Hurikán smrti

• Česko Zběsilá bouře (více)

Jeden ze známých principů říká: „Myšlenka nemožnosti pohromy často vede právě ke katastrofě." Jeho platnost se potvrdí v případě experimentů s novým typem udržitelné energie, které se vymknou kontrole a v podobě nepřirozeně silné bouře začnou ohrožovat nejen pobřeží Spojených států, ale i celou Severní Ameriku. Tuto oblast sužuje série hurikánů a kdo se před nimi neukryje do bezpečí, ten to má spočítané. Středoškolský učitel přírodních věd Nathan Sims (Casper Van Dien) se ocitne přímo v centru událostí. Musí dostat svou ženu a syna do bezpečí dříve, než se hurikány spojí a vytvoří tzv. „hyperkán", bouři dost silnou na to, aby z mapy vymazala celé Spojené státy. (Řitka video)

veronica_mac

Ach, první komentář, který mám čas psát dokonce v průběhu samotného "fipmu". No ty vole... Tohle je vážně něco. Auta nemohou jet, zato stromy kolem se ani nehnou. Rodinka jede autem a benzin nikdy nedochází. To je všechno snesitelné. Ale ty dialogy? Vážně? Místy je to až trapné, malej typek je na pecku, tak dementní děcko ani nikdo mít nemůže... Asi začnu teda točit taky filmy. Jediné, za co dávám *, je hudba a fakt, že se docela dobře bavím tím, že někdo takovou sra*ku fakt vymyslí.:D ()

Luukec odpad!

Nedal sem na varování jménem Casper Van Dien a na film se podíval.. Lidi.. nedělejte to.. Scénáristova poslední práce před tímto počinem bylo asi vymýšlení dialogů pro Pavla Poulíčka do tv pořadu Kolotoč a ani tam moc dobrou práci neodvedl. A ke všemu bych řekl že jeho práce má klesající tendenci. Ohledně hereckých výkonů, logiky a dalších věcí radši mluvit ani nebudu.. U některých filmu si říkám, že už se na ně nikdy nepodívám, ale tady u toho doufám, že už se na něho nikdy nepodívám.. ()

arcticsky odpad!

Vedle tradičně umolousaného Casperova výkonu mě naprosto sral onen pubertální zmetek - jeho syn. Když už asi po sedmé komandoval Caspera při únikové jízdě před tornády "jeď rychleji, tati" tak jsem si přál jeho okamžitou filmovou smrt. Dialogy fakt úděsné... ()

Rockerman odpad!

Když tak o tom uvažuji, tak bych měl správně udělit tři, možná i čtyři hvězdy, protože jsem se nasmál až až. Hlavně dialogy, to jsou opravdu perly. Při těch rozhovorech se zdá, že to všechno nemohou myslet vážně a že se jedná o parodii. Ale oni to myslí vážně i ty "fantastické" triky. Škoda, že se Tomáš Magnusek věnuje těm svým pseudo-komediím a ne katastrofickému žánru. Jeho filmy mají podobnou hodnotu, jako je tento. Mohl by třeba natočit, jak se na Řípu utrhne obrovská lavina, která je tak velká a silná, že ohrožuje i Prahu!!! Ale dost fantazírování, toto je katastrofický film, natočený katastrofálně!!! ()

REBARB0RKA odpad!

Jediný člověk na světě ví, jak zastavit smrtící větry, a proto mají všechna tornáda spadeno právě na něj a jeho nepovedenou rodinku. Naše hrdiny pronásledují na silnici, mezi domy, v průmyslových budovách, ostřelují je blesky a zapalují lesy v horách. Nebojme se však nic! Když nemůžeš tornádu ujet autem, můžeš mu utéct! Pak však přichází padouch největší! Hajperkejn! Neboli hyper hurikán (zkráceně hyperkán). Na hrdinu chrabrého ale nestačí a pokořen jest. Film "mozek ohrožující" kategorie 5. Hyperdebilita postav a děje občas pobaví (zvlášť při průjezdu návěsem kamionu v zuřivě rotující vzduchové hmotě), triky rozesmějí, ale abych jenom nelála - některé dramaticky zpomalené záběry jsou fajn, jako například běh hořícím lesíkem a občas jsou tam pěkné mraky. Byla to sranda, ale nikdy víc. ()

MickeyStuma odpad!

