Bůh odpouští, já ne!

• Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

Malarkey

Jeden z prvních filmů dua Hill + Spencer. Není to špatné, ale když už jsem si zvyknul na jejich obvyklé role, tak je zákonitě jasné, že s tímhle se nedokážu smířit. Přesto se na to dobře kouká, ale s humornýma scénami jsem se příliš nesetkal. Celé je to myšleno vážně a tak je to později na dvojce znát. Rozhodně to ale stojí za shlédnutí a zklamání to rozhodně není, prostě je to něco jiného než bych od nich čekal. ()

Enšpígl

Tenhle western, měl přeci jen dál k tomu co duo BUD + TERENCE předváděli později v podobných rolích . Na jedno shlednutí to bylo docela dobré, bojím se však, že při dalším bych musel ubrat hvězdičku . BT humor ještě nebyl na tak dobré míře a podobné téma se dá vidět mnohem lépe zpracované . Přesto společně s bohem, odpouštím. ()

B!shop

Tohle je dost jinej film, nez ktery duo Spencer - Hill delaj a tolik me nezajujal, ale presto to je dobre zvladnutej western. Problem je v pomalejsim tempu filmu, nekdo furt nekam jezdi a vsichni furt kecaj a kecaj a kecaj... Navic jsem se ze zacatku nemoh moc v deji zorientovat. Ale aspon tu neni tak jednoducha zapletka, jak u tehle dvojky bejva zvykem a najde se tu i par zvratu. Skoda, ze reziser moc nevytezil ze vzajemneho postuchovani hlavni dvojice, takze se tu najdou tak dva tri vtipy a par hlasek. Bitka tu je vetsi jen jedna a prestrelek tu taky moc neni. Navic mi prislo, ze hudba se snazi kopirovat Leoneovky, ale moc ji to nejde a misty byla dost neprijemna. A tentokrat to moc nezachranuje ani Spencer s Hillem, ktery tu nejsou moc za sympataky (Tady neni kladnej asi vubec nikdo.), Spencer ma malo prostoru a Hill se tak strasne snazi tvarit vazne a drsne az to je nekdy k smichu. Kdyz privru oboje oci, bude to na slabsi 4*, protoze i pres veskerou tu kritiku, jsem se nudil jen vyjimecne. ()

RHK

Dost unavující pomalý spaghetti western v režii G.Colizziho, plný až zbytečně krutého násilí - vybití všech ve vlaku se zlatem, mučení, postupné odstraňování zabijáků... Dvojice Hill + Spencer ještě nejsou tak úplně supermani jako v pozdějších filmech, přesto pátrají po jim známém zabijákovi a jeho bandě. Kamera je stylová, scénář dobrý, režie slabá, nejvíce mi ale vadila k filmu špatně padnoucí hudba. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=UsPZAABmycg ()

SNCIS

Bůh odpouští, Terence Hill ne! Drsný spaghetti western o pomstě a odplatě. Bud Spencer si ve filmu moc nezahraje, je to spíše Hillova sólovka kterou Spencer navštíví. Nečekejte srandu ani moc akce. - 30%. ()

• První film, kde hráli Bud Spencer a Terence Hill spolu a pod novými jmény. Předtím se již objevili oba ve filmu Annibale (1960), ale pod původními jmény a každý v jiné scéně. (špaček421)
  • Cat Stevens (Terence Hill) ve filmu říká, že neumí plavat. Hill však ve skutečnosti plave od dětství a vlastní několik medailí z mistrovství Itálie. (Pepinec)
  • V západním Německu byl film znám pod třemi názvy - “Gott vergibt - wir beide nie“, “Gott vergibt...Django nie!“ a také jako “Zwei vom Affen gebissen“. (Stocki)