Robert právě opustil svou ženu a snaží se skoncovat se životem. Jen náhoda ho svede dohromady s Brunem, mobilním technikem promítacích zařízení, jenž objíždí omšelá a upadající kina podél hranice NDR a NSR. Dva muži, již se vůbec neznají, každý uzavřený do zcela jiného druhu samoty, se vydávají na společnou cestu. Cestu sblížení, cestu poznání a cestu ovlivnění. Tříhodinová "roadmovie", ve které jsou obraz, atmosféra a prostor pro naše vlastní myšlenky daleko důležitější než samotný příběh a jeho narace. (anniehall)

Puppy

Kdepak Nebe nad Berlínem, tohle je nejlepší Wendersův film. Škoda jen, že se moc nepromítá. Teď bude ale na Das Film Festu 2015. ()

nouvelle vague

Spolu s Paříž, Texas a Nebe nad Berlínem nejlepší Wendersův film. Možná i nejlepší. Nádherná černobílá kamera. Poezie čiší z každého záběru. Nádherná hudba. Dva přátelé na Cestě. Wenders je mistr Road movie a tohle je pravý majsrtštyk. 100% ()

gizi

Dlouhé (168 min.), ale ne nudné (pokud se sžijete se stylem filmu). Výborně ladící příjemná hudba. Po rozležení zvyšuji pův. 75% na 80%, 7.2.11. ()

robbez

Svoboda nebo snaha vyhnout se odpovědnosti a životním problémům? Když změníme svůj život, tak to ještě nemusí být změna k lepšímu. Několik hodně zajímavých dialogů o vztazích a o životě, ale na můj vkus příliš naturalistické a nihilistické. K větší autentičnosti nepotřebuju vidět zrození dlouhého hovna nebo masturbaci v promítací kabině. Celkově převládá pocit bezútěšnosti, zmaru, zbytečnosti a k tomu ještě ty depresivní exteriéry. Příliš syrový Wenders. ()

naiva

Kdysi jsem četl, že pokud člověka přimějete k bezúčelné činnosti, za kterou mu dobře zaplatíte, bude se svým činěním spokojen právě kvůli platu. Když mu ale zaplatíte jen symbolicky nebo nezaplatíte vůbec, začne ve své práci "nacházet smysl". (Pokud to dobře chápu, jde o směřování k tzv. kognitivní konsonanci. Má to zachovat naši integritu v reálné situaci.) Usuzuji, že na takovém principu stojí úspěch i tohoto snímku. Když nemá film kloudný scénář (má-li vůbec nějaký), ať o to déle trvá. Divák už si to nějak přebere. Tím ale nechci říct, že scénář je jedinou slabinou filmu... ()

vykyn

Asi jsem nebyl správně naladěn,ale tento film byl pro mě hrozně dlouhý..jelikož jsem se skoro celé 3 hodiny nudil.Wim Wenders je určitě velký tvůrce a některé jeho filmy mě i bavily,ale tento ne.Toto jeho "road movie"období mě nějak nudí obecně..Splinutí s postavamy a atmosférou se u mne nedostavilo..U většiny ale ano ()