Vědci opět dělají hokusy pokusy, opět se jim to nepovede a opět se matka příroda zlobí v tomto případě ohromným hurikánem. A na svědomí to má Asylum, takže tady bych už mohl skončit, neboť jak to celé vypadá už musí být zcela jasné. Scénář nemající hlavu ani patu, nelogické chování protagonistů příběhu, dialogy a vůbec pronesené věty absolutně bez logiky. Viditelně se točilo za krásného tichého slunného dne snad asi jen na třech místech a hurikán se silným větrem s poletujícím kde čím byl dodán v podobě pixelů počítači. Po grafické stránce to však není zase až tak hrozné, ale když je špatný filmový podklad, ve výsledku to přesto vypadá naprosto úděsně. Akce spolu s napětím je držena po celou stopáž, avšak při těch všech nesmyslech se z toho spíše stává naprostá komedie. Pro slavná americká autokina by to snad stačilo, ale u televize by nad tím i ten popkorn zchřadnul. ()

Rathalos

Dalsi z rady katastrofickych filmov,v ktorych je jasne,ze nemozete pocitat s nejakou logikou,herci a triky su hroza,ale zase tento kusok ma celkom bavil,jednoducho zabava ako hrom a pekny pohlad bol na herecku Sarah Lieving,je to kocka...:-) ()

viky13

Když už se někdo pouští do katastrofického žánru, musí mít představivost, vize a speciální efekty. Tenhle film nemá ani jedno, k tomu přidejte nesympatické xichty a přehrávající herce a máte perfektního kandidáta na Zlatou malinu. A obsazení? Pff... Neustále štěkající matka, která se ke svému synovi chová a okřikuje ho jako by byl petiletý autistický klučík co se sám neumí ani obléci mě rozčiluje ze všeho nejvíc, protože která matka takhle při zběsilém tornádu reaguje? Potom je tu neustále štěkající nesympatický rádoby hezoun/otec, který kamkoli prijde rozdává rozumy o počasí, přičemž je až v polovině filmu vysvětleno že je to meteorolog, který se chová veledůležutě ..viz. citát..: Ticho! Musím přemýšlet. Jediný realistický výkon tu vydal jejich synátor, kterému jsem aspoň věřila jeho reakce na to veliké tornádo. ()

haffen odpad!

Ako dopadne film, ktorý tvoria ASYLUM, hlavnú úlohu v tom má Casper van Dien a žánrovo je katastrofický? Adept na paródiu, parodovanej paródie. Ten film je skrátka komédia a trápnosť zároveň. To len Asylum dokážu človeka rozplakať a rozosmiať zároveň. Prečo? Námatkou... Chcú utiecť pred búrkou, tak idú do hôr. Tam ich samozrejme dobehne. Na to Casper zahlási, že musia ísť vyššie do hôr, tam tornádo nepríde. Tak sa presunuli do hôr. A tam samozrejme tornádo. A tak ďalej a tak ďalej. Pár dialogov: "- Za ako dlho udrie ten hurikán na pevninu? Snáď dni? Hodiny? - Minúty pane! " "- Nejde televízor! - Nič takého som ešte nevidel. - Idem urobiť sendviče." "- Musíme ísť niekam kde nás neohrozí nízky tlak vzduchu. Pôjdeme do kopcov. - A nemôžeme ísť domov? Ja sa chcem ísť pozrieť na internet! - Zlato, internet už nie je!" "Už sme v lese, už sme nad búrkou. Bude to dobré!" A takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Vlastne by som tu prepísal celý scenár. U mňa určite na najhlúpejší film poslednej doby. Škoda, že len 6%. Zaslúži si menej a rovno prvú desiatku najhorších filmov. ()

ice.tea

OMG,tomu by stačila i hodina stopáže,ale ne,ono se vždycky musí ještě něco před koncem posrat a zase zbývá jediná naděje...Aspoň že je na toho Caspera pořád pěkný pohled,přestože už začal šedivět. ()

MP115 odpad!

