poster

Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film)

 • slovenský

  Ako dostať otecka do polepšovne

Komedie / Rodinný

Československo, 1978, 85 min

 • Jeanne
  *****

  Rodina se nám dala dohromady a vyráží na dovolenou. Vašek se výborně spřátelí s dědou, kterému nejdřív musí vysvětlit, že je skutečně jeho děda... vepřík Pepa, pošťák a další skvělé postavičky vytvářejí nádherné scény! Bylo by dokonalé, kdyby si autoři románů mohli běžně režírovat své filmy a naopak. Díky Marii Poledňákové jako autorce i režisérce ani druhý díl nemohl zklamat. Je vážně škoda, že třetí část Jak Anděla viděla anděla už nebyla zfilmována, přitom s Vaškem se v ní už nepočítalo. Naštěstí máme alespoň knížku.(21.10.2003)

 • gabin(a)
  *****

  Ještě lepší než "stolička". Krásné prostředí a především vynikající Josef Karlík! Nervozita maminky je tu už pochopitelnější, kdyby mi dítě lozilo po skalách, taky bych byla nervés. A samozřejmě neodolatelný Tomáš Holý. Už jsem psala v jednom komentáři, že věta o jeho genialitě by se mohla nakopírovat do všech hodnocení...(26.4.2010)

 • dopitak
  *****

  Vždycky jsem viděl jenom střípky, až teď konečně komplet film. Ale bez prvního dílu. Letní komedie z kategorie pětihvězdičkových, o hercích a herečcích už bylo napsáno mnohé, mně osobně se moc líbil "děda" Josef Karlík a samozřejmě lokality s jezerem. Nejzbytečnější roli tu měl... Vlastík Harapes, potěšil malou roličkou František Peterka a samozřejmě i Petr Nárožný. Nejlepší hudební motiv poslední doby :)(21.6.2016)

 • tron
  ****

  „Keby som vedel, že sa ti tu nebude páčiť, narodil by som sa niekde inde.“ Kvalitné pokračovanie klasiky, odvážne (ale funkčne) vymeniace atraktívne zasnežené prostredie za atraktívne prostredie lesov, hájov a skál. Z minula pretrvala svižná réžia, vydarené gagy i božie herecké obsadenie, ku ktorému pribudol (s imidžom Júliusa Satinského a Mariána Labudu) Josef Karlík ako dedo. Jana Preissová s Františkom Němcem tvoria duo ako z reality – pohádané a večne sa udobrujúce, párik včerajších, dnešných i zajtrajších dní. A desaťročný štupeľ Tomáš Hollý naplňuje slovné spojenie „živé striebro“. Toho času mal pred sebou ešte dvanásť rokov života.(31.12.2005)

 • Marrty3
  *****

  Bezkonkurenčně ta nejlepší česká rodinná komedie. Ani bych nedokázal spočítat, kolikrát jsem tuto lahůdku přehrál na VHS. A s největší radostí si budu pouštět dále, až do samého zblbnutí. Neuvěřitelný krásný děj. Prázdninová výprava k dědovi je nezapomenutelný výlet. Toto dílo budu uznávat celý svůj život protože jsem ho jako malý prcek hltal. A abych se přiznal, hltám ho dodnes. Není se také čemu divit, Marie Poledňáková se tímto skvostným dílem posadila na trůn české rodinné kinematografie. A o tom jak přepychové herecké výkony zde byli ztvárněny, snad ani není potřeba mluvit, protože ať už neuvěřitelný Tomáš Holý nebo i zbytek rodinky (pro mě) v čele s Josefem Karlíkem, netřeba komentovat. 100 %(24.1.2012)

 • - Ve scéně, kdy Luboš (František Němec) jede za Annou (Jana Preissová) na kole poté, co je nachytala na skále, si lze všimnout, že Anna jede směrem doleva a Luboš leze po kopcích směrem doprava. (tyna97)

 • - Když se Vašek koupe v neckách, je celý ponořený, má i mokré vlasy. Po chvíli jej děda myje pod pumpou a vlasy má suché. (Elisebah)

 • - Ve scéně, kdy si Vašek (Tomáš Holý) čistí zuby nad neckami, omylem se otře kartáčkem o hruď a ušpiní se pastou. V další záběru má však hruď čistou. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace