Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Zagros

Blázni ze stadiónu od proslulé francouzské skupiny Les Charlots patří k tomu nejlepšímu, co kdy tahle stvořila. Film u mě má navíc tu výhodu, že jsem v mládí hodně sportoval a spoustu scének tak dostalo často i neplánovanou přidanou hodnotu, když se mi to krásně spojilo s realitou. :-) Zvedám hodnocení na čtyři hvězdy. Pokud náhodou tuto skupinu ještě vůbec neznáte, na začátek doporučuji právě Blázny ze stadiónu a Velký bazar. ()

IvcaSammet

Pro mě jeden z nejslabších dílů Les Charlots. Ne že bych se při sledování nebavila, to netvrdím, ale humor v tomto filmu ustoupil "honění" se za ženskou, které absolutně vůbec neví co chce. Což je podle mě velká škoda ... Kdyby celou zápletku s ne zrovna nejkrásnější Martine Kelly vypustili a zaměřili se pouze na olympiádu, určitě bych hodnotila jinak. V první polovině filmu jsem se i přes skvělá hlášky občas nudila a i přes úžasnou druhou část filmu mě konec zase vrátil zpět na začátek ... Blázni ze stadionu sice nejsou úplně na tři hvězdičky, ale čtyři jim prostě dát nemůžu, protože nebyli tak dobří jako předchozí Bažanti ... ()

Darth_Jenda

Dokument předávající poznatky o veškerém dění okolo letní olympiády. Dozvíme se vše přes verbování sportovců, přípravy olympijské vesnice, plánování bezpečnostních opatření až po temnější stránky olympiády, jako je například doping, uplácení a další různé podfucky, které ani dnešní HD kamery nedokáží zachytit. Samozřejmě, dnes už byste se do kabin sportovců v Soči nedostali přes těžkooděnce jen s kbelíkem a smetákem, ale i to nastiňuje bezpečnost na stadionech z té doby a to by měl každý divák při sledování dokumentu brát na zřetel. ()

Jara.Cimrman.jr

Ve svých sedmi letech jsem na stadionu potkal čtyři blázny z Les Charlots a od té chvíle jsem věděl, že jsem viděl nejlepší film všech dob. Od té doby se leccos změnilo, třeba můj pohled na nepříliš mluvné grotesky, ale přesto je mám rád. Vždyť mě naučili umývat nádobí v řece, nenápadně krást dřevo z kmene stromu, dělat schody z košťat a vyhrát olympijskou medaili všemi nečestnými způsoby, které jsou k dispozici. A taky mi prakticky ukázali, jak může dopadnout čelní střet skútru s kombajnem. Jsem jim zkrátka vděčný, takže na ně nemohu být při hodnocení přísný, i když mne jejich humor již oslovuje spíše nostalgicky. ()

anli

Les Charlots pod taktovkou Claude Zidiho,se kterým si tak skvěle rozumí.Film je plný opravdu bláznivých nápadů,gagů a"hovadin",takže se člověk směje od začátku do konce,zejména v době svého vzniku.Další z řady zlatého fondu Charlotů z doby,která byla na tyto komedie velice štědrá.Je to velmi příjemné a bláznivé pokoukání,ke kterému se tu a tam rád vracím,nejen,abych si vzpoměl na dětská léta,ale především pro tu vtipnou a bláznivou polohu Charlotů,která je nenapodobitelná a nedá se skoro s ničím(a nikým)srovnat.Dávám jasných 80% a tady vidíme,co jsou chlapci a chlapi schopni kvůli opačnému pohlaví dělat. ()

• Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)
  • V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)