Reklama

Reklama

Bůh odpouští, já ne!

  • Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Obsahy(1)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

(více)

Recenze (151)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle je dost jinej film, nez ktery duo Spencer - Hill delaj a tolik me nezajujal, ale presto to je dobre zvladnutej western. Problem je v pomalejsim tempu filmu, nekdo furt nekam jezdi a vsichni furt kecaj a kecaj a kecaj... Navic jsem se ze zacatku nemoh moc v deji zorientovat. Ale aspon tu neni tak jednoducha zapletka, jak u tehle dvojky bejva zvykem a najde se tu i par zvratu. Skoda, ze reziser moc nevytezil ze vzajemneho postuchovani hlavni dvojice, takze se tu najdou tak dva tri vtipy a par hlasek. Bitka tu je vetsi jen jedna a prestrelek tu taky moc neni. Navic mi prislo, ze hudba se snazi kopirovat Leoneovky, ale moc ji to nejde a misty byla dost neprijemna. A tentokrat to moc nezachranuje ani Spencer s Hillem, ktery tu nejsou moc za sympataky (Tady neni kladnej asi vubec nikdo.), Spencer ma malo prostoru a Hill se tak strasne snazi tvarit vazne a drsne az to je nekdy k smichu. Kdyz privru oboje oci, bude to na slabsi 4*, protoze i pres veskerou tu kritiku, jsem se nudil jen vyjimecne. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tenhle western, měl přeci jen dál k tomu co duo BUD + TERENCE předváděli později v podobných rolích . Na jedno shlednutí to bylo docela dobré, bojím se však, že při dalším bych musel ubrat hvězdičku . BT humor ještě nebyl na tak dobré míře a podobné téma se dá vidět mnohem lépe zpracované . Přesto společně s bohem, odpouštím. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jeden z prvních filmů dua Hill + Spencer. Není to špatné, ale když už jsem si zvyknul na jejich obvyklé role, tak je zákonitě jasné, že s tímhle se nedokážu smířit. Přesto se na to dobře kouká, ale s humornýma scénami jsem se příliš nesetkal. Celé je to myšleno vážně a tak je to později na dvojce znát. Rozhodně to ale stojí za shlédnutí a zklamání to rozhodně není, prostě je to něco jiného než bych od nich čekal. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Dost unavující pomalý spaghetti western v režii G.Colizziho, plný až zbytečně krutého násilí - vybití všech ve vlaku se zlatem, mučení, postupné odstraňování zabijáků... Dvojice Hill + Spencer ještě nejsou tak úplně supermani jako v pozdějších filmech, přesto pátrají po jim známém zabijákovi a jeho bandě. Kamera je stylová, scénář dobrý, režie slabá, nejvíce mi ale vadila k filmu špatně padnoucí hudba. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=UsPZAABmycg ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Výnimočné spojenie tradičného dua v dosť vážnom a humorom nedotknutom westerne. Som rád, že Spencer-Hill sa vydali cestou, ktorá poskytuje v podobnom žánri divákom najmä zábavu a potešenie, ale nakoniec ani v takomto serióznom prevedení s pekelne hustou atmosférou a veľmi dobrou zápletkou si neviedli vôbec zle. Škoda, že sa im takýchto kúskov nepodarilo viac. 75%. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (12)

  • Roli Terence Hilla měl původně hrát jiný herec, ale pár dnů před natáčením si zlomil nohu. (špaček421)
  • První film, kde hráli Bud Spencer a Terence Hill spolu a pod novými jmény. Předtím se již objevili oba ve filmu Annibale (1960), ale pod původními jmény a každý v jiné scéně. (špaček421)
  • Terence Hill v souvislosti s natáčení uvedl: "S Budem jsme kdysi natočili film Annibale (1959). Neměli jsme žádnou společnou scénu, takže jsme se tenkrát ani nepotkali, ale já to beru jako takovou předpověď, protože o pár let později jsme se dali dohromady. Stalo se to asi takhle…Bud natáčel western ve Španělsku. Jmenovalo se to Kocour, pes a lišák, později to přejmenovali na Bůh odpouští, já ne! (1967). Bud samozřejmě hrál psa a další herec kocoura. Tento herec nebyl žádný džentlmen a bil svoji dívku. Když ji chtěl jednou večer nakopnout, uhnula mu a on si zlomil nohu o zeď. Režisér spěchal do Říma a rychle potřeboval sehnat herce. Jeden můj známý, producent, mě hned doporučil. Když mi dá klobouk, že budu vypadat jako modrooký Franco Nero. A takhle jsme začali. Já hrál chytrého kocoura, Bud hrál pomalejšího, ale dobromyslného psa." (firewind)

Související novinky

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před…

Reklama

Reklama