poster

Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

 • slovenský

  Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

 • topi
  *****

  Ještě lepší než Jak vytrhnout velrybě stoličku. Tady vše funguje s dokonalou přesností. Navíc Josef Karlík jako dědeček je nepřekonatelný! Příběh, herci, hudba, krásná příroda Prachovských skal dohromady kombinuje absolutní zážitek z filmu. A hlavně, vše je přirozené a lidské. Takové filmy na které se můžou dívat děti i dospělí se už opravdu nedokážou natočit. Tenhle film můžu vidět kdykoliv a pokaždé se celou dobu usmívám. " Tak a máme po gáblíku Pepo..." Hahahaha, miluju tenhle dokonalej skvost!!(7.3.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Kdybych věděl, že se ti tu nebude líbit, tak bych se byl narodil někde jinde." Nebudu zastírat, že mě baví sledovat tři generace vychytrale taktizujících chlapů, kteří samozřejmě nemají šanci uspět proti pragmatické mamince. A to Colombo chce jen vylézt na horu, tatínek zdolat maminku a děda získat papíry na vnuka. Takové prázdniny bych přál svým dětem, takže až si najdu chvilku na dostavění stroje času, tak vím, kam se s nimi vydat.(1.1.2013)

 • L_O_U_S
  ****

  Jako malý jsem tenhle film často sledoval. Líbil se mi o něco více než "zimní" předchůdce, který mi přišel přeci jen dost depresivní. Oba filmy s Tomášem Holým si i po letech drží kouzlo; je fajn se na ně podívat dospělejšíma očima, vidět v nich zase něco jiného a konečně najít odpověď na otázky, které se v sedmi prostě zodpovědět nedaly (třeba to, jak píše někdo níže, proč chce být Luboš s Annou sám). "Když já písknu, tak začnou lítat pohlavky." (287.)(14.8.2007)

 • Nathalie
  *****

  Dejte mi pevný bod a já pohnu vesmírem. Dejte mi Tomáše Holého a já pohnu skálou a bránicí. Jeden z našich nejmilejších rodinných filmů, chrabrý horolezec František Němec, děda Josef Karlík, ironická Jana Preissová, éterická baletka ,co má "páru jako lokomotiva", a tři chlapy v chalupě a černé selátko. "Co to je? To je Pepa" :) Spolu s prvním dílem a jedním českým dětským muzikálem jednoznačně nejlepší Holého filmy. Evokuje čas věčně odřených kolen, klukovských rošťáren, těžko vybrat mezi scénami nákupů, Popelky v cukru, dědy vodníka, Máni, lezením a padaním tu nejlepší. Láska přenáší hory, Tomáš Holý přenáší přes Prachovské skály legraci, která ani trochu nekoroduje. A s postupem času jsem objevila, že je to jeden z mála českých snímků, který svým pingpongovým humorem místy načichl atmosférou staré dobré americké screwball-comedy. Přestřelky mezi Lubošem a Annou, do nichž přilévá olej Vašek, děda i hasiči, nemají slepých nábojů.(6.5.2007)

 • Kalidor_
  *****

  Dříve jsem tento film pokládal za slabší pokračování "Jak vytrhnout velrybě stoličku". Nyní po letech a opakovaném shlédnutí, porovnám-li X dalších rodinných komedií co se zde natočily, shledávám "Jak dostat tatínka do polepšovny" za filmový skvost stejně jako jeho první díl. Je zde prostě obdivuhodné vše - herci, hudba, příběh.... a hlavně to je a vždy bude vděčný a milý snímek, natočený srdcem, takových je jako šafránu.(17.9.2014)

 • - Ve scéně, kdy děda (Josef Karlík) říká Vaškovi (Tomáš Holý), že je bábovka, Vašek se koupe ve zcela jiných neckách, než v záběru, kdy do pokoje vstoupí Anna (Jana Preissová) s ručníkem. Rozdílem mezi neckami jsou držadla na bocích a opotřebovanost. (Mr.Hudson)

 • - Slovo "zašprclo", které Tomáš Holý (Vašek) použil při horolezeckém výstupu s tatínkem (František Němec) si sám vymyslel a použil ho mimo záběry při rozhovoru s režisérkou Marií Poledňákovou. Tu zaujalo a slovo pak použila ve filmu. (kowalski)

 • - Scéna kúpania Vaška (Tomáš Holý) pod pumpou sa natáčala v chladný večer, a preto rekvizitári naliali do filmovej studne teplú vodu. Josef Karlík (deda Josef) začal pumpovať a z Tomáša začala stúpať para. Záber sa musel opakovať, ale pri opakovanom pokuse tiekla z pumpy už len studená voda. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace