Dagon

• Španělsko Dagon (více)

Idylické místo dovolené prozářené letním sluncem se rychle mění na temné místo, v němž si radostí života ale moc neužijete. Město mrtvých, v němž je prožít dlouhý a šťastný život zakázáno. Věčný život zde mohou prožít jen mrtví. Město vodních přízraků ovládané temným kultem, jenž kdysi přišel z hlubin moře. Město, z nějž není návratu. Mistři hororu - Stuart Gordon a Brian Yuzna přinášejí šokují a drsný horor z pera klasiky tohoto žánru H.P. Lovecrafta. (Vapet Production)

Koláč

Sice jsem to videl davno, ale docela dobre jsem se u toho bavil (aspon co si vzpominam) :-) ... kazdopadne si to nekde sezenu a kouknu znova. ()

Filmárik

Ako Lovecraftov prívrženec tento film rešpektujem už len z toho hľadiska že filmy podľa jeho predlohy by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky sústružníka.Každý kto však čítal predlohu si tu určite nájde svoje.Jediná a to zásadná chyba filmu bola v zobrazení doby kde sa odohráva a to konkrétne súčastnosť.Fakt nechápem čo tvorcov nútilo k tomu natočiť film v súčastnosti a hlavné dejstvo zasadiť do prístavnej dediny štýlovo ladenej do začiatku 20.storočia.Keby sa celý film odohrával v tej dobe bol by oveľa príťažlivejší a mal by väčšie šance na úspech(to mestečko je k tomu ako stvorené!).Takto sa tu akokeby zbytočne byjú dve časové línie pričom jednoznačne lepšie je zobrazená ta starodávna.Ale aj tak slušný pokus. ()

Raziel_cz

Jsou jenom dvě možnosti: Buď to Stuart Gordon a Brian Yuzna mysleli vážně, nebo ne. Ale nevím, která je správná. Dagon je to nečekaně věrná adaptace Lovecraftova Stínu na Innsmouthem (když tedy pominu změněná či zpřeházená jména a fakt, že Innsmouth odplul do Španělska), výhra to není. Herci jsou s výjimkou Francisca Rabala banda ochotníků, CGI směšné, pronásledovatelé hlavního hrdiny fungují jako AIčka ze starých Splinter Cellů a scenáristovi logika vůbec nic neříká. Přesto jsou tu ale sekvence s dobrou atmosférou, ucházející masky a kostýmy, dostatečně monumentální hudební motiv, tísnivé lokace a v pohodě gore. Lépe to sestříhat a měli bychom pěkné béčko. Takhle to není dost špatné, aby to bylo zábavné, ani dost dobré, aby to bylo zábavné a létá to po sinusoidě od oukej televizního hororu ke stupidní slátanině. Ale ta hudba je vážně dobrá... ()

Leoric odpad!

Příšerná adaptace výborné povídky H.P. Lovecrafta, Call of Cthulhu. Temnou atmosféru Arnhemu toto dílo postrádá, tváří se jen jako obyčejný slasher. Filmu nepomáhá ani výběr herce v hlavní roli, a blondýna ve vedlejší roli působí vyloženě rušivě. Je vidět, že Stuart Gordon má svůj tvůrčí vrchol za sebou, i když.. Naděje umírá poslední. ()

Dárius

No tohle dílko ve mě moc radosti s toho že ho mám nevyvolalo.Ty přízraky byly moc vyumělkované-pro mě spíš sci-fi. ()

helraiser

Skvělej příběh, pěkně temná atmosféra a dost brutální scény. Ti kteří tu tvrdí něco o amatérismu a nulové atmosféře tak jsou dost vedle mísy tak ať se jdou rači koukat na novej Pátek nebo Nový měsíc a pořádny horory jako je tento nechaj dospělým a těm kteří ho dokážou náležitě ocenit. Já byl spokojenej víc takových. ()

