Škola zlodějů 2

Scuola di ladri - Parte seconda

Komedie

Itálie, 1987, 90 min

• MikO_NR_1909

Jednotke som zvažoval pridať vyššie hodnotenie (50%), občas sa "Fantozziho skupinke" vydaril gag, haptika, proxemiká, mimika a či reč tela skrátka v týchto typoch komédií hrajú vždy rozhodujúcu úlohu. Ale ani scenár, ani dostatočné priestorové vybrúsenie a využitie rekvizít, dokonca ani vypointované scénky nie sú postačujúce. A tuna v dvojke som si pripadal ako v nejakej nevydarenej paródií. Dobre začatá scénka, a búúúm lacná skaza. A dokolečka dokola. Záverečné oblbnutie našej trojice funguje akosi na pol plynu. Chcelo by to inteligentnejší scenár, pretože herci sú od prírody šoumeni a myslím, že by lepšie direktívne vedenie ustáli so cťou.(6.1.2017)

• TERRORDROME

Villagiových zlodejov som spolu s jeho hasičmi kedysi vo videopožičovni akosi odignoroval, aj keď vtedy tieto talianske komédie u nás dosť frčali. Teraz som to náhodou videl v telke a je jasné že som žiaden klenot pred rokmi neprepásol. Ono je to miestami klasická groteska, napr. scéna s veľkým magnetom, ale inak sa to nepríjemne spolieha na koktavé bľabotanie pitvoriacich sa dementov. Vilaggiovi tu zúfalo chýba nejaký agresívnejší parťák ako Pozzetto v Bláznivých komédiách, lebo keď sú obaja rovnaký vyhúkanci, dvojnásobná zábava z toho nie je, iba väčší trapas. Istým kladom by mohla byť ich tretia parťáčka, ktorá sa hlavne v prvej polovici filmu často vyzlieka a ukazuje kozy, ale až tak zásadný vplyv to zas nemá. Najhoršie na tom celom však je vykrádanie vtipov z iných Vilaggioviek, hlavne ma iritovala kompletne obšľahnutá scéna streľby na taniere z klasických Malérov Pána Účtovníka, vrátane toho istého záberu na vybuchujúcu loď. Takže celkovo slabota, silený kreténizmus a staré opakujúce sa vtipy. Ale mám to za sebou.(9.10.2016)

• Tommassi3

"Dej mu ruku před čumák, ať si tě očichá !!" - "No, on si ji pan pes dal raději dovnitř.." ;)(12.6.2015)

Pokračování zlodějského tažení bylo tentokrát o něco slabší. Krása novoty bohužel vyprchala, takže je to spíše takový datadisk k jedničce, ale pořád vtipný.(29.9.2015)

On i opakující se Villaggio je prostě on! Má to docela spád..(29.8.2008)