Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

• slovenský

Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

Keď som bol mladší, bral som to ako jeden z najlepších filmov, mal som to na starej kazete a pozeral sa na to každý druhý deň. Potom som akosi vyspel, takže som to už zahodil. Dnes mi to už ale tak skvelé nepríde. Áno, herci sú naozaj výborní a tento film je podľa mňa jedním z najlepších filmov československej kinematografie, no v dnešnej dobe to už divákovi v ničím géniálne nepríde. Jednoducho, ako komédia je dnes film dosť suchý a vyzerá dosť zastaralo. Tento film mi ale príde veľmi nadceňovaný, aj keď naň mám pekné spomienky. 70%(6.4.2017)

Dejte mi pevný bod a já pohnu vesmírem. Dejte mi Tomáše Holého a já pohnu skálou a bránicí. Jeden z našich nejmilejších rodinných filmů, chrabrý horolezec František Němec, děda Josef Karlík, ironická Jana Preissová, éterická baletka ,co má "páru jako lokomotiva", a tři chlapy v chalupě a černé selátko. "Co to je? To je Pepa" :) Spolu s prvním dílem a jedním českým dětským muzikálem jednoznačně nejlepší Holého filmy. Evokuje čas věčně odřených kolen, klukovských rošťáren, těžko vybrat mezi scénami nákupů, Popelky v cukru, dědy vodníka, Máni, lezením a padaním tu nejlepší. Láska přenáší hory, Tomáš Holý přenáší přes Prachovské skály legraci, která ani trochu nekoroduje. A s postupem času jsem objevila, že je to jeden z mála českých snímků, který svým pingpongovým humorem místy načichl atmosférou staré dobré americké screwball-comedy. Přestřelky mezi Lubošem a Annou, do nichž přilévá olej Vašek, děda i hasiči, nemají slepých nábojů.(6.5.2007)

Film, který mě v mládí hodně ovlivlnil (myšleno mou ruku vybírající nějakou starou VHS) a také vždy zaručeně pobavil. Každý, kdo chce točit nějaký pohodový rodinný film, měl by se nejdříve podívat na "Polepšovnu", aby věděl, jak to má správně vypadat. Ale i když se bude snažit seč může, nikdy už nebude mít k dispozici velikána Tomáše Holého, takže tomuhle skvostu se stejně ani nepřiblíží. Krokodýlové to jasně dokládají.. 100%(14.1.2013)

Tohle byl největší gól Poledňákové, jaký mohla dát. Nejen, že nám přesně ukázala, jak vypadá správná rodinka, jaké kejkle se v ní dělají, jak ovládají děti rodiče a rodiče děti, ale ještě ke všemu to má takový humorný potenciál jako žádný jiný film s dětskými hrdiny. Od začátku dokonce se totiž budete smát, řvát smíchy či jen poťouchle usmívat, protože vám ty scény připomenou nejen váš život. Já vím, chudinka, šimpanze by chtěl, aby se nám mohl v pokoji houpat na lustru!(23.11.2010)

Pokračování Velrybí stoličky, tentokrát méně vážné a ještě více laděné do komediální stránky. Ačkoliv i tento film mám moc rád, první díl stojí na mém žebříčku rozhodně výše. Zejména kvůli tomu, že zimní prostředí zasněžených Krkonoš je mi mnohem bližší než letní pohoda na chalupě. Tomáš Holý je ale opět úžasný. 80 %(26.12.2015)

• - Když Anna (Jana Preissová) vychází z obchodu, tak volá na dědu: „Dědo, neviděl jste kluky? Ráno jsem je poslala pro kvasnice a oni ještě nebyli ani v krámu.“ Avšak když najde Vaška (Tomáš Holý) s Lubošem (František Němec) na skále, tak jsou u kol plné košíky i s nákupem. (Fary)

• - Ve scéně, kdy Vašek (Tomáš Holý) mamince (Jana Preissová) poprvé představí Beníka,je za dveřmi pokoje (a jeho zády) vidět šicí stroj Veritas z NDR ve tmavé verzi stolku. (Brtniik)

• - Po první noci v chalupě u dědy jde Anna (Jana Preissová) skrze plot, keře a stromky k rybníku. Když se od něj vrací a vchází do oplocené zahrady, tak již kolem stromky a keře nejsou. (Fary)