• Španělsko

H.P. Lovecraft (kniha)

Dennis Paoli

Carles Cases

Brian Yuzna

Moc som tomu filmu neveril, ale príjemne mňa prekvapil svojou vysokou kvalitou. Kvalitný je vo viacerých ohľadoch, napr. skvelá zvuková a ruchová stránka, atmosféra a nápad, ktorý sa podaril zrealizovať na veľkej úrovni. Dagon ponúka príbeh štvorice posádky, ktorá sa plaví po oceáne, ktorú zastihne nepriazeň počasia pri ktorej sa im značne poškodí loď. Našťastie (aspoň vtedy si to mysleli) sú blízko pobrežného mestečka Imboca do ktorého sa vyberajú dvaja členovia posádky pre pomoc. Tunajší „ľudia“ zanevreli na Boha, zlákali ich materiálne hodnoty a dali sa na uctievanie Dagona. Spočiatku boli radi, avšak časom si Dagon žiadal obeti, a v konečnom dôsledku prerod ľudskej rasy na svoje oceánske „deti“. Zapeklitá situácia, keby to posádka vedela, tak sa asi na lodi zastrelí sama, aby nemuseli zažívať také desivé, s ľudským životom nezlučujúce sa situácie. Dagon ponúka kvalitné spracovanie zaujímavého príbehu podľa dvoch noviel H.P. Lovecrafta. Film obsahuje okrem iného aj kvalitné sladučké gore efekty, ktoré sa vydarili a pekné telo Raquel Meroño. Lahoda.(11.8.2007)

• misterz

Predlohy podľa H.P. Lovecrafta mam vcelku rád, bohužiaľ takmer vždy výsledný pozitívny dojem stroskotá na priemernom spracovaní. V tomto prípade sa nedá hovoriť ani o tom priemernom, hotová katastrofa. Už úvod naznačil, že to bude utrpenie, neprirodzenosť a odfláknutosť vizuálnych efektov ma skoro prinútili aby som to vypol. Neskôr som to prestal vnímať a nechal sa len tak bezmyšlienkovite unášať priemernou atmosférou a vcelku obstojnými maskami. Koniec celkový dojem trocha napravil, dočkal som sa mini gore aj trocha napätia v štýle Indiana Jones. Myslím, že dve hviezdy sú až až. 40/100(13.2.2015)

• pfa

"Šokující a drsný horor..."?! Ée?! Tak to asi spim! Jako horor tento film rozhodně nemůže obstát, jako komedie snad možná, rozhodně blbá. Tento fantasy nehoror byl pro mě docela zklamáním, už jen proto, že začátek je docela povedený. [2/1O] Zkuste raději třeba: Man Thing(5/10).(7.4.2007)

• oLí

Zklamání. Do první půle je atmosféra solidní, ba DO vstupu do hotelu přímo parádní ( místy mi připoměla hru Resident Evil 4, i trocha té z Call of Cthulhu by se našla ). Tehdy to ještě bylo i na čtyři hvězdy. Ale od útěku z hotelu už je děj nudný a místo toho, aby nabíral grády, pomalu vyhasíná. Stáhnutí obličeje a následný děj jako by do filmu ani nepatřil. 30% [březen 2007](31.3.2007)

• arie

Jednoznačne sklamanie. Očakávanie boli určite vysoké, keďže za touto snímkou stál Stuart Gordon - tvorca kultového Re-Animátora a o to väčšie bolo aj sklamanie. Prvých 20 minút síce prekypuje veľmi pôsobivou atmosférou, ktorá zatieni i nižší rozpočet, lenže potom sa snímka presúva do úplne inej roviny, tajomnosť sa celkom vytratí, vystrieda ju nuda a nevydarené a celkom zbytočné pokusy o humor. Herecké výkony sú dosť otrasné, hlavne v prípade titulného predstaviteľa a príliš nezaujme ani legenda španielskeho filmu Francisco Rabal v jednej zo svojich posledných úloh. Fanúšika hororov určite poteší aspoň jedná lahôdková scéna - sťahovanie kože, no ani tá nedokáže zachrániť rozpačité dojmy z celkového výsledku.(29.10.2007)

• - Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)

• - Inspirováno příběhem "The Shadow Over Innsmouth", česky "Stín nad Innsmouthem", od H. P. Lovecrafta. (Chatterer)

• - Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)