Jaromír Jágr: stále na vrcholu (TV film)

Dokumentární

Česko, 2012, 52 min

Milan Šíma

Nejsem zastánce trendu „borec umí slušně kopnout do mičudy, tak mu vydáme jednu biografii ve dvaceti, další dvě ve dvacetidvou a tak bude pokračovat, dokud si ho nevezmou čerti“. A proto navrhuji počkat těch ještě těch pár let, co bude číslo 68 brousit hokejové stadióny a pak natočil celovečerní biják hodný jeho velikosti, protože jestli má naše prohnilá republika nějakou osobnost, tak je to právě kladenská ikona. Jaromír Jágr: stále na vrcholu je slušně vyplněných padesát minut na sportovním kanále, ale persona jako on si zaslouží, aby pro něj někdo udělal to, co Olga Sommerová pro Věru Čáslavskou.(11.2.2013)

Jaromír Jágr je pro mne jeden z nejúžasnějších sportovců, jací kdy žili. Šel by o něm natočit několikahodinový dokument, ve kterém by se bylo na co dívat. Tohle je malá sonda mapující převážně období okolo jeho 40. narozenin, které porovnává s počátky jeho kariéry. Je to zajímavé a vzhledem k délce poměrně nabyté a uteče rychle. Ale ta předělaná píseň co neustále hraje v podkresu je příšerná...(9.2.2013)

Zajímavý dokument o jednom z našich nejslavnějších sportovců. Mně osobně nejvíc zaujala krátká vsuvka o tom, že Jarda prakticky nepoužívá stravovací doplňky a sní tuny kitkatů nebo tatranek. Myslel jsem si, že stravování hraje celkem podstatnou roli v životě profesionálního sportovce, ale Jarda mi poučil.(9.2.2013)

Zaujímavé nazretie do šatne Flyers. Ja síce osobne moc Jágra nemusím, ale toto mi prišlo v pohode. Možno na škodu veci je to, že nezobrazili viac tých efektných gólov, ktoré dosiahol. Pracovná morálka tohto človeka musí byť na úrovni gréckych bohov. O druhej ráno sa postaviť z postele a ísť trénovať????(15.11.2014)

Hvězda je a bude, dokument o Jaromíru Jágrovi a jeho působení v NHL a ubírání se převážně na jeho věk. Stále patří mezi nejlepší hráče hokeje a že spadá do Top 10 nejproduktivnějších hráčů za celou historii NHL to jen potvrzuje. Dost škoda je jeho odchodu do Ruska, ale peníze asi rozhodli. ( Hodnocení: 8/10 )(12.4.2013)