Reklama

Reklama

Jaromír Jágr: stále na vrcholu

(TV film)

Obsahy(1)

Dokumentární film o přelomovém období v životě hokejisty, který dosáhl v ledním hokeji všech myslitelných met a právem patří mezi nejlepší hokejové hráče všech dob. Na začátku kariéry si Jaromír Jágr předsevzal, že bude nejlepším hokejistou na světě. V roce 2005 se stal členem prestižního Triple Gold Clubu, sdružujícího hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa... Milan Šíma ve svém dokumentu zachycuje období, kdy se Jaromír Jágr po třech letech strávených v nejvyšší ruské hokejové soutěži rozhodl pro návrat do americké NHL – do týmu Philadelphia Flyers. Jednalo se zároveň o období bilanční a přelomové, mimo jiné i proto, že Jaromír Jágr během svého působení ve Flyers oslavil čtyřicítku. Ve filmu hovoří také ti, kteří Jaromíra Jágra dobře znají: jeho fyzioterapeut a přítel prof. PaedDr. Pavel Kolář, bývalý osobní trenér Marián Jelínek, televizní komentátoři i spoluhráči z NHL. „Džegr“ je pro ně zosobněním vůle a cílevědomosti. Ten, který je ráno první na tréninkovém ledě a večer z něj poslední odchází. Hokejista, který překonal řadu střeleckých rekordů a to ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Hvězdu z něj neudělal jen talent, ale hlavně dobrovolná dřina a umění nad hokejem přemýšlet... V pořadu promluví také metropolita českých zemí a Slovenska Vladyka Kryštof, zpovědník a průvodce Jaromíra Jágra světem pravoslaví. Dokument není jen o hokeji, ale i filmem o osobním zrání a víře, přičemž kapitola o víře tvoří závěrečnou část filmu. Sám Jaromír Jágr během svého působení ve Washingtonu na téma víry odpověděl: „Víte, co je na víře to nejkrásnější? To, že víru nemůžeš očurat, protože ti nikdo nezaručí, jak to opravdu je. Kdyby lidem někdo řekl, když budete hodní, tak se najisto dostanete někam, kde je to strašně skvělý, a dal jim jasný důkaz, tak ty lidi, jak jsou vyčuraní, by se chovali hezky jen proto, aby se měli někde ještě líp. A nebyla by v tom pravdivá touha dělat dobrý věci. Ale právě tím, že nevíš a stejně se snažíš být dobrý, v tom je ta cena. Nejistota, to je na té víře vlastně to nejzajímavější. Díky ní se někam dál dostanou jen ty opravdu dobrý duše…“ (Česká televize)

(více)

Recenze (51)

khedy 

všechny recenze uživatele

Výborně natočený dokument o jedné z největších českých sportovních osobností. Jaromír Jágr je mě dooprovází celým mým životem a už od děctví je tak trochu můj vzor, jsem rád, že jsem díky tomuto dokumetu dozvěděl zase pár věcí, které jsem o Jardovi nevěděl. Líbila se mi i vtipná parodie na jeden známý popový hit, která dokument výborně podkreslovala. ()

Colleague 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument o jednom z našich nejslavnějších sportovců. Mně osobně nejvíc zaujala krátká vsuvka o tom, že Jarda prakticky nepoužívá stravovací doplňky a sní tuny kitkatů nebo tatranek. Myslel jsem si, že stravování hraje celkem podstatnou roli v životě profesionálního sportovce, ale Jarda mi poučil. ()

Reklama

Liznic 

všechny recenze uživatele

Jaromír Jágr je pro mne jeden z nejúžasnějších sportovců, jací kdy žili. Šel by o něm natočit několikahodinový dokument, ve kterém by se bylo na co dívat. Tohle je malá sonda mapující převážně období okolo jeho 40. narozenin, které porovnává s počátky jeho kariéry. Je to zajímavé a vzhledem k délce poměrně nabyté a uteče rychle. Ale ta předělaná píseň co neustále hraje v podkresu je příšerná... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Je jedno, kam přijde. Všude září. Všude je vzorem. Všude budí zájem. Všude za ním běhají novináři. Všude ho zbožňují. Olympijský šampion, vítěz mistrovství světa, Stanley Cupu, majitel Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL, majitel Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže, nejproduktivnější Evropan historie v NHL (navíc mu tři sezony v ruské KHL sebraly jisté místo mezi TOP3 legendami NHL), člen prestižního Triple Gold Clubu, budoucí člen Síně slávy, většinový majitel svého mateřského klubu Rytíři Kladno, příznivec pravoslavné církve, mistr velkých premiér, sběratel rekordů (kupříkladu držitel českého rekordu v počtu kanadských bodů v NHL v jednom zápase - 7 - 3+ 4), pokorný rodák z Hnidous, nesmírný talent a pracant, hráč upřednostňující trpělivost, zručnost, sílu i inteligenci. Příslib dobré nálady v kabině i vzor pro mladé hráče. Legenda!! Samotný dokument žádné terno není, jenže dokumentární kvality tady asi nikdo moc neočekával!! ()

vander19 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé nazretie do šatne Flyers. Ja síce osobne moc Jágra nemusím, ale toto mi prišlo v pohode. Možno na škodu veci je to, že nezobrazili viac tých efektných gólov, ktoré dosiahol. Pracovná morálka tohto človeka musí byť na úrovni gréckych bohov. O druhej ráno sa postaviť z postele a ísť trénovať???? ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama