé se staly megaúspěšné. A na některé se lehce zapomělo, tak jako ICFOS. Tenhle film má sice slabej scénář a je docela úsměvnej. Ale zachraňujít to poměrně vydařené efekty. Naopak co film trochu sráží je přece jenom málo scén s emzákama. Ale Arnold si jako vždy skvěle poradil. Filmu dávám o něco víc protože nedávno jsem viděl o něco horší scíko This island earth, který mě neuvěřitelně zklamalo takže jsem od tohohle taky moc nečekal. ()

Lima

Plakátové Info: SPEKTAKULÁRNÍ! Z PLÁTNA TĚ ZACHVÁTÍ VE SVÉM OBJETÍ! __ Spíše než jako dobré scifi to beru jako dokonalý relikt doby. Jack Arnold se tímhle perfektně strefil do éry mccarthismu, kdy americkou společností cloumal strach z plíživého komunismu, kde jeho úlohu tady suplují mimozemšťané. Zpočátku to moc nefunguje, hapruje to proporčně (výbuch s takovým kráterem by vyhladil půlku Kalifornie), ale počínaje monologem o strachu z odposlouchávání to nabere správný paranoidní atmosféru, s obavami o infiltraci mimozemskými silami a to, že zdejší ufouni jsou vlastně kladnými postavami, které chtějí jenom čas na opravu své kosmické lodi, tomu dává neobvyklý paradoxní šmak. Ten film předběhl dobu i v tom, že jako první ukazuje možnost mimozemšťanů převtělit se do těl běžných občanů (což bylo v následujících letech několikrát s úspěchem použito). Nechybí i několik pěkných trikových sekvencí (laserová pistole), ale především jsem tomuhle filmu vděčný, že po velkém úspěchu v kinech nastartoval v 50.letech Jacku Arnoldovi úspěšnou kariéru a zacementoval ho jako jednoho z vůbec nejlepších sci-fi režisérů ´Zlatého věku´. ()

honajz

Obávám se, že z toho šlo vytřískat daleko víc. Trochu propracovanější postavy, trochu hutnější atmosféra, trochu více nejistoty, a celé to závěrečné poselství by vyznělo daleko líp. Třeba jako v tom našem Akce Bororo, tam ta atmosféra je velmi dovedně natočená a také postavám jejich role věřím. Tady běhá Barbara Rush věčně zčerstva nalíčená a namalovaná, na zahradu si bere šifón a šatičky jak do divadla, po poušti běhá v botách s podpatkem - tak to pardon, tomu se moc věřit nedá, že jde o holku z maloměsta, že? Sice to má 80 minut, ale třeba 40 minut se furt jen jezdí tam a sem a nikdo hrdinovi nevěří a nic se neděje. ()

Kryton

Hodně zajímavé 50tkové scifi. Mimozemšťané nechtějí zabíjet ani ovládnout Zemi. Ztroskotali a pouze chtějí opravit loď a odletět pryč. Myšlenky a celé vyznění filmu je na svojí dobu dost nezvyklé. Vedle všech těch marťanů ničící světy, tak je lidstvo ten ničivý element. Slušné triky a působivá kamera z pohledu mimozemšťanu také stojí za vidění. Hodnocení OST: Mancini vykouzlil podmanivou hudbu, která se pro 50tkové scifi dost vymyká 7/10 ()

Anderton

Typická invazívna snímka z 50tych rokov. Dnes je ťažké sa medzi nimi vyznať a doporučiť niektorú z nich, pretože čím ich viac vidíte, tým sa viac podobajú jedná druhej. Arnoldov film sa odlišuje pohľadom kamery, ktorá evokuje pohľady emzákov a doboví diváci túto atrakciu mohli vidieť v 3D! Čo by som dal za to vrátiť sa na 80 minút v čase a zo srandy sa na to pozrieť v kine. Arnold rád vo svojich scifi filozofuje a Návšteva nie je výnimkou. O niečo lepšie ako Invaders from Mars a Vojna svetov a o niečo slabšie ako Deň, keď sa zastavila zem. ()

• Efektu mimozemského pohledu bylo dosaženo nafouknutím speciálně vytvořené bubliny kolem čočky kamery. (Marek06)
  • Snímek byl natočen na motivy povídky Raye Bradburyho “The Meteor". (Hans.)

Časové pásmo bylo změněno