Sergio Colombo je ředitelem místní pojišťovny. Bohužel ho právě opustila manželka a navíc byl přeložen do Kanady. Při odletu mu ještě omylem vymění letenku, takže místo v mrazivé Kanadě skončí na horkém Dálném Východě. Jak ale zpátky, když se s těmi lidmi tady nedá vůbec domluvit. Navíc vůbec netuší, že o jeho zavazadla se velmi zajímá místní drogová mafie a náš drahý Sergio skončí v Thajsku. Aby spasil holý život, musí prchnout až do Japonska. Jediná touha, která ho drží při životě, je vrátit se do Itálie a dát si špagety. A to je veliká touha! (oficiální text distributora)

Warle

Není to ten Fantozzi, na kterého jsem zvyklej, ale ta scéna v Tokiu s mluvícím automatem a Fantozziho "českou angličtinou" je dokonalá. :) ()

TERRORDROME

Paolo Vilaggio ako poisťovák musí odcestovať do kanady podpísať dáky super kšeft. Kvôli zámene leteniek však skončí v Thajsku a potom Japonsku kde si to v bordeli rozdá s najtučnejšou matrónou aká bola poruke, špekulant ho kradne o prachy, bordeldedo ho donúti hrať ruskú ruletu a zbytok filmu ho naháňajú dvaja gangsteri lebo sa mu náhodou do kufra dostane balíček s drogami. Nie je to žiadna geniálna zábava, v podstate len varí z vody, ale má slušné tempo a pár fórov ktoré ma naozaj rozosmiali. Napr. keď Vilaggio zje štipľavú papriku a ohnivým dychom následne spáli čašníka, dohadovanie sa s japonským prekladateľským automatom ( "choď do riti - ty choď do riti!" ) alebo zápasník sumo ktorý každého kto ruší jeho sústredenie vyhodí z okna. Naviac Vilaggio v jednej scéne beží v tých najgigantickejších gatiach svojho života. Mám však z istých náznakov pocit, že keby hral viac Funésovského neurotika miesto svojho klasického vyplešteného degeša, bolo by to k prospechu veci .Rozhodne sa to však dá vydržať. Plus jeden bod za animované titulky a úvodnú pesničku. ()

Nocturno culto

Některé momenty mají fakt šťávu a drajv, jenže jsou tu i slabší místa ..např. scéna s masérkou, zapálenými mnichy či překladatelem jsou geniální ale neutáhnou celý děj, i tak solidních 60% ()

RypavaDvojka

Paolo Villaggio patří mezi mé oblíbené herce ať už hraje Uga Fantozziho nebo Sergia Colomba. Musím ale bohužel přiznat, že zrovna tenhle kousek mi při několikátém zhléhnutí po letech už nepřišel až tak dobrý jak jsem si ho pamatoval. I přesto se nemá za co stydět a zasluhuje poctivých. Vřele doporučuji scénu s japonským automatem. Pobavila! 70% ()

himor

Ako sa mi páčili staršie diely, tak tento to zjavne minul. Kopa trapární, hlúpeho humoru(síce typicky Fantozziovský, ale trápny). Ako škoda, Paolo už zostarol a zoslabol aj humor. 35% ()

Reiner

Opět budu oponovat většině, ale tohle je skvělý film u kterého jsem se hodně bavil. Nevím, co by ten člověk musel přednést, aby zdejší odborníci hodnotili kladně? Řekl bych, že je to asi tím, že jej většina neviděla. Jinak si nedokážu vysvětlit tak nízké hodnocení. Vtipy a vtipné situace jsou tam snad neustále. Asi zdejším vadí, že nejsou sprosté? Nevím. Každopádně hodnotím plným počtem, protože tohle je naprosto super komedie se vším všudy. A komu se nelíbí, ať se nedívá ;) ()

wray

Fantozzi ma uz svoje najlepsie filmy za sebou. Resp - Banzai nebol vlastne omnho horsi ako kasicke pecky s Paolom Villaggiom len - ja som zostarol. Napriek tomu - da sa to pozriet, obcas som sa aj napriek tomu (dnes uz pre mna) trapnemu humoru zasmial a - proste klasicka talianska komedia, ktora mala vzniknut o 15 az 20 rokov skor, potom by to bolo uplne v poriadku. Dnes uz vsak bohuzial iba velmi slaba spomienka na stare dobre komedie :/ ()

kino13

Ptá se jeden mafián druhého:Nevíš jak včera zastřelili Paola?bylo to doma,nebo v práci?Ne,sejmuli ho na ulici!To je špatný s křížkem sem nepočítal-dal jsem si na tiket čistou dvojku!...Takže pokud nejste v Neapoli nebo v Bangkoku a nemáte u sebe kvalitní hašiš,tak se smát moc nebudete.Jedna hvězda za asi tak 3 vtipné scénky,hudbu a virtuální dovolenou(i když thajský přísloví praví:blbec se splete vždycky dvakrát!!)A italský výbuch nekontrolovatelné vášně to rozhodně nebyl a Sampdoria neprohrála 4:3 ale 9:1.No,ubohý malý mičumáčo asi měl skončit na začátku jako KAMIKAZE.Takže:COLOMBO NO PIACERE!!! 20%.........dodatek:BANZAI-1.Útok Banzaj-způsob pěchotního útoku japonců za druhé světové války-2.Banzai-město v Číně-3.Banzai(Lví král)-mluvící hyena,záporná fiktivní postava ve filmu Lví král a Lví král 3:Hakuna Matata. ()