Jak dostat tatínka do polepšovny

(TV film)
  • angličtina How to Get Dad Into Reform School (více)

„Dělá si ten kluk ze mě blázny? Samozřejmě, že si dělá blázny! On je totiž celej po tobě!… Netlumoč, já si poslechnu originál… Čeká na tebe takovej pokojíček, až tě bude přecházet zrak!… Jenom si na skálu sáhneme a hned zase pojedeme…“. Ještě nevíte, o čem je řeč? Tak tomu nevěříme. Ano – je tu volné pokračování nestárnoucí a mezinárodními festivalovými vavříny ověnčené komedie režisérky M. Poledňákové s podnikavým Vaškem (T. Holý), jeho milovanou maminkou (J. Preissová), nově nalezeným tatínkem Lubošem (F. Němec) a dědou (J. Karlík), o kterém na začátku příběhu ještě malý rošťák nemá ani ponětí. A přitom spolu nakonec prožijí nejedno prázdninové dobrodružství. Když se Luboš dozvěděl, že je Vašek jeho syn, rozhodl se, že mu vynahradí všechen ztracený čas. Hned první letní prázdniny chtějí strávit společně. Představy maminky a tatínka o tom, jak by měly probíhat, se ale od počátku poněkud rozcházejí… Anna balí kufry a těší se na klidnou dovolenou, během které si chce hlavně odpočinout. Nakonec ale musí hned první den šlapat na kole a spát pod stanem. Když dorazí k cíli cesty – k Lubošově rodné chalupě – nemá k pláči daleko. Vašek je však ze svého nového dědy přímo u vytržení. A opravdové prázdninové dobrodružství může začít…. (Česká televize)

DJ Kritik

Voľné pokračovanie filmu Ako vytrhnúť veľrybe stoličku ničím nezaostáva za svojim predchodcom. Je situované do letného obdobia a sú v ňom pridané postavy, ktoré film oživia. ()

kadef

Nádherný film! Myslím že tohle zná asi každý a dá mi za pravdu. Líbil se mi víc než první část. ()

SirGawain

Jednička byla asi lepší, ale pořád je to super. Tomáš Holý byl prostě hereckou osobností, i přes svůj nízký věk. ()

moviepill

Pri tej scéne s Tomášom schovaným pod plechovým lavórom umieram od smiechu... K tomu buchty v tričku, pumpa á la "nejsi bábovka" a "tatínek visí"... 100%. ()

sa_kra

Stejné jako u velryby- krásné prostředí, Tomáš Holý a jeho komediální talent, bezstarostnost, nostalgie. ()

mr.bredok

Miluju záběry z Dračích skal v Českém ráji. Sám jsem tam několikrát lezl a vždycky jsem si vzpoměl na malého Vaška, jeho histerickou maminku, drsného taťku a nápaditého dědu. Je to film, který jsem viděl již stokrát a půjdu do toho klidně znova. Možná jsem prosťáček, ale tohle se mi vážně líbí. ()

natalanka

bezkonkurenčně jeden z nejkrásnějších, nejvtipnějších a úchvatných filmů Marie Poledňákové. Souhra režie, scénáře,herců, hudby, vtipu....co dodat? Nádherně plynoucí gagy se střídají jeden za druhým. Náhle jste se všemi čtyřmi postavami na venkově, máte chuť sednout na kolo, nasbírat rybíz a dát si tvarohové buchty. Chcete mít dědu jako je pan Karlík a tátu jako František Němec. Chcete patřit do party rošťáků, kteří vymýšlejí lotroviny. Tohle je extra odpočinkový rodinný film, který zaručeně zvedne náladu. S úctou a potěchou děkuji. :-)) ()

route60

Pohoda z tohoto krásného českého filmu přímo vyzařuje, podtrženo výborným výkonem Tomáše Holého a ostatních herců. 100% rodinný film ()

keyzar

Tento druhý díl se Marii Poledňákové velice povedl. Vtipy jsou ještě lepší než v díle prvním a herec Tomáš Holý je opravdu skvělý. ()

x_ander

Milá komedie mého mládí, na kterou se s chutí podívám i dnes. Tomáš Holý byl nejlepší dětský herec vůbec a příjemný, nenucený humor je něco, co dnešním komediím schází vysokou měrou. ()

spacemaster

Kolombo šel na sever. Kolombo šel na sever. Mamíííí, ja chci mliko!!! Jedna hláška za druhou v nezapomenutelném stvárnění Tomáše Holého. ()

Zoltar78

Nestárnoucí klasika, která ani po letech neztrácí nic ze svých kvalit. Rodinná komedie v tom nejryzejším balení, kterou mohu vidět znovu a znovu a pokaždé mi vykouzlí úsměv na tváři. ()

honzic

Minimálně stejně zdařilé pokračování prvního dílu, které je neméně zábavné a skvěle zahrané i s hláškami. Hodnocení: 90 % ()

Bumerang

Tomu říkám pohodová letní milá komedie. Je to vtipné, má to fajn atmošku, příjemnou hudbu... A navíc všichni tady hrajou na jedničku s hvězdičkou (jen Sobota je tam jaksi navíc, ale naštěstí blekotá jen pět vteřin). Čím častěji to vidím, tím víc si užívám dvojku Holý, Karlík. Ti jsou prostě naprosto boží. ()

BenchPress

Tohle je film, který znám nazpaměť. I když to není žádný zázrak, viděl jsem ho dřív asi 20x a už se mi prostě vryl pod kůži. 5/5. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková