Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

Ve svých sedmi letech jsem na stadionu potkal čtyři blázny z Les Charlots a od té chvíle jsem věděl, že jsem viděl nejlepší film všech dob. Od té doby se leccos změnilo, třeba můj pohled na nepříliš mluvné grotesky, ale přesto je mám rád. Vždyť mě naučili umývat nádobí v řece, nenápadně krást dřevo z kmene stromu, dělat schody z košťat a vyhrát olympijskou medaili všemi nečestnými způsoby, které jsou k dispozici. A taky mi prakticky ukázali, jak může dopadnout čelní střet skútru s kombajnem. Jsem jim zkrátka vděčný, takže na ně nemohu být při hodnocení přísný, i když mne jejich humor již oslovuje spíše nostalgicky. ()

B!shop

Jeden z nejlepsich filmu od bazantu. A taky asi nejblaznivejsi. Tady se fakt paradne vyradily, prakticky na co sahnou, tak z toho je nejakej vtipek a kdyz scenaristum obcas dojdou napady, tak je nechaj nekam utikat a ono to funguje. Je sice fakt, ze se ve filmu beha dost casto, ale pozdejc to je tim, ze zavodi. Film je sviznej, vtipnej, kratkej a nenudi, pribeh je v pohode a hlavni ctyrka jsou spravny sympataci. Nejlepsi je sledovat jejich ochcavky na mistrovstvi, ale i predtim, nez se dostanou na stadion, tu je spousta skvelejch foru. Slabsich 5*. ()

zputnik

Bláznivina na n-tou alá LES CHARLOTS. Pro mne ani po dlouhých letech neztratila nic ze své krásy a humoru. Člověk sice musí mít na tuto komediální linku tu správnou náladu, ale když se tato nálada sejde s touto francouzskou komedií 70. let, tak je postaráno o bezva 85 minut. Skvělé gagy, které se kupí jeden přes druhý... prostě super zábava. ()

Aluska88

Pro mě jedna z nejlepších francouzských komedií. Je to jedna z těch, které jsou zaprášeny nostalgickým a vzpomínkovým prachem. To už je doba, kdy jsem ji prvně viděla. Bláznivý příběh a jeho zpracování, "retro" atmosféra, nezapomenutelné, totálně odrovnávací scénky a dialogy, úžasné postavy a výborná hudba. Přirozené, osobité, inteligentní. Blázni ze stadiónu obsahují to speciální osobité kouzlo, jehož spousta amerických komedií, i ty nejlepší, nikdy nedosáhnou. ()

dobytek

Další z řady bažantích šílenejch komedií se nese ve stejnym duchu jako všechny ostatní filmy s Bažantama. Od první do poslední minuty je to takovej slepenec nejrůznějších gagů a je nutný počítat s tim, že spousta gagů dost často balancuje někde na hranici (občas i za hranicí) trapnosti. To je u Bažantů zvykem a je nutný, aby si to divák tak nějak odfiltroval a soustředil se na ty lepší fórky. Pak se dá u filmu celkem slušně pobavit. Naštěstí těch trapnejch okamžiků je ve filmu docela snesitelný množství a naopak se tam našlo hodně scének, který mě rozesmály. Nicméně maraton bych teda neběžel ani kvůli Martine Kelly :-) ()

• V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)