Dva machři mezi nebem a peklem

• Česko Dva nebeští psi na cestě do pekla (neoficiální název) (více)

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

PTuranyi

Priemerná komédia dvojice Terrence Hill a Bud Spencer. Tentokrát sa ocitajú v úlohe páru pilotov, ktorí si v južnej Amerike privyrábajú rôznymi pokútnymi spôsobmi. Dostanú sa samozrejme do problémov, keď sa rozhodnú skrížiť cestu miestnemu kápovi, ktorý vydiera miestnych prospektorov. Klasické bitky a fóriky ale žiaľ už im chýba šťava a začínajú byť obohrané. Záverečná bitka oboch hlavných hrdinov mi pripadala zbytočná a neprirodzená. ()

Lacike

Napriek tomu, ze je tento film dvojice Spencer Hill povazovany za slabsi, tak u mna patri medzi najoblubenejsie vdaka neskutocne pohodovej atmosfere. Takisto sa mi paci, ze to nie je natocene uplne v ich klasickom blaznivom style. Hromadnych bitiek je pomenej a su natocene skoro normalne, takze sa pri nich netypicky obidvaja zapotia a nedostanu sa z toho tak lahko ako v ostatnych ich filmoch. Ako bonbonik tu je tradicne skvely pohodovy soundtrack. Takze menej bitiek, serioznejsi dej a pomale tempo, ktore asi väcsine ludi bude vadit, su pre mna hlavnym dôvodom, preco mam tento film tak rad. 8/10. ()

SNCIS

Spencer a Hill jako piloti, pokoušející se zbohatnout mezi hledači diamantů. Pár osobitých vtipných rvaček a pár fórů. Trošku slabší komedie tohoto dua. Vypíchnu zde hudba, neboť píseň Flying Through The Air od Oliver Onions dobrá volba. Jakoby kapela věděla, že už brzo stvoří hit a to právě pro tuto dvojku. - 60%. ()

RAFT

Tyhle dva borci nikdy neomrzí , stará dobrá klasika.Film je spíš dobrodružný než komediální jak jsme u jejich filmů zvyklí. Ty jejich hlášky ve filmu dobré. Průser za průserem ale, co nějak to bylo nějak bude. To je letiště jsme nesmrtelní .Každoročně v telvizi.Nikdy mě tyhle filmy neomrzí. Za mě 80% ()

duklak2

"Dva machři.........." si zaslouží vyznamenání. Potíž je ale v tom, že snímky s Terencem a Budem už nebaví tolik lidí jako dříve. Humor už je jiný a "nová" generace lidí na to není zvyklá. Je to škoda, že tyto filmy se známou dvojkou zůstanou zapomenuty a naše děti už nebudou vědět, kdo že to byli nějací pánové, kteří se jmenovali Terence a Bud. ()

• Úvodní scéna s přistáním letadla se natáčela na mezinárodním letišti El Dorado v Kolumbii. (NiaWolf)
  • Původní verze filmu, promítaná v Itálii, měla 115 minut, pro americký trh byl film sestříhán na 90 minut. (NiaWolf)