Hyeong-Do je profesionálnym zabijakom pracujúcim pre spoločnosť, ktorá vystupuje pod menom Metal Trading. Na jednej akcii spolupracuje s dvadsaťročným mužom menom Hyun-Yi, ktorého po skončení akcie musí zabiť. Hyun-Yi ho žiada o láskavosť. Hyeong-Do návštívi domov Hyun-Yia, kde stretne jeho matku Su-Yeon. Su-Yeon je bývalá speváčka, ktorú Hyeong-Do v minulosti obdivoval. Pocity viny nad jeho krvavou minulosťou ho privedie k rozhodnutiu opustiť svoju prácu. Jeho spoločnosť to vníma ako zradu a Hyeong-Do sa stáva štvancom. (ČSFD)

triana

Do konca poslednej akčnej scény som tipovala, kto umrie a kto ostane nažive, a tiež som hádala konečný počet zabitých zamestnancov "spoločnosti" - výsledok zaSPOILERujem - všetci. Aké prekvapenie, však? Čo ale pre mňa bolo prekvapením, je hollywoodsky záver. To, že sa film nedržal kórejskej šablóny až do konca, ma vôbec nemrzelo, práve naopak. P.s: Scénu s naháňačkou vysokozdvižným vozíkom v pozadí som si prehrávala niekoľkokrát, ale aj tak jediné, čo si pamätám, je len ten vozík :) ()

bararich8

Sakryš, málem by mi utekla další kvalitní Korea. Akce je celkem dost a na chuť si přijdou jak milovníci soubojů na blízko (žádné rychlé střihy, jupí), tak ti co raději létající kulky a že je zde akce opravdu na úrovni. Opět tu máme dost dlouze vyprávěný příběh, což ale vůbec ničemu nevadí, ale zapomeňte na romantiku, přichází krutá realita. Tohle prostě Korejci umí a jsem rád, že si jedou pěkně to svoje a člověk se má na co těšit. 4* ()

Automaniak

Má to všechno co má klasickej žlutej filmeček mít. Trochu zamotanej příběh, skvělý doprovod hudby, trocha romantiky a nakonec špičkové souboje - občas jsem valil oči, co ti kluci vymysleli za chvaty.__Stále hledám důvod, ale nevím....něco mi tu přece jen chybělo. 85% ()

Sykon

Filmy o zabijácích co trochu pozdě přijdou na to co by měli dělat se svým životem mám rád. Tenhle konkrétní měl zajímavý nápad o "speciálním" oddělení v na první pohled normální společnosti, slušně zvládnutou akci, a pro tento snímek padnoucí minimalistické hraní hlavního hrdiny. Je pravda, že děj měl pár děr, ale u tohoto typu filmů je to bohužel až příliš častý jev na to, abych se nad tím pozastavoval. ()

davistercz

Neskutečně akční až příliš brutální jízda. To je to, co dnešní filmy postrádají. Příběh je velmi originální a hlavní postava? Lepší výběr snad nemohl být. Pokud jste vystrašeni hodnocením, nebojte se. Film je opravdu kvalitní a rozhodně se nudit nebudete. Doporučuji všem. ()

LilySever

Co skutečně znamená zabít člověka? Zdá se, že pro scénaristy nic, ale na otázku, co znamená film, zcela jistě odpoví slovem akce. Hvězdu dávám za námět, z něhož by v psychologizovanějším zpracování mohl být zajímavý počin. ()

Baerdeller

Tady to někdo dost prokaučoval. Námět trochu připomíná Dalkomhan insaeng, ale zpracování je mizerné. Hlavně naprosto děravý scénář s hluchými místy (u 90min filmu se jich sešlo hned několik) a nelogickou (ne)gradací děje... Ztráta času pro všechny, vyjma skalních fanoušků tohoto žánru. Pro všechny ostatní doporučuji radši shlédnout výše zmíněný Dalkomhan insaeng. ()

Pe4Ce22

Pozor spoilery: Další ze série filmů s podobným scénářem kdy se nájemný vrah znelíbí své firmě, která se ho potom rozhodne odstranit. Pro firmu je tohle rozhodnutí samozřejmě fatální a firma končí "vyvražděná". Tentokrát se vše odehrává v Jihokorejském podání. Co říct víc. Neurazí ale ani neohromí. Klasický průměrák. 3 hvězdy ()

Vardara

Mnohokrát zpracované téma (především asijskou produkcí), kdy se záporák jak řemen snaží vymanit z područí společnosti, která mu šlápla na kuří oko. Tím pádem se z něj stává tak trochu i klaďas bojující proti bezpráví. Zajímavé bojové scény, zajímavý Ji-sub So, který jako vždy nehne ani brvou a přitom smutně kouká a bohužel další z filmů, u kterého jsem si uvědomila, že už jsem ho viděla, ale nezanechal ve mně příliš silnou stopu, abych si ho pořádně zapamatovala. ()

Maysha

(SPOILER) Začátek vypadal na slibný thriller, ovšem nějak se to vyvrbilo v nudnou romantickou zápletku s ještě nudnějším scénářem. Hlavní hrdina jako zázrakem potká dávnou zpěvačku, kterou kdysi strašně miloval a v tento moment už víte, že film bude stát za hovno a že to zase bude klasika, kdy se zabiják začíná léčit láskou, a pak přijde taková ta snaha o hraní na city diváka. Celou dobu jsem čekala, až se dozvím alespoň něco o té společnosti a třeba i o minulosti hlavní postavy, ale čekala jsem zbytečně. Po akční stránce by film uspěl, jenomže to by ty scény musely vypadat reálněji. Konečná střelba pro mě byla naprostým zklamáním. Za to ta první, ta se mi líbila. ()