Musel jsem to vidět, nevěřil jsem, ale souhlasím s Nettrassem, u toho filmu se místy řežete smíchy. Během filmu začnete nesnášet jeho syna pro debilní kecy a pak jeho manželka mu neustále řiká zlato, pak už jen čekáte jakou volovinu ještě uvidíte. Při tomto filmu si najděte nějakou práci ať využijete čas, protože život je krátký a ten film je ztráta času, doporučuji účetnictví to mi šlo úplně samo. ()

leonskennedy

Hrozná kravina,špatný triky, herecký výkony žádný k tomu nelogické chování hlavnich postav i nelogické věci,více méně ztráta času. ()

Johannez odpad!

Toto je přesně ten typ filmů, pro něž je hodnocení 5% poctou. Je to naprostý vrchol žánru "Katastrofický, kategorie Z minus". Od filmu se mi dostalo přesně toho, čeho jsem si žádal. Škoda, že nejsem meteorolog, jinak bych určitě musel místy zvracet smíchy. Ale i tak jsem se pobavil královsky: scéna "průjezdu ležícím kamionem", kdy je hlavní trojice naháněna zlovolnou mocí rotujících větrů a CVD kroutí volantem, cení zuby a drsně kvičí je tvrdou zkouškou pevnosti divákovy bránice. Mým snem je pokračování "1000 MPH Storm", kde by hlavní postavy hráli: Paul Logan, Deborah Gibson (rozvedení vědci, geniální meteorolog a brilantní mořská bioložka); Antonio Sabato Jr. (záporná postava šíleného "vědce"); Tiffany (přiblblá novinářka); Michael Paré (admirál US Navy); A Martinez (US prezident); John Schneider (věkem sešlý bývalý striptér v domově důchodců, který bude napaden bouří); Special Guest Stars: C. Van Dien (jen cameo na konci, kde si bude potřásat rukou s Paulem Loganem); Kevin Sorbo (kapitán letadlové lodi Andromeda Klesající). Režie: klidně opět Daniel Lusko, vypadá to na vycházející megastar - kdyby odmítl, tak buď Jim Wynorski nebo Fred Olen Ray. Děj by se točil okolo tajuplné substance vykopané 30000 mil pod mořem, která po vypuštění do mraků dokáže ovládat počasí, ale po vypuštění většího množství se (samozřejmě tajný vládní) experiment tragicky zvrtne a americkému prezidentovi nezbyde než odpálit veškerý jaderný arzenál země v Oku bouře, proti čemuž půjde s alternativním plánem samojediný zachránce lidské rasy Paul Logan... No, možná jsem se nechal trochu moc unést ;-) Závěrem bych už jen chtěl říct - 500 mph storm je doslova "povinnou četbou" pro milovníky filmových sraček. ()

Xarxees odpad!

Nad moje očekávání toho nejhoršího se mi dostalo odpovědi, že jsem zdaleka do dneška neviděl to nejhorší. Může být ještě nějaký film odpadovější než toto dílo mrhající zdravou myslí (zbytkem) blbého diváka, který se odvážil na tohle sračkoidní veledílo podívat? Laťka je nastavená velmi vysoko (či spíše nízko) a moc filmů asi nebude co by jí u mě překonalo, protože budu velmi dlouho hledat odvahu se podívat na něco podobného. Nebudu opakovat a psát tu co napsali v komentech už jiní a s nimiž v mnohém souhlasím, ale jen taková perlička: Opravdu jsem se zasmál třeba ve chvíli kdy naše povedená rodinka utíká z parku před ohněm a za patama mají oheň a běží kolem trempa v klidu si hrajícího na kytaru. To mě docela dostalo :-D ()

Yerseyna

Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavila . Každá věta ve filmu byla k popukání, včetně efektů. Vřele doporučuji jako komedii. Nicméně mi to stačilo shlédnout poprvé a naposledy. ()