poster

Blázni ze stadiónu

 • francouzský

  Les fous du stade

 • slovenský

  Blázni zo štadióna

 • anglický

  Stadium Nuts

Komedie

Francie, 1972, 85 min

 • Udet
  *****

  ..ůplná záplava gagů při které se prostě nemůžu víc než svíjet smíchy.. ..koncentrovaná sranda od začátku do konce.. ..sice ten humor není rozhodně nějak inteligentní ale svůj cíl - pobavit - to tedy splnilo beze zbytku. ..kvarteto hlavních hrdinů -sportovních antitalentů- se díky svému nasazení i drobným švindlíčkům propracuje až na stupně vítězů. Les Charlots ve své vrcholné formě, nesmírně půvabná Martine Kelly , pěkná výprava, vynikající dabing..(22.6.2014)

 • KafuR
  ****

  3,5*. Dost ujetá a ztřeštěná komedie, které začíná navíc trochu škodit i zub času, přesto však neodolatelně sympatická a velice hravá a nápaditá v jednotlivých momentech. Některé bláznivé gagy již právem zkultovněly, protože této hrstce Bažantů a jejich filmovému štábu nebylo nic svaté a nebáli se udělat si legraci jak ze sebe, tak ze všeho, co jim přišlo pod ruku. Jako sympatická letní oddychovka ideální, ovšem za inteligentnějším humorem se musí jinam. A to hodně daleko.(18.1.2018)

 • D.Moore
  ****

  V porovnání s prvním dílem určitě zlepšení, neboť v Bláznech ze stadiónu lze oproti Bažantům najít i něco, čemu se dá říkat příběh. Nebo spíše zápletka. Gagů jsou metráky a celé je to tentokrát velice příjemně ztřeštěné. Během příprav uvítání pochodně mě nejvíce pobavila část s moderní sochou, kterou Les Charlots pochopitelně zničili a sestavili z ní úplně jinou, a když se později začalo sportovat, vypukl tak neodolatelný chaos, že nebylo možné se nepobavit.___P.S. Tak tady se Ivan Mládek inspiroval při vymýšlení Sportovních her na Kozím Hrádku!(22.8.2014)

 • Aluska88
  ****

  Pro mě jedna z nejlepších francouzských komedií. Je to jedna z těch, které jsou zaprášeny nostalgickým a vzpomínkovým prachem. To už je doba, kdy jsem ji prvně viděla. Bláznivý příběh a jeho zpracování, "retro" atmosféra, nezapomenutelné, totálně odrovnávací scénky a dialogy, úžasné postavy a výborná hudba. Přirozené, osobité, inteligentní. Blázni ze stadiónu obsahují to speciální osobité kouzlo, jehož spousta amerických komedií, i ty nejlepší, nikdy nedosáhnou.(2.1.2006)

 • tomtomtoma
  ***

  Bláznivá komedie, kde je čtveřice Bažantů Gérard (Gérard Rinaldi), Jean (Jean Sarrus), Phil (Gérard Filipelli) a Jean-Guy (Jean-Guy Fechner) nucena do velkých sportovních výkonů pro slepou lásku Gérarda k přelétavé Délice (půvabná Martine Kelly). Ta je ohromena svalnatými sportovci, pro které neváhá opakovaně utíkat z domova a čtveřice ji svými sportovními výkony a vítězstvími dobývá pro zaslepeného Gérarda zpět. Půvabné je odlehčování sportovních výkonů Francouzů, pro které je důležitější vítězství a úspěch než fair play. Z dalších zajímavých postav jsou to obchodník a otec Délice Jules (Paul Préboist), jeho syn Lucien (Gérard Croce) a národní trenér francouzského týmu (Jacques Seller), který připravoval čteřici k dalším a dalším vítězstvím za slávu Francie. Má to velký potenciál, který je občas srážen určitou přehnanou destrukcí vtipných gagů. Ale i tak je to příjemně vtipná zábava.(19.2.2011)

 • - Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace