Blázni ze stadiónu

Blázni zo štadióna

Stadium Nuts

Komedie

Francie, 1972, 85 min

Musím dát pět hvězdiček, protože co se týče Les Charlots, tak tohle je jednoznačně jejich nejvtipnější film. Narozdíl od Bažantů, kde se mi zdá, že některé vtipy časem vyčpěly, Blázni ze stadiónu jsou i po těch letech pořád zábavné. Opět je to jen groteska poskládaná z různých vtipných scének, ale některé jsou prostě skvělé a navíc je jich tam natlačeno tolik, že ten film prostě nemůžete nemilovat. Způsoby jakými čtyři hubení sympaťáci sbírají na olympiádě zlaté medaile jsou prostě nezapomenutelné.(15.3.2014)

Lacině primitivní až geniální. Sedíte, koukáte, nevěříte svým očím „to si k...a myslí, že jsem malý děti“ a najednou se přistihnete, že máte hubu od ucha k uchu. Když jsem byl malý, tak jsem „Bažanty“ miloval……v průběhu roků jsem dospěl k názoru, že je to tím, že jejich gagy jsou takové nedospělé, ale včera jsem po viděl po dlouhých letech Blázny ze stadiónu……..a je tam pořád :D(17.3.2014)

Čtyři kamarádi (Les Charlots) si užívají prázdniny u jedné malé vesničky a jeden z nich – Gérard (Gérad Rinaldi) se zamiluje do Délice (Martine Kelly), dcery místního hokynáře. Ta se však zamiluje do jednoho sportovce a společně s ním uteče do nedalekého města, kde se právě konají sportovní hry. Čtveřice se vydává za nimi a jsou odhodláni udělat vše proto, aby Gérard získal její srdce, i kdyby kvůli tomu museli sportovat… Populární francouzská hudební skupina Les Charlots natočila v 70. a 80. letech hned několik komediálních filmů a právě Blázni ze stadionu patří společně s Velkým bazarem k tomu nejlepšímu, co tahle parta natočila (Bažanti nechť prominou). Film je (stejně jako prakticky všechny ostatní počiny této skupiny) klasickou bláznivou komedií, ve které je co chvíli nějaký vizuální gag, hláška nebo absurdní situace a co je nejdůležitější, většina z nich je opravdu srandovní. Svůj podíl na tom má pochopitelně scénárista a režisér Claude Zidi, který se s Les Charlots spojil na začátku své úspěšné kariéry a právě jeho jistá režie a vtipný scénář dodávají filmu ten správný šmrnc. Samotní Les Charlots tedy Gérard Rinaldi, Gérard Filipelli, Jean Sarrus a Jean-Guy Fechner sice nejsou ti nejlepší herci na světě, ale zase se jim musí nechat, že hrají srdcem, navíc je skvěle doplňují další herci jako Paul Preboist, Jacques Seiler nebo François Cadet a na usměvavou Martine Kelly je vskutku krásný pohled. Blázni ze stadionu patřili k nejoblíbenějším filmům mého dětství, a i když pravda humor v tomto filmu je spíše jednodušší tak i dnes je pro mne tento snímek skvělou komedií, která mně snad nikdy nezevšední.(22.5.2016)

Ja moc tieto Francúzske komédie nemusím. Je pravda, že mi prišli nesympatické keď som bol mladší a potom som si k nim cestu už jednoducho nehľadal, ale skrátka mi na nich prišlo niečo odpudivé. Teraz som sa náhodou dostal k tejto a bol som pomerne prekvapený. Film postavený na gagoch - hlavne tých absurdných- má šialené tempo a množstvo zapamätateľných postavičiek ktoré sa bláznia a robia všemožné kúsky aby zaujali. Je to vtipné, má to spád, je tam jedna krásna spanilá slečna a v zásade je to dokonalá oddychovka ktorá neurazí. Stále sa nejdem hnať do pozerania ďalších dielov, ale ak by som náhodou na nejaký natrafil asi si ho pozriem.(29.5.2016)

Bláznivá komedie, kde je čtveřice Bažantů Gérard (Gérard Rinaldi), Jean (Jean Sarrus), Phil (Gérard Filipelli) a Jean-Guy (Jean-Guy Fechner) nucena do velkých sportovních výkonů pro slepou lásku Gérarda k přelétavé Délice (půvabná Martine Kelly). Ta je ohromena svalnatými sportovci, pro které neváhá opakovaně utíkat z domova a čtveřice ji svými sportovními výkony a vítězstvími dobývá pro zaslepeného Gérarda zpět. Půvabné je odlehčování sportovních výkonů Francouzů, pro které je důležitější vítězství a úspěch než fair play. Z dalších zajímavých postav jsou to obchodník a otec Délice Jules (Paul Préboist), jeho syn Lucien (Gérard Croce) a národní trenér francouzského týmu (Jacques Seller), který připravoval čteřici k dalším a dalším vítězstvím za slávu Francie. Má to velký potenciál, který je občas srážen určitou přehnanou destrukcí vtipných gagů. Ale i tak je to příjemně vtipná zábava.(19.2.2011)

• - Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)