poster

Bůh odpouští, já ne!

 • Itálie

  Dio perdona... Io no!

 • Itálie

  Il cane, il gatto e la volpe

  (pracovní název)
 • Španělsko

  Tú perdonas... yo no

 • Španělsko

  Dios perdona... ¡Yo no!

 • Španělsko

  Tu perdonas... Yo no

 • anglický

  God Forgives... I Don't!

 • Československo

  Boh odpúšťa... Ja nie!

 • USA

  God Forgives...

 • USA

  Blood River

Western / Akční

Itálie / Španělsko, 1967, 110 min

 • Xmilden
  ****

  Perfektní western, který je na duo Bud a Terence dosti syrovým a nesmlouvavým dílem. Komedií bych tohleto nenazýval, protože k jejich pozdější tvorbě má tohle prostě dost daleko. Ani jedna bitka, skopičiny Terence se nekonají a rány seshora od Buda taky nečekejte. Zato čekejte zajímavý příběh o uloupeném zlatě a o banditovi, kterému by bylo lépe přece jen v hrobě. PS: Jedna hláška se zde přece jen najde a to když Lupič Bill vstoupí do hospody, ve které sedí mimo jiné u stolu Doc (Terence Hill). Bill řekne "Je tady moc lidí". a zastřelí několik hostů. O zlomek sekundy totéž řekne Doc a vystřílí ten zbytek....... Tak asi tolik k humoru.(5.1.2008)

 • špaček421
  ****

  Rozhodně nejde o komedii! Tohle byl první film, který spolu dali dohromady Bud Spencer a Terence Hill. Nebo je spíš dal dohromady režisér a scénárista Giuseppe Colizzi. V podstatě je to stylový spaghetti western s krimi zápletkou a několika krvavými scénami. Spencer tu má ještě v podstatě menší roli, než Hill, ale příběhu to nijak nevadí. Druhou hlavní roli má skvělý Frank Wolff jako hlavní padouch Bill San Antonio (v dabingu San Antonio Bill). Spencer a Hill v tomhle filmu ještě nemají jména. Zatímco Hillova postava je tady napůl záporná, takže nejsympatičtější ve filmu je Spencer, i když to taky není žádnej příkladnej klaďas, v dalších dvou dílech už jsou oba stejně kladní.(29.5.2007)

 • Kosmik 1
  *****

  Úžasný western a jeden z prvních filmů s touto povedenou dvojkou. Ač se nejedná o komedii, která je tak příznačným žánrem pro tyhle dva chlapíky, tak i přesto Vás dokáže zaujmout. Svým příběhem, prostředím, zápletkou a stylovostí. I tak se ale pár dobrých hlášek najde. Třeba jak mezi sebou Doc a Earp zápasí a Doc mu povídá: "Už se těším, až ti rozmlátím ten tvůj hnusný ksicht!" a on mu na to po chvíli odpoví "Ty jeden hnusnej hajzle!" a nebo již zmiňovaná scéna v baru popisovaná uživatelem Xmildenem. Tento western beru jako začátek jejich spolupráce, kde moc pěstních soubojů ala Bud a Terence nečekejte, zato přestřelek (jak už to u kvalitních westernů bývá) je dostatek. 100%(22.1.2012)

 • lamps
  ****

  Pro Spencera a Hilla sice trochu netradiční snímek, což mu ale na kvalitě vůbec neubírá. Naopak příběh plný zvratů je velmi zajímavý, vážné zpracování má hlavně zásluhou skvělých herců také potřebné grády a pravé westernové vyvrcholení nemá chybu. Spencer zde sice stojí dost v ústraní, ale vše zase vynahrazuje výborný záporák Frank Wolff a nespočet suchých vtípků, které trochu předznamenávají budoucí H&S komedie. Podle mě klasika, za jakou by musel westernový fanoušek v dnešní době vraždit..(26.10.2012)

 • tomtomtoma
  ****

  Spaghetti western, vážný, drsný, a přesto udělaný se zábavným nadhledem a pěkným napětím. Je tu jednoduchá zápletka, kde dva ostří hoši jdou po stopě bezcitného a chladnokrevného zloducha. Pistolník a hazardní hráč Cat Stevens (zajímavý Terence Hill), odolný vůči jakémukoliv nebezpečí, vyjma vody, se snaží najít a ukončit svou noční můru, která se znenadání vynořuje z minulosti. Nezlomný pracovník pojišťovny Hutch Bessy (zajímavý Bud Spencer), jde po stopě pachatele brutální vlakové loupeže a snaží se o znovunabytí uloupené tučné kořisti. Chladnokrevný vůdce loupežné bandy Bill San Antonio (dobrý Frank Wolff) rád hraje nebezpečné hry, je nesmlouvavý ve vyžadování poslušnosti a bezcitný při překonávání všech případných překážek. Nastává střet bývalých společníků, kdy má navrch střídavě každá strana. Z dalších rolí: prostitutka Rose (Gina Rovere), žena vnadných tvarů, zástupce v Billově bandě Bud (José Manuel Martín), vznětlivě nepřemýšlivý ve svých rozhodnutích, a další desperáti Tam-Tam (Tito García), či Targo (Juan Olaguivel). Vážnější western drsného rázu, který ale není stále vážný a drsný. Je to příjemné odreagování a napínavá zábava drsné doby drsných mužů.(26.9.2012)

 • - Natáčelo se ve španělské Andalusii a v italských filmových studiích v Římě. (gogos)

 • - Cat Stevens (Terence Hill) ve filmu říká, že neumí plavat. Hill však ve skutečnosti plave od dětství a vlastní několik medailí z mistrovství Itálie. (Pepinec)

 • - V západním Německu byl film znám pod třemi názvy - “Gott vergibt - wir beide nie“, “Gott vergibt...Django nie!“ a také jako “Zwei vom Affen gebissen“. (Stocki)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace