Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Ještě lepší než Jak vytrhnout velrybě stoličku. Tady vše funguje s dokonalou přesností. Navíc Josef Karlík jako dědeček je nepřekonatelný! Příběh, herci, hudba, krásná příroda Prachovských skal dohromady kombinuje absolutní zážitek z filmu. A hlavně, vše je přirozené a lidské. Takové filmy na které se můžou dívat děti i dospělí se už opravdu nedokážou natočit. Tenhle film můžu vidět kdykoliv a pokaždé se celou dobu usmívám. " Tak a máme po gáblíku Pepo..." Hahahaha, miluju tenhle dokonalej skvost!!(7.3.2015)

Super. Po mojom miernom odrovnaní prvej časti tejto roztomilej rodinnej komédie som sa konečne dopracoval aj k druhému dielu a neskrývam nadšenie. Príjemná rodinná oddychovka, ktorá konečne využíva talentu Tomáša Hollého a hlavne nesporne obrovského komediálneho talentu celého príbehu. Zasmial som sa nadštandardne a dej odsýpal ako mak. 85%.(29.12.2008)

• Mi Nü-Chai

Od útlého dětství je mi záhadou, proč jsou rodinné komedie Marie Poledňákové (z jejíž fotky mám dojem, že svačí duše) tak populární, když se v nich humot vyrábí zásadně uřvaností a nesnesitelností naprosto všech postav. Matka je typická ustaraná trpitelka, zralá na ránu kladivem, otec infantilní kkt a ten malý smrad mě vyloženě děsí - typický zmrdeček, který bral ostatním dětem svačiny a porůznu je šikanoval a když se na to přišlo, všechno se zametlo pod koberec, neb je to přece ták roztomilý hoch. Btw. její filmy mne jako úplně malé Sadako dovedly k přesvědčení, že dospělost znamená de facto lobotomii.(16.8.2013)

Tohle byl největší gól Poledňákové, jaký mohla dát. Nejen, že nám přesně ukázala, jak vypadá správná rodinka, jaké kejkle se v ní dělají, jak ovládají děti rodiče a rodiče děti, ale ještě ke všemu to má takový humorný potenciál jako žádný jiný film s dětskými hrdiny. Od začátku dokonce se totiž budete smát, řvát smíchy či jen poťouchle usmívat, protože vám ty scény připomenou nejen váš život. Já vím, chudinka, šimpanze by chtěl, aby se nám mohl v pokoji houpat na lustru!(23.11.2010)

Vašek (Tomáš), s maminkou (Jana Preissová) a tátou (František Němec) se chystají na první rodinnou dovolenou. Maminka by sice někam k vodě, ale aktivní Luboš vymyslí dovolenou na kolech - a kam jinam než za svým otcem, Vaškovým dědou. Vašek je existencí dědy překvapen, ale ne tolik, jako děda tím, že má osmiletého vnuka... Druhé pokračování je o maličký chloupeček horší, než první díl - sice příběh jako takový mne docela bavil (trochu mi připomínal Svěrákovu Na samotě u lesa), ale trochu moc mne iritovaly vedlejší postavy (Nárožný, Sobota, Poloczek), které zbytečně do zajímavého filmu vkládali infantilní vtipy. Nebýt tohoto, nechat jen samotný příběh a hlavní postavy, tak bych klidně i hvězdu přihodil - ale tohle byl krok vedle. I když - jak jsem viděl novější Poledňákové filmy - tak na podobně infantilních postavách bohužel své pozdější filmy staví ...(15.4.2013)

• - Pád zo skaly Františka Němca (Luboš) nebola hra pred kamerou, ale nešťastná náhoda. Profesionáli tvorcom vraveli, že nech na ten pieskovec po daždi nelezú, pretože je to nebezpečné, ale oni museli nakrúcať, a tak sa hercovi odtrhol chyt. Chlap, ktorý herca istil, bol duchaprítomný a chytil lano. Herec môže hovoriť o šťastí, že vyviazol len s odreninami. Pri páde si odrel aj krk, ktorý sa potom maskéri snažili zakryť. Keby spadol z viac ako trojmetrovej výšky, mohol si zlomiť aj väz. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Když Anna (Jana Preissová) vychází z obchodu, tak volá na dědu: „Dědo, neviděl jste kluky? Ráno jsem je poslala pro kvasnice a oni ještě nebyli ani v krámu.“ Avšak když najde Vaška (Tomáš Holý) s Lubošem (František Němec) na skále, tak jsou u kol plné košíky i s nákupem. (Fary)

• - Skála Dračí zub se ve skutečnosti jmenuje Skautská věž, ve filmu je použita její jižní část. Nachází se mezi Hrubou skálou a Valdštejnem. (M.B)