RobLord

Béčkové zpracování Lovecraftovy povídky Stín nad Innsmouthem se pánům z Fantastic Factory vskutku povedlo (ne už tak většina jejich dalších počinů). Dagon se (jako jeden z mála filmů podle předlohy podivína z Providence) drží mezi mantinely Lovecraftova světa a tvůrce Mýtu Cthulhu nikterak neuráží, ba naopak - je z toho cítit pocta spisovateli. Jako zapálený HPL fanoušek jsem z filmu přirozeně nadšen: kéž by se povedlo takto zpracovat víc Mistrových povídek! Ezequielovo vyprávění o zkáze Imbocy = úžasná pasáž. 100% soundtrack. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! ()

Al44...

Film kvalitou technického zpracování připomíná spíše 80. léta - neuvěřitelně idiotský a nesympatický hlavní hrdina, kterého budete nenávidět a který výrazně kazí dojem z celého filmu - hloupé dialogy a chování postav - velmi dobrá atmosféra a pěkná mytologie kolem Dagonova kultu - tento příběhový námět by si zasluhoval daleko kvalitnější zfilmování. ()

SFalconJ

Dobrý film, je je škoda, že tolik pozměnili původní verzi povídky H. P. Lovecrafta. Opravdu nechápu jak na ČSFD přišli na to, že tenhle film obsahuje komické prvky! ()

Euchrid

Naprosto souhlasím s Djkomou a připojuji se k sektě, modlící se za konečně kvalitně zpracovaného Lovecrafta. ()

DjMetal

No musim povedat ze nic moc...tolko pocitacovych trikov a este dake nedokonale. Ako kebyze to robia nejaki amatery a svoj prvy ´´film´´...ani som sa nebal,ani ma nestrhalo..toto pri hororch vacsinou nema byt...pozeram horor,aby som mal otvorene oci a toto bolo na mna take ´´makke´´. ()

Knor

I když jde o béčko béčkovitý, všechno vypadá uměle až někdy pitomě, tak je to zábava a Gordonova láska k žánru je cítit v každé scéně. Kdepak Aquaman, Piráti z Karibiku apod. , Stuart Gordon vám ukáže, jak vypadají obyvatelé vodní říše :-) Další zpracování jednoho kousku ze světa Lovecrafta, který mě skvěle bavilo a můžu ho doporučit. ()

Homerking

Tento horor je založený na povídce HP Lovecrafta Dagon (1919) a jeho novele The Shadow Over Innsmouth (1931). Po ztroskotání jachty na útesu u španělského pobřeží zamíří Paul a jeho přítelkyně Barbara do zchátralé rybářské vesnice Imboca, zde se budou snažit sehnat pomoc ale místo pomoci budou muset bojovat o vlastní životy, Imboce totiž vládne podmořský bůh a jeho posluhovači. Dagon působí dost béčkovým dojmem, CGI efekty jsou spíš podprůměrné a herecké výkony za moc nestojí ale je zde slušná děsivá atmosféra a dokonce pár vtipných momentů o které se postaral hlavní hrdina Paul. ()

pepino

První polovina-naprosto skvělá. Atmosféra a tajemno přímořského městečka ještě když je vše za clonou deště...hmmm lahůdka. Ale v druhé polovině tento horor ztrací trochu dech. A ldyž je tajemství odkryto velká část atmosféry odpadá. Sice se pak rozjíždí slušná honička ale prostě už tomu chybí ta šťáva kterou to mělo na začátku....Toť vše ()

Vikinec

Poctivé 2 hvězdičky za snahu. Jakýs takýs nápad v tom je,ale zpracování velmi slabé. Až do konce jsem moc netušil, jestli nejde o nějakou nadsázku(což jsem se ovšem nedozvěděl). Třikrát obnažená prsa tento film trochu zachraňují :-), ale to každou takovou slátaninu. No a scéna s odřezáváním obličejů, to je přehlídka naprosto tupých nožů, s kterými by neuřezali ani párek z Tesca. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon