poster

Čti mi ze rtů

 • Francie

  Sur mes lèvres

 • slovenský

  Čitaj mi z pier

 • anglický

  Read My Lips

Krimi / Drama

Francie, 2001, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ***

  Tem film mě prostě nezačal zajímat. Těžko se mi říká, co je na něm špatně. Sice se mi vizuálně nelíbil, ale to neberu jako chybu, spíš věc vkusu nebo i nálady. Asi na něm není špatně nic, jen mě hezky postaru nebavil. Postavy mě nezajímaly, odhadnutelný děj nestrhnul. Svou roli v tom asi hraje moje celková nedůvěra v současný francouzský film - překonat ji dá asi víc práce.(15.9.2013)

 • danliofer
  *****

  Velmi jemně natočené citlivé předivo rodícího se vztahu, z něhož každým coulem dýchá erotično... Režisér Jaques Audiard nechává mnohé fungovat v divákově představivosti, o to větší to má účinek... jo, a pod svícnem prý bývá největší tma... Po tomto filmu a po filmu Tlukot mého srdce se zastavil jsem velmi zvědavá na Audiardova Proroka, o němž vím už nějaký pátek...(28.2.2011)

 • Petfruf
  *****

  Výborné francouzské drama mixnuté krimi zápletkou s oprvadu zajimavými hrdiny. Carla a Paul - postavy, které z počátku nijak sympatické nejsou, ale s postupem času si k nim člověk vytvoří určitý vztah, fandí jim a drží palce. Chemie mezi nimi je neuveřitelně silná! Film samotný je minimalistický, první třetina se nese v klidném tempu, kdy se divák oťukává s ústřední dvojicí, ale zbytek filmu pomalé tempo bohatě vynahrazuje. Místy napínavé jako malé gatě. Každopádně, pokud čekáte akční jízdu a velkolepě pojaté drama, tady jste na špatné adrese...(8.11.2010)

 • misterz
  ***

  Popravde, moc ma to neoslovilo. Na krimi málo napätia a na drámu zase nevýrazné, nezaujímavé postavy (typovo aj charakterom) a neutrálna emotívna stránka. A romantika tu začala fungovať až pri konci. Na druhú stranu nemôžem ale tvrdiť, že by som bol vyslovene sklamaný a bral to len za stratu času. Proste len nevýrazná jednohubka založená na netradičnom vzťahu a vzájomnej výpomoci, na ktorú sa ľahko zabudne. Jediné na čo budem spomínať sú Casselove fúzy, ktoré z neho spravili extrémne nesympatického chlapíka, ale to sa dá v tomto prípade považovať za pozitívum. 55/100(8.3.2016)

 • Arius
  ****

  Cassel ako vykupiteľ zo všednosti a bezradnosti E.Devos ktorá až masochistickým spôsobom odmietala dať voľný priechod svojim citom a akceptovať realitu ktorú odmietala z akousi hrdosťou no nakoniec dala Casselovi priestor na jej vyslobodenie zo stereotypu a apatie. Čitaj mi z pier som vnímal ako príbeh nádeje a zrady z happyendom, správne okorení o pútavú krimi zápletku z reálnymi kontúrami. Cassel bol ako zvyčajne famózny navyše mu skvelo sekundovala Devos, celkový dojem je viac ako dobrý.(8.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace