The Baby

USA, 1973, 84 min

Ted Post

Abe Polsky

Gerald Fried

Americký snímek „The Baby“ je příjemný kousek, který ale v mém případě nesplnil očekávání. Hned na začátku vás staví do hezky bizarní situace, která se začíná rozvíjet celkem zajímavým způsobem, ale pak se zabrzdí. Za chvíli se děj zase rozjede, aby se zase zabrzdil. Tohle neustálé rozjíždění nakonec vede k tomu, že jsem ze sledování neměl tak uspokojivý zážitek, v jaký jsem doufal.(16.5.2019)

Ako horror je to slabé,ale ako thriller,dobrý film.Ale možno to bol len taký pokus o horror,ale film sa podaril.Je t o príbeh sociálnej pracovníčky menom Ann,ktorá sa ide pozrieť na prípad rodiny s retardovaným dieťaťom.Ale ako vysvitne, tú ide o prípad s 21.ročným "dieťaťom".Celá rodina je veľmi zvláštna.Matka statná päťdesiatnička,dve dcéry,jedná mladšia a druhá staršia.Mladšia týra svojho retardovaného brata elektrickými šokmi,staršia s ním prevádza tajne incest.A je to čím ďalej tým viac divnejšie,o konci filmu ani nehovoriac.Nikdy som nič také nevidel.Veľmi originálny film,niekoľko šokujúcich momentov.Ako som spomenul,je to thriller,ale nie hocijaký.Film pre divákov,ktorý hľadajú niečo iné ako bežné filmy.Ale nejaké veľké nechutnosti tam nie sú,v tomto je to veľmi striedmy film.A aj keď je tu spomenutý incest,žiadny sex tu nenájdete.(11.12.2009)