Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Velice příjemná rodinná komedie, která nemá sice nijak speciální příběh, ale je podána výbornou pohodovou formou, kdy se člověk především zasměje, a u příběhu nemusí tolik přemýšlet. Odlehčená forma a místa natáčení perfektně vyjádřila českou náturu. Všechny herecké výkony byly bezchybné a ukázkové, (především u Tomáše Holého samozřejmě). Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů. 100%(12.1.2014)

O dost lepší jak předchozí film, který byl také podařeným. U tohohle filmu se povedl příběh a prostředí. Opět mě tu baví hlavní trojice herců Tomáš Holý, František Němec a Jana Preissová. I hudba je dost povedená. Nostalgické, vtipné a herecké scény - těch je tu požehnaně. Na toto se můžu dívat pořád dokola a nikdy mě to neomrzí. Takže film celkově hodnotím na zasloužených 97% = *****(3.12.2012)

• insurgentes

"Tatínek si může říkat co chce, ale odteďka se bude dělat, co řeknu já." Myslím, že prototyp české megery stvořila Poledňáková. Tím se na osudech nás všech podepsala víc než Eva Hauserová, Elle a druhá světová válka dohromady. Bez ní by se svět odvíjel jinak a z Hausmanna by byl jen řadový nepovšimnutý vědátůrek. Je to obludné, jakou moc má v demokracii jedna zvrácená osoba. Preissová aspoň meje nádobí.(26.12.2011)

Ještě lepší než "stolička". Krásné prostředí a především vynikající Josef Karlík! Nervozita maminky je tu už pochopitelnější, kdyby mi dítě lozilo po skalách, taky bych byla nervés. A samozřejmě neodolatelný Tomáš Holý. Už jsem psala v jednom komentáři, že věta o jeho genialitě by se mohla nakopírovat do všech hodnocení...(26.4.2010)

Nebudu zastírat, že mě baví sledovat tři generace vychytrale taktizujících chlapů, kteří samozřejmě nemají šanci uspět proti pragmatické mamince. A to Colombo chce jen vylézt na horu, tatínek zdolat maminku a děda získat papíry na vnuka. Takové prázdniny bych přál svým dětem, takže až si najdu chvilku na dostavění stroje času, tak vím, kam se s nimi vydat.(1.1.2013)

• - Ve scéně, kdy Anna (Jana Preissová) šije, má dioptrické brýle. Když čte, už je však nemá. (kyLuke)

• - U rybníka Věžák, kde se film natáčel, se také natáčela pohádka Princ Bajaja (1971). (M.B)

• - Snímek se umístnil na devátém místě v anketě "Nejúspěšnější česká komedie století" vyhlašovanou při příležitosti stého výročí České kinematografie. (Olík)