Učitelka umění a vyučující angličtiny jsou dva rivalové. Jejich rivalita vyvrcholí ve školní soutěži, kde rozhodnou studenti, zda jsou důležitější slova nebo obrazy. (Mrs.Blue)

Trailer 1

playboxguest

Těžko se vrtat do války, v níž jde o slova a obrazy, když obojí má pro filmového fanouška neskonalý význam. Představte si tenhle film jako audio nahrávku plnou kouzelných slovních potyček, kterým však k dokonalosti chybí vaše vnímání gest a rošťáckých výrazů ústřední dvojice. A představte si ho jako němý film beze slov, sympatický, hřejivě barevný a hravý, ale zanikající v tichosti ošizené o dialogy. K čemu tu soupeřivá dvojice dochází celý film, to je každému, kdo filmy miluje, jasné už od začátku - Slova a Obrazy patří k sobě, protože jejich největší genialita tkví v tom, jak se navzájem doplňují. ()

eLeR

Trochu viac slov ako obrazov a trochu lepší Owen ako Binoche. Čítalo sa to super, toľko skvelých postrehov a myšlienok v jednom filme a Binoche maľovala o život, len horšie sa mi na to pozeralo, lebo Owen a Binoche mi k sebe vôbec nesadli. Ale ináč je to podľa mňa niečo nové a to sa cení, príjemný film. A jasné, že u mňa vyhrávajú slová. ()

Pepinec

Vystihly by moje pocity z tohohle filmu lépe slova nebo obrazy? Kdo ví, protože i kdybych měl Shakespearovo pero nebo da Vinciho štětku, nevěděl bych, co s nimi. Leda, že bych měl obojí najednou a seznámil je. Jsou naštěstí na tom světe pořád ještě věci, které ze všeho nejlépe vystihne ticho, vaše zavřené oči a hluboký výdech. Upřímnost v osobním životě cením nad sůl, ve filmovém pak na pět hvězdiček a pusu k tomu. (Dunedin, NZ) ()

emma53

Čínské přísloví :"Jeden obraz vydá za tisíc slov.". České přísloví : "Jedno slovo mívá tisíc uncí zlata.".......Jeden uživatel tady píše, jak se k sobě ta krásná dvojka Juliette a Clive hodí, já s tím musím jen souhlasit, ale strašně moc mně chyběla mezi nimi ta chemie, která by měla jiskřit tak, až mně rupne obrazovka a já to žel ani z jednoho necítila. Jinak Juliette hrála učitelku Dinu s razantním přístupem k žákům a nakonec i k Jackovi bezchybně. To jak doma malovala mně silně připomínalo Pollocka, opravdu obdivuhodný výkon. A Jack s prima přístupem k žákům, ale už ne tak prima ve vztahu ke svému synovi, tam také perlil. Mám opravdu jen připomínku k tomu jiskření a malinko mě zmátl neobvykle rychlý posun vzhledem k jejich změně charakteru. ()

Fr

,,TADY NEJDE O VÍTĚZSTVÍ, ALE O POSPOLITOST. O PÁROVÁNÍ SLOV S OBRAZY…" /// Hodiny angličtiny vs. malování. Angličtinář vs. malířka. C.Owen vs. J.Binoche. Válka, která má nakopnout studenty k lepším výkonům. Ve skutečnosti je to ovšem hlavně o učitelích (těch dvou) a lidech (zase těch dvou). Když pominu to opatrný jiskření, je to spíš drama vo starších osobách, ve kterým je i ta romantika dramatická, a který si zřejmě vychutnaj zase ti starší. (Kromě mě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Učím. 2.) Chlastám (a učím). 3.) Thx za titule ,,playboxguest“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Všechna díla, která ve filmu náleží učitelce umění Dině Delsanto, skutečně vytvořila její představitelka Juliette Binoche. (=woody=)
  • Film se natáčel ve Vencouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. (rafix)