Príbeh smutnej komédie Tata má korene v Topoľčianskom okrese, teda priamo v okresnom meste, kde Stanislav Štepka si v šesťdesiatych rokoch ako mladý študent preveroval svoje schopnosti v okresných novinách. Je to trpký príbeh o chorom otcovi a jeho troch až nadmieru zdravých dcérach, a tak trochu je to aj správa o tom chorom okolo nás a v nás. Dalo by sa to hádam povedať aj naopak: Tata je naivná správa o zdravom otcovi a jeho troch chorých dcérach. Podľa toho, ako sa budeme na rozprávanie o súčasnej rodine a spoločnosti pozerať. Otec Ján v Tatovi nič nenapráva, ani nekritizuje - iba s trpkým rozčarovaním registruje, ako sa mu jeho celoživotné dielo - jeho tri krásne dcéry - po čase rozpadáva a rúca, či objavuje v jeho byte zo zanešváreného sveta priam v obludnej podobe. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Televízna inscenácia divadelnej hry z repertoáru Radošinského naivného divadla (RND) s názvom "Tata" ma svojou nenápadnou silou doslova prikovala ku obrazovke. Vedúca osobnosť divadla, Stanislav Štepka, ktorý je autorom scenára, tu exceluje aj v hlavnej úlohe. Starnucí, životom unavený, otec troch dospelých dcér vedie dialógy so smrťou. Mimochodom tú si zahral Csongor Kassai a taktiež bol skvelý. Tragikomická hra, na ktorú tak skoro nezabudnem. **** ()

nascendi

Tak ako hudobníci majú svoje radové albumy, tak má Radošinské naivné divadlo svoje radové hry. A jednou z nich je aj Tata. Obsahuje všetko to, čím je Radošinské naivné divadlo známym a vyhľadávaným. Popri Stanislavovi Štepkovi stále vyrastajú noví herci a herečky, ktorí zapĺňajú medzery po tých, ktorí už nie sú. A napriek obmene je to vďaka Stanislavovi Štepkovi stále to isté výborné divadlo s jeho trpkosmiešnym videním sveta, divadlo kde sa zasmejete, ale i zamyslíte, divadlo z ktorého odchádzate bohatší. Tata je mimoriadne kvalitná hra, ktorá podľa mňa patrí do najlepšej päťky hier RND. ()

David.Darco

Veľmi energické, trefné, so skvelými nahražkami a striedavým inteligentným a čiernym humorom. Skvelé herecké výkony pána Štepku ale najmä Csongora Kassaia vyčarujú neraz úsmev na tvári :) ()

Rozjimatel

4,5  "Hrali sme sa takú hru vadí-nevadí. A mne nič nevadilo."  "Chudera mala toľko alkoholu, že jej nemohli zistiť krvnú skupinu."  Opäť jedno skvelé dielo od nevyčerpateľnej studnice nápadov, Stana Štepku, ktoré rozosmeje, ale i dojme, či prinúti k zamysleniu. A okrem perfektných výkonov celého ansámbla RND nemôže opäť chýbať ani krásna hudba od dvorného skladateľa Jána Melkoviča. Z tých hereckých výkonov mi nedá nespomenúť výborného Csongora Kassaia ako smrť, v podobnej role, akú mal Brad Pitt v Zoznámte sa, Joe Black (1998). Oceňujem nápaditosť tvorcov scény, keď jednoduchými prostriedkami dokázali vytvoriť vcelku pôsobivé a aj vtipné triky. ()

PTuranyi

Krásna divadelná inscenácia ako retrospektíva otca pred smrťou a konverzácia s ňou. V úlohe smrti a všelikoho iného skvelý Csongor Kassai. Rovnako Zuzana Mauréry v úlohe manželky a Soňa Norisová, Maruška Nedomová, Monika Hilmerová ako dcéry. Nápaditá scéna a štylizácia detských postáv. Stanislav Štepka stvárňuje bývalého šéfredaktora okresných novín, ktorý vďaka previerkam počas normalizácie prišiel o miesto a klesol tak na spoločenskom rebríčku čo je príčinou frustrácie jeho manželky. Tá prepadá alkoholizmu zomiera následkom autonehody. Záver tvorí smutno-smiešna konfrontácia s realitou života jeho troch (ne)vydarených dcér na jeho narodeninovej oslave. 90% ()