• Španělsko

H.P. Lovecraft (kniha)

Dennis Paoli

Carles Cases

Brian Yuzna

Na „béčko“ velmi slušné. Takových 70 %. Rozhodně zajímavý námět. Triky jsou místy dost levné a ve druhé půli se děj trochu táhne, ale závěr se zajímavou pointou to zachrání. Chvílemi děsivé (stahování kůže s hlavy, brrr), chvílemi i zábavné (použít úspěšně mobil, jako pendrek k mlácení do hlavy, to je frajeřina :-)).(20.10.2006)

V Dagonovi už Stuart Gordon neměl tu příležitost pracovat se zázemím jako u kultovního Reanimátora a From Beyond (a asi málokdo při čtení Stínu nad Innsmouthem pochyboval o nutnosti dostatku financí na masky a efekty). Štábu se ale podařilo najít slušné město s atmosférou. Zajímavého děje je na takovou stopáž možná pomálu, postavy se chovají debilně a kromě hlavního hrdiny jsou herci vysloveně céčkoví, ale stojí to za zkouknutí.(1.2.2015)

• sedm.1

Krapet nevím,co si mám o celém tomto filmu myslet.A nejvíc to zapříčinil asi hlavní představitel,který byl spíš parodizující postavou,než vážně míněným hrdinou.Jinak atmosféru Dagon měl,ovšem jen tak do půlky filmu,poté se začalo vše natahovat a vršit se blábol na blábol.Průměrný horror,průměrná atmosféra,průměrné efekty,spíš nuda,která ale neurazí.Lepší 2*!(24.1.2008)

• Leoric

Příšerná adaptace výborné povídky H.P. Lovecrafta, Call of Cthulhu. Temnou atmosféru Arnhemu toto dílo postrádá, tváří se jen jako obyčejný slasher. Filmu nepomáhá ani výběr herce v hlavní roli, a blondýna ve vedlejší roli působí vyloženě rušivě. Je vidět, že Stuart Gordon má svůj tvůrčí vrchol za sebou, i když.. Naděje umírá poslední.(18.6.2007)

• hirnlego

Filmová slátanina s tu a tam jakous takous pidilovecraftatmosférou, dobrými maskami, otřesnými triky a střídavě směšným a debilním chováním většiny zúčastněných (nevím, na kolik vinit Mistra L., protože už je to celá věčnost, co jsem na jeho povídky sáhla) - potěšil snad jen padre s výrazem á la pozdní Udo Kier. Cthulhu Fhtagn my ass, I am not amused.(12.2.2009)

• - Postava kněze, u něhož si jeden z hrdinů všimne, že má žábry, naopak v mnoha záběrech žábry postrádá. (Megalomaniac)

• - Paul (Ezra Godden) nosí oranžovou mikinu s nápisem "Miskatonic". Jde o název fiktivní univerzity, která se objevuje v povídkách H. P. Lovecrafta. Obyvatelé Imbocy opakují při rituálu frázi: "Cthulhu fhtagn". Ta pochází z Lovecraftovy povídky "Volání Cthulhu". (DanteZ)

• - Inspirováno příběhem "The Shadow Over Innsmouth", česky "Stín nad Innsmouthem", od H. P. Lovecrafta. (Chatterer)