Blázni ze stadiónu

Blázni zo štadióna

Stadium Nuts

Komedie

Francie, 1972, 85 min

Bláznivá komedie, kde je čtveřice Bažantů Gérard (Gérard Rinaldi), Jean (Jean Sarrus), Phil (Gérard Filipelli) a Jean-Guy (Jean-Guy Fechner) nucena do velkých sportovních výkonů pro slepou lásku Gérarda k přelétavé Délice (půvabná Martine Kelly). Ta je ohromena svalnatými sportovci, pro které neváhá opakovaně utíkat z domova a čtveřice ji svými sportovními výkony a vítězstvími dobývá pro zaslepeného Gérarda zpět. Půvabné je odlehčování sportovních výkonů Francouzů, pro které je důležitější vítězství a úspěch než fair play. Z dalších zajímavých postav jsou to obchodník a otec Délice Jules (Paul Préboist), jeho syn Lucien (Gérard Croce) a národní trenér francouzského týmu (Jacques Seller), který připravoval čteřici k dalším a dalším vítězstvím za slávu Francie. Má to velký potenciál, který je občas srážen určitou přehnanou destrukcí vtipných gagů. Ale i tak je to příjemně vtipná zábava.(19.2.2011)

3,5*. Dost ujetá a ztřeštěná komedie, které začíná navíc trochu škodit i zub času, přesto však neodolatelně sympatická a velice hravá a nápaditá v jednotlivých momentech. Některé bláznivé gagy již právem zkultovněly, protože této hrstce Bažantů a jejich filmovému štábu nebylo nic svaté a nebáli se udělat si legraci jak ze sebe, tak ze všeho, co jim přišlo pod ruku. Jako sympatická letní oddychovka ideální, ovšem za inteligentnějším humorem se musí jinam. A to hodně daleko.(18.1.2018)

• mortak

Groteska měla dvacet minut a u mistrů jako byl Keaton, Lloyd či Chaplin fascinuje její propracovanost. U Les Charlots vítězí kvantita nad kvalitou. Většina gagů patřila k provařeným už v dobách němých grotesek, jen tu a tam se vyloupne něco originálního. A na rozdíl od těch nějlepších Charlotovek tu chybí nejen přesah (Velký bazar), ale i kostra celého filmu. Co by mohlo alespoň trochu fungovat na ploše dvaceti minut, v celovečerním formátu nudí.(29.5.2010)

V porovnání s prvním dílem určitě zlepšení, neboť v Bláznech ze stadiónu lze oproti Bažantům najít i něco, čemu se dá říkat příběh. Nebo spíše zápletka. Gagů jsou metráky a celé je to tentokrát velice příjemně ztřeštěné. Během příprav uvítání pochodně mě nejvíce pobavila část s moderní sochou, kterou Les Charlots pochopitelně zničili a sestavili z ní úplně jinou, a když se později začalo sportovat, vypukl tak neodolatelný chaos, že nebylo možné se nepobavit.___P.S. Tak tady se Ivan Mládek inspiroval při vymýšlení Sportovních her na Kozím Hrádku!(22.8.2014)

Jsou filmy , ve kterých si ani neuvědomíte , jak je film prostý , ale také tak hrozně geniální . A tím filmem myslím "Blázny ze stadionu" . Je to prostá komedie , která však baví snad každé tři minuty . Občas mi přišlo , že tolik gagů do jednoho filmu je plýtvání . Výborný scénář a nenápadná , ale skvělá režie dokázala ještě podtrhnout geniální komedii s výbornými Les Charlots . Pro mě jejich nejlepší film !!(28.3.2013)

• - Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)