Bůh odpouští, já ne!

• Itálie

Dio perdona... Io no!

• Itálie

Il cane, il gatto e la volpe

(pracovní název)

God Forgives...

Blood River

Western / Akční

Itálie / Španělsko, 1967, 110 min

Výnimočné spojenie tradičného dua v dosť vážnom a humorom nedotknutom westerne. Som rád, že Spencer-Hill sa vydali cestou, ktorá poskytuje v podobnom žánri divákom najmä zábavu a potešenie, ale nakoniec ani v takomto serióznom prevedení s pekelne hustou atmosférou a veľmi dobrou zápletkou si neviedli vôbec zle. Škoda, že sa im takýchto kúskov nepodarilo viac. 75%.(1.4.2010)

Pro Spencera a Hilla sice trochu netradiční snímek, což mu ale na kvalitě vůbec neubírá. Naopak příběh plný zvratů je velmi zajímavý, vážné zpracování má hlavně zásluhou skvělých herců také potřebné grády a pravé westernové vyvrcholení nemá chybu. Spencer zde sice stojí dost v ústraní, ale vše zase vynahrazuje výborný záporák Frank Wolff a nespočet suchých vtípků, které trochu předznamenávají budoucí H&S komedie. Podle mě klasika, za jakou by musel westernový fanoušek v dnešní době vraždit..(26.10.2012)

Tohle je dost jinej film, nez ktery duo Spencer - Hill delaj a tolik me nezajujal, ale presto to je dobre zvladnutej western. Problem je v pomalejsim tempu filmu, nekdo furt nekam jezdi a vsichni furt kecaj a kecaj a kecaj... Navic jsem se ze zacatku nemoh moc v deji zorientovat. Ale aspon tu neni tak jednoducha zapletka, jak u tehle dvojky bejva zvykem a najde se tu i par zvratu. Skoda, ze reziser moc nevytezil ze vzajemneho postuchovani hlavni dvojice, takze se tu najdou tak dva tri vtipy a par hlasek. Bitka tu je vetsi jen jedna a prestrelek tu taky moc neni. Navic mi prislo, ze hudba se snazi kopirovat Leoneovky, ale moc ji to nejde a misty byla dost neprijemna. A tentokrat to moc nezachranuje ani Spencer s Hillem, ktery tu nejsou moc za sympataky (Tady neni kladnej asi vubec nikdo.), Spencer ma malo prostoru a Hill se tak strasne snazi tvarit vazne a drsne az to je nekdy k smichu. Kdyz privru oboje oci, bude to na slabsi 4*, protoze i pres veskerou tu kritiku, jsem se nudil jen vyjimecne.(1.11.2006)

První velká spolupráce dua Spencer-Hill se ještě nezakládala na komediálních výstupech. Terencova postava je vlastně ještě střižená podle rolí, jaké v té době ztvárňoval Eastwood nebo Franco Nero, a jaké byly tehdy typické i pro Hilla (Ať žije Django!, Mstitel Trinity). Největší devizou filmu je ovšem bezmála detektivně pojatá zápletka, točící se kolem ukradeného zlata a padoucha, kterému se nechce pod drn. Vzhledem k patrně nižšímu rozpočtu působí snímek spíše komorním dojmem, což ale beru jako plus a příjemnou změnu. Opravdu dobrá věc.(29.8.2006)

Slusny spagetti wester, ktoremu nechyba takmer nic. Sice ma zo zaciatku zozieral pocit, ze Terence Hill sa kazdym momentom zasmeje (predsa len som zvyknuty na tuto dvojku viac v komediach), ale po pol hodinke ma film presvedcil, ze toto je cistokrvny western, tak ako ho mam rad. Kamenne tvare, prenikave pohlady sustredene pozorujuce nepriatela, a ruky nebezpecne sa priblizujuce k nizko zavesenym koltom :). Na moj vkus sa tu trosku moc hovorilo a menej strielalo, no paradny zaver mi to vsetko vynahradil. Terrencova postava Doc, silno pripomina bezmenneho hrdinu, ktoreho stvarnil Eastwood v dolarovej trilogii (vratane takmer neustale tlejucej cigary v kutku ust). (7.5/10)(4.5.2008)

• - Roli Terence Hilla měl původně hrát jiný herec, ale pár dnů před natáčením si zlomil nohu. (špaček421)

• - Poté, co přijedou desperádi s mrtvým šerifem do krčmy, jeden z nich jménem Bud (José Manuel Martín) si vynutí pozornost vesničanů výstřelem do stolu. Před tím je ale detailní záběr na pomalu se otáčející bubínek, ve kterém nejsou žádné náboje. Stejně tak je v záběru na Budovu pistoli při vykopávání zlata ztřetelně vidět, že není nabitá. (p3tris)

• - Natáčelo se ve španělské Andalusii a v italských filmových studiích v Římě. (gogos)